Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 20:29, 14 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Anusiu, niespecjalnie kocham forsycję ale w rzeczywistości wygląda piękniej niż na zdjęciu.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Agatek 08:04, 15 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Ooo to praca wre
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
ziele 15:55, 15 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Agatek - tak od poniedziałku do piątku praca zawodowa, sobota-niedziala - dom i ogród
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Kasik 18:02, 15 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki bardzo Aniu, właśnie będę otwierać paczkę od Ciebie.

Jeszcze raz bardzo gorąco dziękuję.

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Anusia 23:01, 19 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Zarys rabaty już masz u mnie jak napisałam trochę ciężej. Pogoda nie sprzyja na prace w ogrodzie. Liczę na ten tydzień. Normalnie to ludzie wykończają dom, wprowadzają się i dopiero wychodzą z pracami na zewnątrz. Ja chciałabym i jedno i drugie Teraz planuję przerobić skalniak.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ziele 07:35, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Anusia - u nas pogoda podobna, bo my obie na północy kraju tylko Ty bliżej do morza, stąd i wiatry pewnie bywają u Ciebie silniejsze. U mnie temperatury od 2 tygodni oscylują w dzień do 10 stopni. Ale mimo to wykorzystuję czas jak mogę. Dużo prac mam porządkowych , któych nie lubię ale trzeba je zrobić. Ten tydzień ma być cieplejszy to wykorzystam na wysiewanie bylin i kwiatów jednorocznych
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Agatek 07:51, 20 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Aniu to pochwal się co w ogrodzie zrobiłaś
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
ziele 09:23, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Pochwalę się na pewno. Zdjęcia wstawię wieczorkiem
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 19:47, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Zrobiłam zdjęcia fragmentów ogrodu ale nie mam się czym chwalić. Naprawdę. W rzeczywistości wygląda trochę lepiej niż na zdjęciach. Ale tylko trochę...

Tu będzie kiedyś biała rabata. Nie wiem czy wytrwam w postanowieniu wiosennym. Może jak rabata dostanie 'plecki' będzie lepiej wyglądała? Jeszcze zastanawiam się nad poszerzeniem rabaty do przodu czyli do drogi. Bo na razie kształt mi sie źle kojarzy...

A tu na potwierdzenie, że działam. Wsadzone rośliny, które już miałam. Bardzo słabo rosną bo od 2 tygodni mamy niezbyt wysokie temperatury.

Jak widać po południu jest w cieniu. Latem będzie więcej słońca.

Po drugiej stronie wjazdowej drogi rabata z borówkami. Jakoś dziwnie zrobiłam zdjęcie, ale prawa krawędź jest równoległa do drogi. Nieszczególnie podoba mi sie kształt rabaty ale na razie nie mam pomysłu. Przynajmniej są kanciki i wygląda na zadbaną. Z lewej strony na rabacie widoczny perukowiec.

Cdn.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 19:58, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Wjeżdżając na posesję z lewej strony mam 'pokój ogrodowy'. Tworzy ją z jednej strony stara rabata.
Stara rabata z innego ujęcia. Po lewej - droga wjazdowa.

Pośrodku 'pokoju ogrodowego' mam pseudotrawnik, o który muszę zadbać w tym roku. Jedna strona to stare nasadzenia i jesienią utworzona rabata.





A tu róg, ujęcie z drugiej strony.
Wszędzie pusto, nasadzenia świeże malutkie...
Cdn.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies