Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 10:49, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anna_t napisał(a)
piękna kolekcja Janka


A dziękuję Sądząc po tym, jak lubisz róże, myślę, że ty też niedługo uzbierasz pokaźne rozarium

anna_t napisał(a)
Stephanie Baronin zu Guttenberg, Herzogin Christiana i Pashmina moga spójnie koło siebie wygladać prawda? a wyskościowo podobne?

typowych białaskow nie masz w top11,ktore Twoje bezproblemowe i długo kwitące?

u ciebie pomponella jaka wysoka? bo kupiłam i mnie Mata wystraszyła że u niej 1,5m osiagneła a ja ją na przód chciałam dać :/

Tak, te 3 róże wg mnie mogą dobrze wyglądać razem. Herzogin największa - może mieć nawet 120 cm, Stephanie i Pashmina podobnie ok 60 cm, ale czasem wyrzucą 80-90 gałęź.

W TOP-11 jest Artemis bezproblemowa róża.

Z białasków polecam jeszcze Alabaster i Parky (ta trochę śmieci, bo kwitnie bardzo obficie), obie są zdrowe. Wedding Piano jest w miarę bezproblemowa, ale kolor z wyraźnym odcieniem limonkowym (a w tym sezonie, jak pisałam, żółtawym) - nie wiem, czy lubisz. Jest jeszcze piękny różany bezproblemowy klasyk - Boule de Neige, ale rośnie na wielki krzak, więc nie wiem czy o coś takiego Ci chodzi.
Jeżeli lubisz Aspirin rose, to ta jest bezproblemowa też, ale mojego serca jakoś w calości nie zdobyła, bo jej kwiat w pełnym rozkwicie nie jest wg mnie ładny.
Na etapie testowania są Tranquillity i William and Catharine, ale zapowiadają się obiecująco.

Pomponella kończy u mnie swój 2 sezon i już jest bliska 1 metra wysokości. Na przód jej nie dawaj, czytam, że po 3 sezonach może osiągać 120x120 cm, to spora róża.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:55, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
AsiaK_Z napisał(a)


Ech mogę się gapić non stop Jana pięknie u Ciebie

Asiu, dzięki! Dla takich komentarzy warto pokazywać swoje fotki ogrodowe
Mówisz, że mój "kontrolowany busz" przypadł Ci do gustu? Niestety trochę wychodzi mi już spod kontroli, więc jesienią będą porządki...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 10:58, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
UrsaMaior napisał(a)


Dzień dobry
Zaglądam do tego cudnego ogrodu, więc czas się przywitać Przy okazji, u mnie Pomponella przeważnie tak koło 150 cm, ale właśnie teraz będzie kwitła na pędzie chyba 2 metrowym.


No, i proszę - u niektórych Pomponella może być nawet większa, niż napisałam.
Witaj, Urso, u mnie!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
UrsaMaior 11:22, 20 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Hej Janko Ja Twoją podglądaczką jestem od dawna, ale wstydzę się trochę odzywać No ale w końcu się zebrałam i napisałam A Pomponella to faktycznie siłaczka jest, u mnie tak zaszalała mimo przesadzenia - w upały i bez przycinania. Ani nie oklapła, ani nie przerwała kwitnienia. Bombowa róża po prostu!

Aaaa i jeszcze jedno - ZERO plamistości, mimo, że niczym nie pryskam.
____________________
ogród pod lasem
anna_t 11:33, 20 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
UrsaMaior napisał(a)


Dzień dobry
Zaglądam do tego cudnego ogrodu, więc czas się przywitać Przy okazji, u mnie Pomponella przeważnie tak koło 150 cm, ale właśnie teraz będzie kwitła na pędzie chyba 2 metrowym.

o dzięki za info Ursa
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:41, 20 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zagajanka napisał(a)


A dziękuję Sądząc po tym, jak lubisz róże, myślę, że ty też niedługo uzbierasz pokaźne rozarium


Tak, te 3 róże wg mnie mogą dobrze wyglądać razem. Herzogin największa - może mieć nawet 120 cm, Stephanie i Pashmina podobnie ok 60 cm, ale czasem wyrzucą 80-90 gałęź.

W TOP-11 jest Artemis bezproblemowa róża.

Z białasków polecam jeszcze Alabaster i Parky (ta trochę śmieci, bo kwitnie bardzo obficie), obie są zdrowe. Wedding Piano jest w miarę bezproblemowa, ale kolor z wyraźnym odcieniem limonkowym (a w tym sezonie, jak pisałam, żółtawym) - nie wiem, czy lubisz. Jest jeszcze piękny różany bezproblemowy klasyk - Boule de Neige, ale rośnie na wielki krzak, więc nie wiem czy o coś takiego Ci chodzi.
Jeżeli lubisz Aspirin rose, to ta jest bezproblemowa też, ale mojego serca jakoś w calości nie zdobyła, bo jej kwiat w pełnym rozkwicie nie jest wg mnie ładny.
Na etapie testowania są Tranquillity i William and Catharine, ale zapowiadają się obiecująco.

Pomponella kończy u mnie swój 2 sezon i już jest bliska 1 metra wysokości. Na przód jej nie dawaj, czytam, że po 3 sezonach może osiągać 120x120 cm, to spora róża.

myślisz że az tak mogę popłynąć?
Artemis mam 2 i właśnie cos białego do niech powoli szukam bo jednak stworzę białą różankę i bym je przesadziła. poczytam sobie o Twoich propozycjach, dzieki chyba skupiłabym się na czymś pionowym, sztywnym i pachnącym. william i catharine sliczna..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 11:52, 20 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Piękny ogród dużo się dzieję, jest kolorowo a ja takie ogrody lubię
Top 11 zanotowałam
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Ewik 14:38, 20 wrz 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Widoki śliczne, rozyce kwitną w najlepsze .Jakie duże u Ciebie porosly desdemona i tranguelity ? Pierwsza ma ledwo 50 cm a druga wystrzelila 2 metrowym pedami i czeka ją przeprowadzka .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Sebek 18:22, 20 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cudny masz ten ogród - w ogóle i w szczególe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zagajanka 20:14, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
UrsaMaior napisał(a)
Hej Janko Ja Twoją podglądaczką jestem od dawna, ale wstydzę się trochę odzywać No ale w końcu się zebrałam i napisałam A Pomponella to faktycznie siłaczka jest, u mnie tak zaszalała mimo przesadzenia - w upały i bez przycinania. Ani nie oklapła, ani nie przerwała kwitnienia. Bombowa róża po prostu!

Aaaa i jeszcze jedno - ZERO plamistości, mimo, że niczym nie pryskam.

To dobrze, ze się ujawniasz Dzięki temu poznałam nowy bardzo ciekawy ogród
Szkoda tylko, że niewiele zdjęć różanych pokazujesz eeehhh

U mnie Pomponella też zdrowa (tfu tfu) - w końcu ADR zobowiązuje do czegoś
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies