Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 00:27, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margarete napisał(a)
Na zdjęciu nie wygląda mi to na szpeciele. Ja mam od lat szpeciele na wiązie przed domem. Walczę z nimi 3 rok, pryskając wczesną wiosną w fazie tzw.nabrzmiałego pąka, ale temperatura musi być na plusie. Trochę ich mniej mam ale wciąż jeszcze są.
Na twojej fotce nie widzę takich charakterystycznych dla obecności szpecieli zgrubień na liściach i zniekształceń w postaci takich bąbli na powierzchni liści.
Obserwuj czy się nie pojawią. Dobrze by było gdyby to jednak nie szpeciele były....bo to trudna i długa walna. Może to jakaś choroba grzybowa z którą szybko się uporasz


Małgosiu Chciałabym żebys miała rację. Prysnęłam juz topsinem bo nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy ... żadnych gąsienniczek, latających owadów w pobliżu nie widzę ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 00:32, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Reniu Jest tu przepięknie. Co to za kwiatki rosną na tle ścianki?, chodzi te wysokie. Fajnie to wszystko wykombinowałaś, bardzo mi się podoba. Psiak jak żywa maskotka


Cieszę się, ze zaglądasz Co u Ciebie? Caly czas czekam na aktualne foty ogrodu Miło mi słyszeć te wszystkie pochwały ... a za Tosię dziękuję
Przy kulkach bukszpanowych na tle ścianki są jeżówki Caribbean Green, dzielone w maju i przesadzane jeszcze w czerwcu ... trochę ucierpialy ale zbierają się
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 00:35, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Madzenka napisał(a)


Mam to samo mimo, ze na szpeciele robiłam moim młodym grabom oprysk promanalem, potem w maju Ortusem a w lipcu Envidorem. Bardziej podejrzewam niedostatek wody, aktualnie moje w upały dostaja konewkę wody pod dzrewko ci drugi, max trzeci dzien. Od razu odżyły i zaczęły wypuszczać drobne nowe liscie
Ja nie panikuję, za rok graby dadzą czadu

Moj "stary " 6 latetnia zwyoplot grabowy zaatakował mączniak! Wez i opryskaj 33 M żyopłotu z dwóch stron....otruję sie przecież....


Promanal byl wczesną wiosną, sucho raczej nie mają bo jest nawadnianie ... ale jutro jeszcze sprawdzę ... może faktycznie powinnam je wiecej podlewać ... choć musze przyznać, że bardziej stawialam na chorobę grzybową ale wtedy chyba liście nie zwijałyby się tak ... może jednak brakuje im wody i substancji odżywczych ... hmm
Dziękuję bardzo Marzenko
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
JoannaDe 00:39, 06 sie 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
ren133 napisał(a)


Tosia to west highland white terrier
Coś tam swojego widziałam ale wiesz jak to brzmi, że ktos Cię po pincie znalazl?


Reniu, się nie czerwień tylko bądź dumna ze Twój ogród jest inspiracja dla innych
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Sebek 01:06, 06 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ren133 napisał(a)


Aaa zachwytu nigdy za wiele możesz jednym i drugim


Twe życzenie jest dla mnie rozkazem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ren133 12:05, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
JoannaDe napisał(a)


Reniu, się nie czerwień tylko bądź dumna ze Twój ogród jest inspiracja dla innych


Dobra rada przyda mi się bo ja tak mam, że nie wierzę w siebie
Dzięki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 12:14, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)


Twe życzenie jest dla mnie rozkazem


____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anulajda 09:58, 07 sie 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Reniu,Tosia przeurocza i niech Ci się dobrze chowa


U mnie pierwszej wiosny po posadzeniu grabów jeden tak wyglądał i okazało się że miał słaby system korzeniowy nie rozwijał się tak jak inne w końcu został wymieniony


____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anna_t 10:06, 07 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
macham niedzielnie przy kawce ja juz siedzę wiesz?? wspaniała pozycja...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
yolka 10:33, 07 sie 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Cofałam się, cofałam i znalazłam ją - Tosię, jest śliczniutka, oby jej się ogród spodobał


____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies