Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 22:24, 10 lip 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rzuciłam się też na chwasty . Masa tego jest szczególnie na górce od strony południowej. Ale kilka o dziwo wylądowało w wazonie. Nie wiem co to jest ,trochę się obsypuje, ale mi się podoba




____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:27, 10 lip 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
I zachód słońca....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 23:11, 10 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8482
Agi2006 napisał(a)


To jeszcze nie koniec. Dojdzie żwirek i rabaty po bokach


Świetnie wygląda! Ścieżka ułożona i już robi robotę ogromną! Faktycznie nie próżnujesz
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 00:07, 11 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No Pani! Ścieżka pierwsza klasa! Jaka profeska!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 00:10, 11 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Rzuciłam się też na chwasty . Masa tego jest szczególnie na górce od strony południowej. Ale kilka o dziwo wylądowało w wazonie. Nie wiem co to jest ,trochę się obsypuje, ale mi się podoba







Żółte to wilczomlecz. Też miałam w wazonie z łubinami z rowu
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 07:51, 11 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Super ścieżka ! też bym te bloczki na biało umalowała było by spójnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 09:44, 11 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9927
Pięknie, coraz piękniej . Ścieżka z betonowymi płytami wygląda świetnie.
Skoro murek jest z bloczków to masz faktycznie rozkminkę . Może otynkowany pomalować na jasny szary kolor, tak by dopasować do koloru płyt w ścieżce?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 11:08, 11 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Agi2006 napisał(a)
Chwilę mnie nie było a tu taka dyskusja .... Co do impregnacji to mój mąż jest jej przeciwnikiem bo podobno czy kamień czy beton później się rozwarstwia. A wykwitów też się obawiam choć mam nadzieję że na płytach chodnikowych ich nie będzie. A co do mojego muru to cos muszę z nim zrobić. Gdyby był monolityczny betonowy taki jak u Asi Rojodziejowej to nic bym z nim nie robiła ale u mnie jest zrobiony z bloczków...niestety.





Mąż musi go zaszpachlować i pewnie pomalować na biało lub szaro z nawiązaniem do elewacji



Nic bym z nim nie robiła . Zaszpachlujesz, wyrównasz, pomalujesz i będziesz miała zwykłą ścianę. Biała będzie sie brudzić i będziesz jeszcze bardziej niezadowolona. Jak wszystko skończycie , obsadzisz rosliny inaczej na to spojrzysz. Moim zdaniem wyglada dobrze, może dlatego , że ja uwielbiam takie „ surowizny”. Uwierz mi , że jak postawili nam donice - te z bloczków przy tarasie i tę dużą przy ścianie budynku to miałam mieszane uczucia tym bardziej że są z różnych elementów . Wykwity- rzecz naturalna - z biegiem czasu natura zrobi swoje .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:09, 11 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Ścieżka , zachód - Bosko❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 11:32, 11 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Widoki zachodu brak słów

Widzę rozkminki malowania muru, myślałaś aby po prostu pomarować specjalną farbą taką do kostki brukowej? Będą taką właśnie testować na swoich palisadach z wykwitami. Kolega pracuje w firmie produkującej betonowe sprawy i dostałam do pomalowania bardziej pod kątem koloru bo jest ponoć the best to nie jest ich produkt ta farba ale sąsiedzi przemalowali zniszczone donice betonowe i wyglądają super. Taki surowy pomalowany mur będzie wyglądał ciekawiej niż wyrównany, światło będzie inaczej się rozprowadzać jak takowe będziesz miała
Oczywiście to tylko moje zdanie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies