Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 13:32, 24 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
MirellaB napisał(a)
A widzisz od początku Ci pisałam trzymaj się pomysłu Danusi
Jeżeli pnącze to wygogluj sobie aktinidię pstrolistną. Mi bardzo się podobają te trójkolorowe przebarwiające się listki.
W tym roku sądzę u siebie


Staram się jak mogę ograniczyć bukszpany
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Agania 13:52, 24 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zimozielony jest bluszcz pospolity Hedera i Hortensja pnąca Hydrangea petiolaris
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Krys 14:19, 24 lut 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Renata masz wiadomość
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
ren133 14:19, 24 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Agania napisał(a)
Zimzielony jest bluszcz pospolity Hedera i Hortensja pnąca Hydrangea petiolaris


Tylko, że nie może piąć się n ścianie bo tam jest przejście - raczej jakieś drzewo?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Olili 19:58, 24 lut 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
jankosia napisał(a)


Cofam się i cofam, ale nie mogę znaleźć. Co to za szkółka? W Białej to tej co na Błaszki ? Można gdzieś ofertę w necie podejrzeć? Bo ja nie znam W Wieluniu też żadnego miejsca nie kojarzę.



W Białej jeszcze Pawlak Mariusz Szkółka Krzewów..
Biała Klapka 29c
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
jankosia 20:02, 24 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Wiesz co ja myślę? Ta ściana nie musi być koniecznie do zasłonięcia. Zobacz, jeżeli posadzisz drzewo tak jak Danusia ci narysowała to między nim a jałowcami masz niemal ramę dla jakiegoś wyjątkowego krzewu. Poważnie. A jeżeli będzie to krzew o interesującym pokroju to żeby go podkreślić możesz go podsadzić właśnie wrzosami jednej odmiany. Mi też ta kulka przy jalowcach zupełnie nie pasuje. Przesądziłabym ją.
Myślę o tym wyjątkowym krzewie ale sama nie wiem... Jest tyle pięknych
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
jankosia 20:09, 24 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Olili napisał(a)



W Białej jeszcze Pawlak Mariusz Szkółka Krzewów..
Biała Klapka 29c


Ile ja się dowiem. To co mi dziewczyny podały obowiązkowo do odwiedzenia. Jeśli w Wieluniu mają wszystko to co na stronie ti będę częstym gościem
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 20:29, 24 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
Wiesz co ja myślę? Ta ściana nie musi być koniecznie do zasłonięcia. Zobacz, jeżeli posadzisz drzewo tak jak Danusia ci narysowała to między nim a jałowcami masz niemal ramę dla jakiegoś wyjątkowego krzewu. Poważnie. A jeżeli będzie to krzew o interesującym pokroju to żeby go podkreślić możesz go podsadzić właśnie wrzosami jednej odmiany. Mi też ta kulka przy jalowcach zupełnie nie pasuje. Przesądziłabym ją.
Myślę o tym wyjątkowym krzewie ale sama nie wiem... Jest tyle pięknych



No pomyśl, Moniczko, proooszę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:43, 24 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
A ja wczoraj martwiłam się, że u nas "na wsi" werbeny nie mogę kupić a tu taaka niespodzianka - Krysia mi dziś swoją "prywatną" podarowała i już wysiana. I jeszcze limki i derenia dostałam do wyhodowania Dziękuję Krysiu
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 20:45, 24 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
ren133 napisał(a)



No pomyśl, Moniczko, proooszę


Każdy lubi co innego, wiesz jak jest. Z pokroju to myślałam o czymś co ma horyzontalnie ułożone pędy ale chyba dereń pagodowy za duży, jest za to mnóstwo tak rosnących kalin albo trzmielina oskrzydlona - miałabyś ogień na jesieni. Możesz też pójść w magnolię albo bez o czarnych liściach... Wzięłabyś ty porządny katalog roślin i znalazła to jedno jedyne A resztę roślinek dobierzesz jak pojawi się wizja
Wiesz, tu się mogą pojawiać pomysły, ale to ty wiesz z której strony najczęściej ten fragment oglądasz, z której strony do niego podchodzisz, czy widać go od wejścia... Dużo dużo spaceruj najlepiej z katalogiem w ręku
A może właśnie bardzo ciemne liście z bielą i niewielką plamą różu? Oj! Zrobiłabym sobie tak gdzieś... Dzięki
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies