Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 14:03, 04 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A ja sadzę bezpośrednio w ziemię, nie podlewam, nie nawożę a po trzech latach osiągają docelowe rozmiary dla danego gatunku. Wcześniej miejsca nasadzeń u mnie było korzystniejsze dla tych roślin, teraz obniżył się poziom wód i mają sucho ale nadal rosną na potęgę. Ale u mnie ziemia ciężka gliniasta wymarzona dla nich.
Dzisiaj wsadziłam cichaczem funkie (jakieś botaniczne niskie zielone) między dęby a tam sucho. Zobaczę co będzie. Na razie podlałam. I będę podlewać przez lato, bo chcę tymi funkiami zadarnić powierzchnię
Kachat na Suwalszczyźnie i niżej w Podlaskim ziemie ubogie, piaszczyste to i funkie słabo rosną. Pod Malborkiem Anusia trudno mi powiedzieć
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 16:53, 04 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
W moim ogrodzie zaczynają kwitnąć:

krzewuszka Variegata


kolkwicja


jeżyna
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Anusia 17:02, 04 cze 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Będę musiała pomyśleć o krzewuszce w przyszłym roku, pięknie kwitnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ziele 17:05, 04 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
I kwitną niektóre bylinki:

piwonia, (ale niespecjalnie lubię ten kolor),


to na białej rabacie; niewiele tam sie dzieje teraz, wszystko małe, jedynie rumianki ładny dają efekt wypełnienia i rzucają się w oczy, jeszcze rok dwa będą u mnie bo rozsiewają się podobno okropnie a później zostawiam pełne/półpełne, które teraz dopierą nabierają masy.


posłonek różowy, rośnie w suchym miejscu, pod dębami,


rodgersja, niedługo będzie kwitnąć.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 17:07, 04 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Anusia napisał(a)
Będę musiała pomyśleć o krzewuszce w przyszłym roku, pięknie kwitnie.

Polecam te z jasnymi kwiatami bo mam też ciemne - wydaje mi się, że kwitną krócej.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 18:11, 04 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ja rumianku nie sadziłam ani nie siałam, a mi raz sam się nagle pojawił nie wiadomo skąd. Ale ładny był, więc go zostawiłam w spokoju Rok później już go nie było i się jak dotąd więcej nie pojawił.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 18:20, 04 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Przepraszam, że nazwałam te kwiaty rumiankami bo chyba nimi nie są. Nie wiem. Może ogrodowe, są? U Ciebie zasiały się pewnie polne. Swoich się boję, że rozsieją się a tego bym nie chciała. Koleżanka rozrzuca przekwitłe kwiatostany garściami w ogrodzie żeby je rozsiać. I ma łąkę kwitną. Mam od niej 2 gatunki ale rozsiewające się. Niedawno dostałam 3-ci od znajomej ale pełne nierozsiewające się i na nich mi bardzo zależy.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
dominika_ 20:39, 04 cze 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Z tym rumiankiem jest tak, jak go nie chcesz co to go masz i na odwrót. Pięknie zaczyna się letni pokaz
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
ziele 23:12, 04 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A miał być biały:

Żal. Wyrzucone pieniądze w błoto.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
monia 10:58, 05 cze 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
ziele napisał(a)
I kwitną niektóre bylinki:

piwonia, (ale niespecjalnie lubię ten kolor),


to na białej rabacie; niewiele tam sie dzieje teraz, wszystko małe, jedynie rumianki ładny dają efekt wypełnienia i rzucają się w oczy, jeszcze rok dwa będą u mnie bo rozsiewają się podobno okropnie a później zostawiam pełne/półpełne, które teraz dopierą nabierają masy.


posłonek różowy, rośnie w suchym miejscu, pod dębami,


rodgersja, niedługo będzie kwitnąć.


ale u Ciebie kwitnąco ten irysek co top za gatunek pierwszy raz widzę możesz fote cyknąć piękny jest z tymi liśćmi
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies