Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 19:52, 12 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Najbardziej mnie ucieszyło, że już są wylewki.
Derenie już solidnie widać.
Też nie miałam doświadczeń w zabezpieczaniu pomieszczenia gospodarczego w wiejskiej okolicy. U mnie myszy wlazły po aluminiowych nogach na półki regału i zeżarły nasiona.


Tak Haniu! Najgrubsze roboty wykonane. Podłogówka działa . Teraz zacznie się szaleństwo związane z wykończeniem. A właściwie wyborem. Wyborem pomiędzy ceną, a jakością. Czyli szukam złotego środka . Już się zmęczyłam na samą myśl!
____________________
Komendówka
roma2 20:09, 12 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dla Ewy-Pszczółki. Najczęściej piekę ten chlebek. Nie jest duży, piekę w keksówce 23x8,5cm (mierzona na dole). Nam ten chlebek wystarcza na 2 dni. Dzieciakom dłużej, ale nas w domu jest czwórka, a Oni we dwójkę (nie licząc psa ) Przypomniała mi się moja ulubiona lektura "Trzech mężczyzn w łódce nie licząc psa", ale nie o tym Jest po prostu nie tylko smaczny, ale pasuje do wszelakiego jadła. Słodkie, czy wytrawne, co kto lubi. I nie da się zjeść dużo, bo jest chlebem nie wydmuszką. Ja zjadam kromkę, w porywach dwie i jestem najedzona. Piekę i inne. Wszystko jak zwykle zależy od organizacji . W weekendy piekę bardziej pracochłonne i np. zarabiam w sobotę, a piekę w niedzielę. Wszystkie które wypróbowałam i mogę polecić napiszę jutro.
____________________
Komendówka
roma2 21:19, 12 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Została "dupka" to zrobiłam zdjęcie na zachętę


tak wyglądała "kanapka" w pracy. Nie zrobiłam zdjęcia sałatce polecanej przez Frezję, ale sałatkę też polecam (przepis w wątku kuchennym "Kuchnia z malutkiego").


a tu żytni z suszonymi śliwkami - w pracy ze mną



____________________
Komendówka
Toszka 22:06, 12 gru 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Romciu, nawet nie wiesz jak cieszę się z twoich dereni - CUDNE!!!

Chlebuś zacny. Dziurka wyżarta mniej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gruszka_na_w... 18:45, 13 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
roma2 napisał(a)


Tak Haniu! Najgrubsze roboty wykonane. Podłogówka działa . Teraz zacznie się szaleństwo związane z wykończeniem. A właściwie wyborem. Wyborem pomiędzy ceną, a jakością. Czyli szukam złotego środka . Już się zmęczyłam na samą myśl!


Nie ma powodu do poczucia zmęczenia. Na rynku jest teraz tak szeroki wybór ekonomicznych rozwiązań, że da się to zrobić w 2-3 dni.
Mnie pomogło traktowanie domu jako całości, a nie zbioru oddzielnych pomieszczeń.
Płytki ścienne raz, podłogowe dwa i panele trzy. Tylko spiżarnia traktowana była osobno- tam poszły najzwyklejsze białe płytki za 10 zł.
Kolor ścian też w całym domu jednakowy.
Mnie wykończyło tempo. Wprowadziliśmy się miesiąc po rozpoczęciu prac malarsko-kafelkowo-podłogowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 19:24, 13 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Wiem. Niby . Ale mi się we łbie kotłuje od różnych rozwiązań. Upraszczam! I właśnie w taki sposób jak Ty zamierzamy potraktować wybór płytek i desek na podłogi. Dom jako całość. Dechy (bo chcemy deski, nie panele) już wybrane. Kombinuję z kaflami do łazienki, mini przedpokoju i części kuchennej. W kuchni na ścianach będzie szkło, szklane będą balustrady przy schodach na poddasze. Ale to zrobi mąż, bo fachowiec od robienia hartowanego szkła, a zna swoich pracowników, to nam ślicznie to zamontują + kabina bez brodzika w łazience. Kolor ścian też będzie jednakowy. To nie jest duży dom, więc nie chcę tam "naćkać". Bez poddasza mniejszy niż moje obecne mieszkanie w Opolu . Miotam się z wyborem drzwi wewnętrznych, bo okna i drzwi tarasowe (w salonie, i sypialni) to jakiś taki złoty dąb czy coś. Nie powiem, żebym pałała do niego miłością i zachciało mi się białych drzwi wewnątrz, żeby nie zrobić nory brązowej. Ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł. I tak to dumam wieczorami. I jak tu się nie zmęczyć?
____________________
Komendówka
roma2 19:41, 13 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Obiecałam wczoraj kolejne przepisy na chlebek. Myślę jednak, że i tak trzeba dobrać przepis i do "smaku" i do możliwości czasowych. Najczęściej piekę ten z linku powyżej, bo wszyscy lubimy. I nie wymaga długiego czasu (jak na chleb) wyrastania i nakładu pracy. Polecę jeszcze żytni z suszoną śliwką, i ten z płatkami owsianymi, ulubieniec mojego męża . Edytuję, bo coś mi link do chlebka od Gabrieli nie wchodzi. W Ogrodowiskowej kuchni o pieczywie strona 5 . Polecam.
Powodzenia w wypiekaniu!
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 20:36, 13 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Czytam i czytam o wyborach do domciu i jakoś nigdy bym nie pomyślała, o urządzaniu domu jako całości , a to przecież takie oczywiste....zupełnie jak urządzanie ogrodu, efekt też o wiele lepszy niż takie sklejanie różności.....po całości plan to jest to , też się tego będę trzymać .....kiedyś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
roma2 20:59, 13 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czytam i czytam o wyborach do domciu i jakoś nigdy bym nie pomyślała, o urządzaniu domu jako całości , a to przecież takie oczywiste....zupełnie jak urządzanie ogrodu, efekt też o wiele lepszy niż takie sklejanie różności.....po całości plan to jest to , też się tego będę trzymać .....kiedyś

To na małym metrażu najlepsze rozwiązanie. Choć przeżyłam przecież różności . Jak się ma dzieci, to się wie. Od misiów i baloników na ścianach, po mroczne granaty i czerń . Ale teraz będzie dla nas i mam nadzieję, że dla moich Rodziców. Szukam prostych rzeczy, łatwych do utrzymania w czystości (obecnie mam w kuchni meble jakieś 34 letnie z ramkami na frontach i ramki te to moja największa zmora).
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 21:01, 13 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
roma2 napisał(a)
. Miotam się z wyborem drzwi wewnętrznych, bo okna i drzwi tarasowe (w salonie, i sypialni) to jakiś taki złoty dąb czy coś. Nie powiem, żebym pałała do niego miłością i zachciało mi się białych drzwi wewnątrz, żeby nie zrobić nory brązowej. Ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł. I tak to dumam wieczorami. I jak tu się nie zmęczyć?


Okna możesz potraktować jako byt odrębny i kombinować tylko z kolorem ścian, drzwi i podłóg. Żeby nie było za dużo złocistych drewności iść w bielone dechy podłogi, białe listwy , drzwi i ciepłe szarości na ścianach. To ma tę zaletę, że bardzo łatwo drobiazgami (kolorem poduch, zasłon) można dokonać zmian.

Zabawy kolorem

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies