Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 17:26, 24 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Jeszcze raz pod dębami:

...kalina w pełni kwitnienia:

Krasawica Maskwy:

Kwitnie pigwa:
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 17:37, 24 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Na skraju rosnących dębów mam rozrzucony piasek pobudowlany. Sadzę tam teraz roślinki lubiące suche i słoneczne miejsca. To moje nowe zakupy:
niska bylinka (ma obowiązek rozrosnąć się szeroko):

Krzewinka - posłonek, chciałabym go rozmnożyć:

Tę roślinę znalazłam pod jednym z dębów. Kilka lat temu kupiłam i zapomniałam o niej. Cebulica? Nawet dopatrzyłam się siewek

A te dwa egzemplarze to z nowych zakupów. Trawę to chyba poznajecie, a obok funkia.
Różne byliny ale u obu łodygi czerwone a liście żółte.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
monia 19:57, 24 maj 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Fajnie tak podpatrzeć nie wiedziałam do tej pory, że mam posłonka lecz różowego z rozmnażaniem jak ? Przez na siona nie pamiętam skąd on się wzioł \u mnie w ogrodzie. Chyba jak lawendę przez łodygi ?
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
ziele 20:37, 24 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Będę próbowała przez łodyżki jak lawendę. Różowy posłonek mam od 12 lat ale nie rozsiał się do tej pory
A kwiaty posłonka są podobne do kwiatów pięciornika, z tym, że pięciornik ma węższe listki i jest wyższym krzewem, być może to właśnie on jest u Ciebie w ogrodzie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
monia 20:40, 24 maj 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
pięciorni nie na pewno mam kilka rozróżniam. Ja mam tylko jeden krzaczek on jest malutki a siedzi w ziemi kilka lat musiałam ja, albo z rodziny kupić krzaczek tylko jeden nie daje efektu może uda mi się zdjęcie cyknąć jutro to prześle do analizy co za gatunek
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
kachat 19:47, 29 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Krasawica Maskwy przepiękna To chyba lilak jakiś..?

Ile latek ma twoja kalina koralowa? W tym roku będę w końcu sadziła kalinę kupioną rok temu i się zastanawiam, kiedy taka duża urośnie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 21:30, 29 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Tak, lilak. U mnie szczepiony. Niestety słabo rośnie.
To nie kalina koralowa a kalina buldeneż. Rośnie u mnie od 12 lat i co roku kwitnie. To nie jest roślina do małych ogrodów, jeszcze wiosną wygląda niepozornie ale jak dostanie kwiatów to się rozkłada na boki i zajmuje wtedy duuużo miejsca.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 21:39, 29 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Koralowa to właśnie buldeneż Dokładnie koralowa Roseum

Ja jej nie kupowałam, zamawiałam u rodziny kalinę hordowinę, a że tamtej w ogrodniczym nie było, to kupili tę... Bo też kalina... I teraz weź znajdź dla niej miejsce I stoi już tak od jesieni i czeka, aż wymyślę gdzie ją upchnąć...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 21:56, 29 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A ja myślałam, że koralowa musi mieć czerwone korale jesienią. Moja nie ma więc koralowa tylko z nazwy?
Chyba lubi półcień, miejsca wilgotne i ciężką ziemię bo u mnie w takim miejscu czuje się doskonale. Osiaga wys. 2,5 metra. Niestety lubi ją mszyca.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 22:14, 29 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ta odmiana koralowej nie wytwarza w ogóle owoców - jej kwiaty są płone. A czerwone owocki ma zwykła koralowa, nieodmianowa

Półcień się u mnie znajdzie, duuużo półcienia... Gorzej z ziemią, ale nic, wykopię dołek i dosypię gliniastej, której mi jeszcze trochę zostało. Jakoś to będzie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies