Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

Agatek 08:32, 14 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Daj więcej zdjęć
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
ziele 19:59, 14 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Będą. Trochę pokażę w weekend. Na razie robię porządki. Usuwałam też darń, praca megawyczerpująca. Jestem w trakcie robienia 2 nowych rabat. Jedna to różanka a druga z bukszpanami i paprociami. Inne rośliny dopiero wychodzą z ziemi. I coś nie widzę białych zawilców jesiennych. Wymarzły?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Anusia 20:39, 14 kwi 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ziele napisał(a)

Pewnie jeszcze urządzasz się w domku...


No niestety tak, zostało nam obrobić do końca kominek, zakup mebli do jadalni i saloniku i takie tam kosmetyka.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ziele 20:42, 14 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Meble? No to czekają cię jeszcze wydatki.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Agatek 08:40, 15 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Anusia jak ja Cię rozumiem
ja bym chciała kominek kupić bo na razie palimy w kozie

i marzą mi się mebelki i taras i kawa z rana

czy paprocie są ekspansywne?
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
ziele 20:19, 15 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Wiem, że pióropusznik jest inwazyjny. I orlica. Mam oba jeszcze dosadziłam orlicę bo nie mogę doczekać się efektu.
Kupiłam wysyłkowo paprotkę pospolitą i paproć czerwonozwijkową (jeżeli nie przekręciłam nazwy). Oba są mało ekspansywne i niewymagające (mogą tez rosnąć w miejscu gdzie przez kilka godzin dziennie jest słońce (podobno).
Kominków mam dość. To jedyne źródło ciepła w moim domu. Codzienne rozpalanie, czyszczenie, podkładanie.... przejadło mi się.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
zoja 21:35, 17 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ziele napisał(a)
Będą. Trochę pokażę w weekend. Na razie robię porządki. Usuwałam też darń, praca megawyczerpująca. Jestem w trakcie robienia 2 nowych rabat. Jedna to różanka a druga z bukszpanami i paprociami. Inne rośliny dopiero wychodzą z ziemi. I coś nie widzę białych zawilców jesiennych. Wymarzły?


weekend mija, a zdjęcia gdzie?
wstawiaj!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
_Martini_ 09:41, 18 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Przyszłam się przywitać
Pooglądałam, oko nacieszyłam i zmykam guglować przylaszczkę, jest super!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Izoldka 09:45, 20 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Czekam na relacja z ogrodu Tyle nowych roślin kupionych, a zdjęcia gdzie?? No nie ładnie
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
ziele 12:39, 20 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Zoja, zdjęcia będą ale od kilku dni tak zimno, że nie wychodzę do ogrodu. Wczoraj był grad, ale na szczęście bez strat.

_Martini_ przylaszczka super. Chciałabym by było jej wiecej. Coś w tym roku szybko przekwitła. Nawet nie wiem dlaczego bo upałów nie było.

Izoldka, rośliny kupione, niektóre już raz przesadzone, ale jak być może wiesz, wysyłkowo sprzedają małe okazy. Paprocie są malutkie, na razie ukorzeniają się, róże przyszły (wszystkie białe, raczej stare odmiany norweskie, bo mają przetrzymać nasze ostre zimy na północy) ale nie są zachwycające, oceniam je na II gatunek, inne rośliny dopiero pokazują łebki bo u mnie wiosna późno.

Dziewczyny, bukszpany sadziłam jesienią na białej rabacie i jesienią tego roku będę powtórnie przesadzać. Źle je posadziłam, mam teraz inną koncepcję na ich rozmieszczenie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies