Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

roma2 19:59, 14 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
sylwia_slomczewska napisał(a)
Romcia fajnie już masz
Czyli mówisz, że tawuły już czas ciachać


Pociachałam, bo pogoda sprzyjała, a i takie jakieś byle jakie były, jedne kwiatki przekwitły, inne nie, ale akurat kwiatki u tawuł mnie nie "jarają". Teraz wyglada to lepiej. Nie przepadam za tymi tawułami, szczególnie wiosną, ale nie stwarzają mi problemów to sobie są. Pociachałam wszystkie (oprócz tej wysokiej) kocimietki, szałwie i przywrotniki na łysola.

Edit: w zeszłym roku tez się nie obcyngalałam z cięciem bylinek i było ok. Sprawdzę jutro!
____________________
Komendówka
roma2 20:06, 14 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Makusia napisał(a)
Dzień dobry
zapoznałam się z Twoją historią i: masz śliczne czworonogi- to na początek. Mój jeden piesek potrafił w ciągu dnia zmieniać pozycje "wraz ze słońcem"- leniuszek lubił się wygrzewać w słoneczku, więc jak słońce chyliło się ku zachodowi, to i on "obchodził" dom dookoła

każdy chyba ma takie "czerwone wiaderko" jak Ty- tylko w różnych kolorach- takie najuluboieńsze podręczne

No i ogród....najbardziej czekam na zagajnik Brzozy też kupowałam niewielkie, a rosną jak szalone. Derenie- super- masz w tym miejscu sporo więcej miejsca ode mnie. Świetny pomysł! Chatka przecudna, a aranżacja wokół dodaje klimatu- super wszystko- co tu dużo pisać


Dziękuję . W imieniu czworonogów też. Na zagajnik czekam i ja i to jak!. Będzie dobrze, tylko czas, czas, czas jest mi potrzebny. Z doskoku kiepsko się działa w ogrodzie. Często jak przyjeżdżam biorę sie nie za to co planowałam, bo inne miejsce woła na już. W sierpniu mamy urlop, cały tydzień heheh, szaleństwo co???. Już teraz wiem, że nie zdążę ze wszystkim. Ale coś tam podgonię.
____________________
Komendówka
Agania 21:39, 14 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Roma, po raz pierwszy spotkałam u Ciebie i zobaczyłam jak wygląda dzika marchwka...może kiedyś u mnie się wysieje
Psiaki słodziaki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
roma2 22:57, 14 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Kość (właściwie kości) niezgody, jedyne miedzy mną a mężem ogrodowo i nie tylko



Nie wiem czy widać. Od zeszłego roku wsadza mi za przeproszeniem na rabatach te światełka. W zeszłym roku kupił dziesięć. Ponieważ zadbałam by zaginęły (zimą) z niewiadomych powodów, byłam optymistycznie nastawiona, że ich więcej nie zobaczę. Wróciły ze zdwojoną liczbą. A pojechał tylko po jakiś kabelek. Nic to, działania dywersyjne rozpoczęłam już...Marnej jakości są to i sie przerzedzają. Buziaki wszystkim. Odezwę sie po weekendzie.
____________________
Komendówka
roma2 23:11, 14 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Agania napisał(a)
Roma, po raz pierwszy spotkałam u Ciebie i zobaczyłam jak wygląda dzika marchwka...może kiedyś u mnie się wysieje
Psiaki słodziaki



Hi u mnie!!! Toż i z dzikiej marchwii można być dumnym. Choć wykoszona przez szwagra. Dużo jej, to pewnie w przyszłym roku da o sobie znać. Psiaki jak juz wielokrotnie pisałam, nie moje. Słodziaki oba, siostry i córki, uwielbiają hasać, jak mówimy bez ubranek (czyli smyczek), to je zabieramy. Grzeczne są ogólnie, jak broją w rabatach, to je przepędzam ostrym "ej" i rozumieją. Mają pozwoleństwo ma kopanie dziur w dwóch miejscach i tam ryją jak szalone.
____________________
Komendówka
zbigniew_gazda 08:27, 15 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
roma2 napisał(a)
Kość (właściwie kości) niezgody, jedyne miedzy mną a mężem ogrodowo i nie tylko



Nie wiem czy widać. Od zeszłego roku wsadza mi za przeproszeniem na rabatach te światełka. W zeszłym roku kupił dziesięć. Ponieważ zadbałam by zaginęły (zimą) z niewiadomych powodów, byłam optymistycznie nastawiona, że ich więcej nie zobaczę. Wróciły ze zdwojoną liczbą. A pojechał tylko po jakiś kabelek. Nic to, działania dywersyjne rozpoczęłam już...Marnej jakości są to i sie przerzedzają. Buziaki wszystkim. Odezwę sie po weekendzie.


A niech Ci wsadza za przeproszeniem. Pewnie chce mieć udział w upiększaniu rabatki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
wrobelki 09:42, 15 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
To może pokaż mu jakie Tobie pasują odpowiednie podświetlenie roślin jest super pokaż mu zdjęcia o jaki efekt chodzi
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Makusia 09:50, 15 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Roma każdy chyba eM, nawet ten, któremu ogród jest ambiwalentny, ma czasem "swoją wizję". Mój np. z pokorą przyjmuje nowe pomysły (ale tez jego udział w ich realizacji jest skąpy i raczej- jak zawieje chęcią pomocy, to święto) ale o jedną rabatką ze SWOIM wiązem wciąż pyta i się upewnia, czy aby na pewno nic więcej tam nie będzie rosło oprócz JEGO wiąza

Ponieważ póki co, nie mam faktycznie tam planów, to krzyżuję jednak palce za plecami i odpowiadam "na pewno!". I jest zadowolony
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
sylwia_slomc... 10:56, 15 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
roma2 napisał(a)


Pociachałam, bo pogoda sprzyjała, a i takie jakieś byle jakie były, jedne kwiatki przekwitły, inne nie, ale akurat kwiatki u tawuł mnie nie "jarają". Teraz wyglada to lepiej. Nie przepadam za tymi tawułami, szczególnie wiosną, ale nie stwarzają mi problemów to sobie są. Pociachałam wszystkie (oprócz tej wysokiej) kocimietki, szałwie i przywrotniki na łysola.

Edit: w zeszłym roku tez się nie obcyngalałam z cięciem bylinek i było ok. Sprawdzę jutro!

Ok ja miałam ciachać wczoraj, ale tak (g)wiździło, że się nie dało nic robić na dużym, działałam w przydomowym z pomocą Agi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wrobelki 11:27, 15 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Mój ma "swoje" Red barony i też cały czas o nie pyta a nawet podlewa i chętnie leci pooglądać A jak Wasze ogrody poogląda to mówi że jak tam ma nasz wyglądać to rób jak chcesz i mów gdzie kopać
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies