Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 20:02, 26 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Kasiek napisał(a)
Pieknie Babo kochana Ksawery chyba jednak przysluge zrobil, bo i spedziliscie razem czas i dach nowy i ognisko bylo...
Pieknie, fajnie a najpiekniejsza Mordeczka kudlata


Cześć Babo kochana . Trochę racji masz z Ksawerym. Ale tylko trochę . Dach stary, pokrycie dachu nowe. Kasę jednak trzeba było nieprzewidzianą na ten rok wyłożyć. Z całą resztą Twej wypowiedzi zgadzam się całkowicie!
____________________
Komendówka
roma2 20:11, 26 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Obrazki z soboty/niedzieli 14-15 października

Marcinek od Małej Mi. Z malutkiej sadzonki takie cudo



jeżówka z siewek



i niezmordowana rudbekia



____________________
Komendówka
roma2 20:15, 26 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Plamiste derenie dla Ani

____________________
Komendówka
roma2 20:20, 26 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
To nie "Stairway To Heaven" , na dach trzeba jednak jakoś się dostać...

____________________
Komendówka
Gabriela 20:27, 26 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
roma2 napisał(a)
Właściwy kolor marcinka


]


Jestem pies na marcinki, wszędzie je wyczuwam. Ten jest prześliczny, wydaje mi się że mam podobny, głęboko fioletowy. Piękna kępa.
Wietrzysko narobiło szkód, roboty Wam dołożyło, u mnie też porządnie wiało i stłukło donicę fuksji, mimo że wydawało się że stoi w zacisznym miejscu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
anka_ 20:31, 26 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Romciu derenie piekne i widzę, że gałązki też u ciebie ładnie przebarwione. Pryskałaś je od grzyba? Moje mają więcej plam, ale muszą sobie poradzić. I stoją zatopione w wodzie...

Jak wysokie są te marcinki?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
roma2 20:48, 26 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Gabriela napisał(a)


Jestem pies na marcinki, wszędzie je wyczuwam. Ten jest prześliczny, wydaje mi się że mam podobny, głęboko fioletowy. Piękna kępa.
Wietrzysko narobiło szkód, roboty Wam dołożyło, u mnie też porządnie wiało i stłukło donicę fuksji, mimo że wydawało się że stoi w zacisznym miejscu.


No faktycznie! Marcinkowy Twój nos niezawodny . Gabrielo o niedościgłym dla mnie cudnym ogrodzie. Kupiłam te marcinki zupełnie nieświadomie, jako małą sadzonkę (bez kwiatków) i tu ciekawostka, ponieważ babuleńka sprzedająca nie wiedziała ani jaki kolor, ani czy duży rośnie. Wobec marcinków nie jestem obiektywna (ani wobec babuleniek sprzedających) to kupiłam. I mam . Rozrósł sie cudnie i jak coś... mogę sie podzielić pięknotą .
____________________
Komendówka
Basilikum 20:53, 26 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
sliczny ten ciemny, tez mam podobny i juz sama nie wiem skad ale nie od babulenki
fajnie ze znow z nami jestes
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
roma2 21:00, 26 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
anka_ napisał(a)
Romciu derenie piekne i widzę, że gałązki też u ciebie ładnie przebarwione. Pryskałaś je od grzyba? Moje mają więcej plam, ale muszą sobie poradzić. I stoją zatopione w wodzie...

Jak wysokie są te marcinki?


Derenie mają pięknie wybarwione gałązki. Moje nieudolne zdjęcia tego nie pokazały. Nie pryskałam na grzyba. Bo bojam się ciągle chemii. Na użycie Mazanowych mikstur (a na nie się zasadzałam w tym roku) nie było szans, bo na działce byłam sporadycznie.
Brzozy mam plamiaste , choć i tak lepiej to wyglada niż w zeszłym roku. Znów pozbieram i spalę liście. Może od wiosny uda mi się w miarę ekologicznie zapobiegać? Nie wiem.

Te marcinki nie są wysokie. Jakieś 50- 60 cm. Te które zacytowała Gabriela trochę wyższe.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 21:40, 26 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Stipa i astry to świetny duet. Dobrze, że wciąż istnieje instytucja babuleńki na lokalnym ryneczku,
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies