Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 08:36, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
MirellaB napisał(a)
Odwiedzam ☺


Witam,
Jak widzisz umnie na okrągło u Ciebie zaś proste linie, ale myślę, że rośliny podobne ogrodowiskowe. Jak już wiosna zawita na dobre będziemy się wspierać w sprawie nasadzeń. Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Borbetka 08:58, 27 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jeśli masz korę, to ściółkowanie czym innym odpada. Albo to albo to. Kora jest ostateczną warstwą na rabacie. Przy sypaniu nawozu w granulacie trzeba ją rozgarnąć wokół każdej rośliny i wymieszać z glebą. Marzą mi się angielskie rabaty z kompostem wysypanym na wierzchu, ale w dużym ogrodzie to niemożliwe jest i niewykonalne dla jednej osoby. Za dużo pielenia.
____________________
borówcowy wizytowka
adom1206 09:35, 27 lut 2015

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Ja też poranny ślad zostawiam
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 09:36, 27 lut 2015

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Ja też poranny ślad zostawiam
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
ren133 14:50, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Borbetka napisał(a)
Jeśli masz korę, to ściółkowanie czym innym odpada. Albo to albo to. Kora jest ostateczną warstwą na rabacie. Przy sypaniu nawozu w granulacie trzeba ją rozgarnąć wokół każdej rośliny i wymieszać z glebą. Marzą mi się angielskie rabaty z kompostem wysypanym na wierzchu, ale w dużym ogrodzie to niemożliwe jest i niewykonalne dla jednej osoby. Za dużo pielenia.


A może przesunąć korę przed tuje, bo rabaty przy tujach będą poszerzane, a z tyłu przy siatce za tujami mogłabym wysypywać taką skoszoną trawę?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 14:51, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
adom1206 napisał(a)
Ja też poranny ślad zostawiam


Dziękuję ... i zapraszam częściej.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
szemusia 15:57, 27 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
ren133 napisał(a)


A może przesunąć korę przed tuje, bo rabaty przy tujach będą poszerzane, a z tyłu przy siatce za tujami mogłabym wysypywać taką skoszoną trawę?


I to może być dobry pomysł
1) Zaoszczędzisz na kupnie nowej kory (zostanie kasa na nowe roślinki przed tuje )
2) Użyźnisz ziemię.
3) Zagospodarujesz skoszoną trawę, bo z nadwyżkami z reguły nie ma co robić.
4) Ułatwisz sobie zadanie z zasilaniem iglaków, bo korę musisz odgarniać, a tak najpierw zasilisz, a później posypiesz trawą.
Ale Ci ładnie wypisałam...
A tak w ogóle, to u mnie pod tujami (mają już ze 12 lat) to i tak żadne chwasty nie rosną...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 16:44, 27 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Aaa, pytałaś o rozchodnik. Kupowałam jesienią, były różne odmiany, ja mam carmen. O fotki nie pytaj - brak
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ren133 18:49, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)


I to może być dobry pomysł
1) Zaoszczędzisz na kupnie nowej kory (zostanie kasa na nowe roślinki przed tuje )
2) Użyźnisz ziemię.
3) Zagospodarujesz skoszoną trawę, bo z nadwyżkami z reguły nie ma co robić.
4) Ułatwisz sobie zadanie z zasilaniem iglaków, bo korę musisz odgarniać, a tak najpierw zasilisz, a później posypiesz trawą.
Ale Ci ładnie wypisałam...
A tak w ogóle, to u mnie pod tujami (mają już ze 12 lat) to i tak żadne chwasty nie rosną...


Grzechem byłoby nie zrobić tak jak mówisz...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 18:52, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Aaa, pytałaś o rozchodnik. Kupowałam jesienią, były różne odmiany, ja mam carmen. O fotki nie pytaj - brak


Beatko, czy carmen może wygląda tak? :
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies