Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Tess 17:02, 10 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
No
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
malgorzata_s... 18:56, 10 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
MirellaB napisał(a)

Sądziłam, że miskant będzie ładnym tłem dla hortensji, wybrałam tego mniejszego do 1m. Czyli zostawić tylko hakone i dodać cebulowe?


Miskant z tyłu tak Z przodu tylko hakone albo żurawki Dziewczyny mają rację zamiast hakone
Ice dance albo gold fountains Są zimozielone.Możesz też poza cebulami dać plamami fioletowy pierwiosnek który za kwitnie wcześnie albo wrzośce. Jak hortensja puści liście to te roślinki będą już przekwitnięte i cień im nie zaszkodzi
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Anusia 21:56, 10 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Rabatkę można troszkę poszerzyć bo wąziutko jest.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Karol99 22:36, 10 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Anusia napisał(a)
Rabatkę można troszkę poszerzyć bo wąziutko jest.


Zgadzam się, szersze rabaty wyglądają dużo ciekawiej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MirellaB 12:02, 11 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję za pomoc i za obrazowe zdjęcie dużo mi uświadomiło.
Reasumując:
1.Kilka ML z tyłu za hortensjami (hortensje są ogrodowe różowe kulki), a może jest jakaś trawa zimozielona wysokość do 1,5 m, bym posadziła dla lepszego efektu zamiast ML - podajcie nazwy.
2.Zamiast hakone posadzić zimozieloną turzycę Carex Ice Dance (podoba mi się)
3 Żurawki kilka sztuk przed carex.
4.Pomiędzy hortensjami, a carex wiosenne rośliny cebulowe.
Rabaty powiększyć nie mogę, wszystko wydzielone i zagospodarowane. Zdjęć z lata tej rabaty nie mam. Hortensje nie wypełniają jej całej.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malgorzata_s... 14:11, 11 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Niestety nie ma zimozielonych wysokich traw ale ML jak zwiążesz w kucyki to zimą ładnie wyglądają.
Żurawki za ice dance jeśli się zmieczczą.


____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
MirellaB 14:52, 11 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Niestety nie ma zimozielonych wysokich traw ale ML jak zwiążesz w kucyki to zimą ładnie wyglądają.
Żurawki za ice dance jeśli się zmieczczą.

Ok. Dziękuję Ci bardzo ☺.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 15:09, 11 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wyższy Miskant polecany na Ogrodowisku to Miskant Gracilimus:
zobacz tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/30/307951/original.JPG
a tutaj w ogrodzie Danusi:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/30/307957/original.JPG
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 16:23, 11 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Wyższy Miskant polecany na Ogrodowisku to Miskant Gracilimus:
zobacz tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/30/307951/original.JPG
a tutaj w ogrodzie Danusi:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/30/307961/original.JPG


Dziękuję. Ta jednak za duża na moją rabatę z hortensjami, ale na inną rabatę pewnie wykorzystam ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 18:32, 11 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
MirellaB napisał(a)
Dziękuję za pomoc i za obrazowe zdjęcie dużo mi uświadomiło.
Reasumując:
1.Kilka ML z tyłu za hortensjami (hortensje są ogrodowe różowe kulki), a może jest jakaś trawa zimozielona wysokość do 1,5 m, bym posadziła dla lepszego efektu zamiast ML - podajcie nazwy.
2.Zamiast hakone posadzić zimozieloną turzycę Carex Ice Dance (podoba mi się)
3 Żurawki kilka sztuk przed carex.
4.Pomiędzy hortensjami, a carex wiosenne rośliny cebulowe.
Rabaty powiększyć nie mogę, wszystko wydzielone i zagospodarowane. Zdjęć z lata tej rabaty nie mam. Hortensje nie wypełniają jej całej.


No jestem.
1. Jak już dziewczyny pisały, zimozielonej wysokiej trawy nie ma. Ale, jak słusznie zauważyłaś, coś zimozielonego wyższego by się na tej rabacie przydało. W lecie, od lipca, jest zapewne pięknie, bo hortensje ogrodowe w takim szpalerze pięknie wyglądają. Może z tyłu za hortkami (tak pomiędzy) dać jakiegoś iglaka zimozielonego (tak ze trzy sztuki). Tylko że musiałyby być strzeliste i wąskie. Najlepszy byłby cis, odmiana kolumnowa.
Tylko cis mi przychodzi do głowy, moze dziewczyny, jeśli pomysł im się spodoba, coś podpowiedzą.
Carex i żurawka to za dużo. Ice Dance wielkie kępy tworzą. Jeśli chcesz mieć i jedno i drugie, to zrób kawałek żurawki i kawałek carexa.

Reszta ok, choć nie wiem, czy ML będzie widać zza hortensji (nie znam jej wysokosci, moje oogrodowe są wysokie). Bo Twoje, skoro są różowe i okrągłe, to są to hortensje ogrodowe. Bardzo je lubię.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie możesz poszerzyć tej rabaty. Przecież przed nią masz tylko trawnik? "Niedasię" to drugie imię Twoje, czy twojego eMa?




O, znalazłam, tylko trawnik jest przed i coś w kółeczku. Co to jest to w trawniku?



Bo jakby była trochę szersza, to można by przed hortki dać zimozielone kule, np. tuje Danica.
Tak wyglądają:

To zdjecie z ogrodu Borbetki:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1500-borowcowy-raj

Mam jeszcze jedną myśl. A gdyby tak za hortkami dać trzy kule na pniu? Takie kule można samemu zrobić. Tujowe.
Wówczas nie trzeba by poszerzać rabaty. Pomiędzy te kule mogłabyś nawet posadzić ML.

Jeśli pomysł z kulkami na pniu ci się spodoba, pokażę ci, jak się robi takie kule. Trochę czasu potrzeba, żeby były ładne, ale warto.

O matko, ale się rozpisałam.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies