Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 22:00, 09 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Asiu witaj. Pokażę więcej cegły ale nie dzisiaj.
Dzisiejsze kolorki:
pełne tulipki nadal kwitną (kupione w marcu)

różowe z igiełkami kwitną od 3 dni:

uwielbiane przeze mnie wysokie, liliokształtne (mam je od kilku lat ale nie wiem skąd):

chyba fortegilla (liście podobne do olchowych i oczaru, rośnie w otoczeniu kosodrzewiny, na razie niepozorna ale kwitnie ciekawie):
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Anusia 22:03, 10 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Te wysokie tulipany są cudne! Mają w sobie taką grację.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ziele 22:40, 10 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Uwielbiam je. Mam od dobrych kilku lat i rozhodowałam je bodaj z 5 cebulek. Powtarzają ładnie cechy cebuli matecznej, nie dziczeją
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 23:34, 12 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
O, też masz fotergillę Kupiłam niedawno jedną sadzonkę, fajnie kwitnie, takie szczoteczki ma Tulipany białe cudowne, moje ulubione.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 21:49, 14 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Ja mam już cztery sztuki. I zastanawiam się nad kupnem jeszcze jednej lub dwóch. Ładnie pasują wśród leśnych nasadzeń. Ja za swoją zapłaciłam ostatnio 25 zł i to za sadzonkę małą o dwóch gałązkach. Ciekawa jestem ile zapłaciłaś za swoją?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
malkul 21:11, 16 maj 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
śliczne są te lilokształtne , zasadzam się na nie na jesień, polecasz?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Mysza 21:18, 16 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Pięknie kwitną tulipanki
____________________
Gosia
ziele 21:38, 16 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Polecam. Tak jak pisałam rozmnożyłam je z kilku cebulek, niestety nie znam nazwy odmiany. Są bardzo wysokie 70-80 cm wysokości. Te ze zdjęcia były sadzone jesienią do dobrej ziemi- jak widzicie niemal wszystkie kwitną
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 12:18, 17 maj 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Jeszcze raz dzisiejsze liliokształtne w słońcu:


... i posadzone wczoraj roślinki w donicach, niektóre roślinki z ogrodu. Teraz zostało jedynie poustawiać je wodpowiednich miejscach w ogrodzie.

Jabłonie w pełni kwitnienia:


Leśny, a raczej parkowy busz kilkametrów od domu:
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 19:17, 19 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Białe tulipany cudne, mogłabym na nie patrzeć i patrzeć Posadziłam u siebie kiedyś podobne, ale jakoś... zniknęły. A może to te, które w tym roku poszły w liście i zapomniały o kwiatach..? Pewnie tak, ja to mam szczęście... I nawet nie wiem, co źle zrobiłam, że mi takie liściowe mutanty wyrosły tej wiosny.

Dopiero doczytałam, że o cenę fotergilli pytałaś: zapłaciłam 42zł, za sporo większą sadzonkę. Chciałam w innym centrum ogrodniczym dokupić taką samą ale tańszą o 10zł, ale mimo że jest w ofercie, to w rzeczywistości nie ma Były tylko takie mniejsze jak twoja po 24zł. Chyba zostanę na razie przy jednej, jakieś strasznie drogie one są..
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies