Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 19:10, 26 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)


Dzięki. Przecież to w doniczkach jest


Ale to są te blisko nas .... a ja chciałam jechać po takie 40cm kopane z gruntu. To co ... poczekać i kupić pod koniec marca?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 19:14, 26 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Renia, nikt ci nie piwie rób to czy tamto. Ja Ci mogę jedynie doradzić: jak masz przygotowane miejsce to sadź choćby dzisiaj, ale jak masz kupić tylko po to żeby dołować to ja bym się wstrzymała
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
jankosia 19:15, 26 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
"Powie" nie "piwie" . Pisząc z telefonu nie mogę edytować. Głodnemu chleb na myśli
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 19:28, 26 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Trochę zastanawiałam się ostatnio nad kształtem moich rabat..nad ogrodem jako całością a nie skupiałam się na pojedynczych rabatach. Porysowałam sobie wczoraj trochę patykiem w realu a nie ołowkiem na kartce, popatrzyłam na rabaty pod różnym kątem, z różnych stron, tak jak w rzeczywistości - z okna kuchni, z podjazdu do garażu i ze strony frontowej... tak w 3d.
Resultat przemyśleń - rabaty będą faliste, półokrągłe, bukszpany będą ale nie przede wszystkim.
Drzewa? Mam takie miejsce przy podjeździe do garażu długośc ok17m szer 2,40m i tu chcę 4-5 drzewek szczepionych raczej - myślałam o klonie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 19:36, 26 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
"Powie" nie "piwie" . Pisząc z telefonu nie mogę edytować. Głodnemu chleb na myśli


Hi hi hi ... a ja właśnie z lampką wina sobie siedzę ... nie muszę dzieci na basen ani angielski ani nawet na tańce zawozić ... jestem wolna...i chyba zaraz zrobię sobie taki plan działki, na podstawie którego w końcu ktoś "zaprojektuje" mi system nawadniania
Byłam na stronie Pana od wrzosów, ale tam są ceny dorodnych już roślinek - a takie do wyhodowania to co trzeba zadzwonić i zarezerwować czy od razu jechać?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 19:49, 26 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
ren133 napisał(a)


Hi hi hi ... a ja właśnie z lampką wina sobie siedzę ... nie muszę dzieci na basen ani angielski ani nawet na tańce zawozić ... jestem wolna...i chyba zaraz zrobię sobie taki plan działki, na podstawie którego w końcu ktoś "zaprojektuje" mi system nawadniania
Byłam na stronie Pana od wrzosów, ale tam są ceny dorodnych już roślinek - a takie do wyhodowania to co trzeba zadzwonić i zarezerwować czy od razu jechać?


Oj znam to uczucie. Dodatkowe zajęcia dzieciaków potrafią skutecznie rozbić dzień
Ceny młodzieży miał na stronie, może będą nowe na nowy sezon, a może się coś zmieniło. Byłam u Krysi i mówiła że twój ogród ma duży potencjał Fajnie że tak od razu zapałałaś miłością do niego. Ja kiedy się wprowadziliśmy ani nie miałam bladego pojęcia o ogrodnictwie i nie czułam potrzeby zgłębiania tematu. Moje "podwórko" widywałam tylko wieczorami jak przyjeżdżałam z uczelni. Mieliśmy przed domem łąkę wysokiego na metr szczawiu i w ogóle mi to nie przeszkadzało I byłam typem o którym się mówi że nawet kaktusa zasuszy
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 20:25, 26 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)


Oj znam to uczucie. Dodatkowe zajęcia dzieciaków potrafią skutecznie rozbić dzień
Ceny młodzieży miał na stronie, może będą nowe na nowy sezon, a może się coś zmieniło. Byłam u Krysi i mówiła że twój ogród ma duży potencjał Fajnie że tak od razu zapałałaś miłością do niego. Ja kiedy się wprowadziliśmy ani nie miałam bladego pojęcia o ogrodnictwie i nie czułam potrzeby zgłębiania tematu. Moje "podwórko" widywałam tylko wieczorami jak przyjeżdżałam z uczelni. Mieliśmy przed domem łąkę wysokiego na metr szczawiu i w ogóle mi to nie przeszkadzało I byłam typem o którym się mówi że nawet kaktusa zasuszy



Hi Hi... "kaktusa zasuszyć" do czegoś takiego to raczej ja jestem zdolna, bo na pewno nie Ty A mogłabyś mi powiedzieć gdzie kupuje się rozchodniki?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
szemusia 21:26, 26 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Ja kupiłam po 4 zł u Blabusia
Pytałaś Renia u Izy o trawę na rabatach. Wiele osób na O. skoszoną trawą ściółkuje rabaty. Zastosowałam to w zeszłym roku i efekt podobny do kory. A dodatkowo rozkładając się użyźnia ziemię...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ren133 21:52, 26 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Ja kupiłam po 4 zł u Blabusia
Pytałaś Renia u Izy o trawę na rabatach. Wiele osób na O. skoszoną trawą ściółkuje rabaty. Zastosowałam to w zeszłym roku i efekt podobny do kory. A dodatkowo rozkładając się użyźnia ziemię...


Ale jak już mam rabaty pokryte korą to chyba nie można na to trawy dać?
A mają u Blabusia różne odmiany?... bo mi bardzo podoba się taki lekko różowy. Pamiętasz nazwę swojego?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
MirellaB 08:19, 27 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Odwiedzam ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies