Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Iwk4 18:02, 12 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gosia, nauczyłaś się wygrywać na podkłady zdjęcia?
Fajnie to wyszło
____________________
Ogródek Iwony II
Mysza 18:14, 12 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Iwciu coś tam próbuję tylko ja z tych niecierpliwych i nie zawsze mi wychodzi.

Tess spróbuję coś zrobić.
Tylko będzie pusto bez traw i hortek,hm.zobaczymy.
____________________
Gosia
Mysza 18:28, 12 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Zrobiłam z berberysem ciętym na prosto, to czerwone.Jak zrobiłam czerwone kuleczki to za dużo tych kulek wyszło.
Jasnozielone na dole zrobiłam żurawkę.no i krokuski

boksik jakiś się wkradł z przodu.sory nie zuważyłam.

To wiosennie niby.

____________________
Gosia
Mysza 18:53, 12 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
I ta późno letnia.
Z hortensjami różowymi.Zrobiłam na dole biały, ale jakoś niezbyt wyglądało.może na tym fiolecie.

Gdzieś widziałam podobną rabatę, ale były róże i lawenda i kule na pniu.ślicznie to wyglądało, ale nie pamiętam w czyim wątku to było.

Może Ci mądrzejsi się wypowiedzą.
Ja dużo nie podpowiem.






Może jakoś połączycie obie?, albo z zielonym berberysem?
____________________
Gosia
MirellaB 11:31, 13 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Super. Dziękuję. Wszystko mi się podoba ☺. Pomóżcie mi jeszcze odnośnie wnęki na tej rabacie. Rysunek pierwszy z str. 19 Małgorzaty przedstawiał 5 szt na pniu, w tym 2 szt w wnęce. Rysunki Gosi przedstawiają 3 szt na pniu, a w wnęce krzaczek.
Nie wiem co wybrać? Jeżeli krzak to może bordowy kolumnowy berberys (bardzo mi się podobają) by ładnie wyglądał z hortkami i bordowymi żurawkami? Z drugiej strony on zgubi listki na zimę i będzie goły hmmmmmmmm no, ale będą zielone carex.
Czy jednak 2 szt na pniu wg. Was by tam bardziej pasowały?

Trawę ML bym posadziła tak jak radzisz Tess między hortki, chyba, że jak hortki urosną i zakryją trawę to ją przesadzę i posadzę wyższą, ale to kwestia kilku lat.

Tess kulki super Ci wyszły, wyglądają jak kupne formowane. Ja też spróbuję, ale na innej rabacie, bo ta za bardzo na widoku. Kupię 3 szt i będę formowała tylko bym musiała kupić szablon do cięcia w kule, bo tak na oko to nie dam rady.

To się rozpisałem. Doradźcie co zrobić ☺



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 11:38, 13 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja bym posadziła 3 kulki na pniu, a we wnęce drzewko. Może być buk kolumnowy w kolorze czerwonym.
http://www.szkolkapawica.pl/administracja/zdjecia/Fagus%20sylvatica%20Rohan%20Obelisk.jpg
____________________
Ogródek Iwony II
iwonadm 11:47, 13 lut 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Mysza ładne to
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
MirellaB 12:49, 13 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Ja bym posadziła 3 kulki na pniu, a we wnęce drzewko. Może być buk kolumnowy w kolorze czerwonym.
http://www.szkolkapawica.pl/administracja/zdjecia/Fagus%20sylvatica%20Rohan%20Obelisk.jpg

Iwonka duże to jest drzewko? Oglądam w necie, ale różne zdjęcia i różnie opisują. Tam nic wielkiego nie może być.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mysza 13:53, 13 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
iwonadm napisał(a)
Mysza ładne to




Dziękuję, dziękuję.


Ja wstawiając wiśnię Amagad.miałam ją akurat ze swojego planu.O buku też myślałam, jak pisze Iwcia
Dałby ładny kontrast.


Jak wymyślicie coś konkretnego co do tego buka by pasowało i do reszty to spróbuję rozrysować.
Na razie zmykam , bo młody ma chyba grypsko.Gorączka mu rośnie
pa.pa
____________________
Gosia
MirellaB 16:47, 13 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ten buk kolumnowy 10-12 metrów to za wielki, zasłoni całe okno. Może znacie coś mniejszego? A berberys bordowy by nie pasował?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies