Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:35, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Goethe u ciebie absolutnie cudny! Nie dziwię się, że w pierwszej 10 jest. Super to zestawienie, wracam się napatrzyć.

A Goethe jakie ma u ciebie warunki? Słońce czy półcień?

Iwono, u mnie prawie wszystkie roze rosna w sloncu
cienia jak na razie w ogrodzie niewiele, bo drzewa jeszcze nie zdazyly urosnac...
Goethe rosnie na wyjatkowej patelni, w glinie i sobie swietnie radzi. Czasem nawet az za dobrze, bo wypuscil teraz sztywny pęd na ok 2 metrow, gdzie zamierza zakwitnac bukietem swoich pieknych kwiatow. Trzeba było go podciac, ale jakos nie mialam serca
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 21:39, 18 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Janeczko, u mnie Goethe nie chce kwitnąć ponownie U Ciebie zjawiskowy Może stanowisko mu nie odpowiada. Gdzie u Ciebie rośnie?
Stephanie Baronin... chciejstwa moje dalsze wiosenne
Pisalaś u Iwonki, że Chopin chorowała. Może mam szczęście - u mnie są dwie i żadna nic nie złapaa. Zastanawiałam sie nawet, bo u wielu osób łapała różne rzeczy Ja je malo podlewałam, może to dlatego?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zagajanka 21:52, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Janko, a dalabys radę zrobić fotkę falstaffa i williama tak porownawczo? rosną u Ciebie na podobnych stanowiskach?

Bo na liscie mam na jedną rozankę Ascot, Williama (albo Falstaff wlasnie), Munstead, Queen i cos chyba jasnego jeszcze. Tylko muszę jeszcze porownac sobie ich wysokosci i pokroj, bo w sumie nie wiem jak je rozplanowac w planowanym miejscu... bo moze wcale sie nie zmieszcza

Kasiu, stanowiska sa podobne, ale William jest sporo mlodszy - to jego pierwszy sezon u mnie, wiec porownanie nie bedzie objektywne, bo austinki dopiero pokazuja na co je stac, po kilku sezonach. Kwiat ma na pewno wiekszy niz u Falstaffa, ale odcien podobny. Teraz William chwilowo nie kwitnie, ale jak sie uda, to cykne im razem zdjecie.
Z tego co zaplanowalas, najbardziej zarowiasta bedzie Ascot. William i Falstaff to beda wielkie parkowe roze, Queen of Sweden w sumie tez tak ze 150 cm na spokojnie bedzie miala, tyle ze ma bardziej strzelisty krztalt krzaczka, Munstead jest od nich nizsza i bardzo kolczasta. Ja bym dorzucila do tego towarzystwa cos niewielkiego bladego: moze Stephanie zu Guttenberg, a moze Sharife Asme...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Karabela 21:54, 18 wrz 2016


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Piękne zobrazowania Top 11. Przez Ciebie mam kolejne chciejstwo... ale powoli dojrzewam do wymianek na mojej różańca. . Pierwsza pójdzie za płot Winhester Cathedral bo kolejny rok plamistosc. I będzie miejsce na Pashminke jaka ona wysoka?
____________________
Eksperymentarium
inka74 22:36, 18 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zagajanka napisał(a)

Iwono, u mnie prawie wszystkie roze rosna w sloncu
cienia jak na razie w ogrodzie niewiele, bo drzewa jeszcze nie zdazyly urosnac...
Goethe rosnie na wyjatkowej patelni, w glinie i sobie swietnie radzi. Czasem nawet az za dobrze, bo wypuscil teraz sztywny pęd na ok 2 metrow, gdzie zamierza zakwitnac bukietem swoich pieknych kwiatow. Trzeba było go podciac, ale jakos nie mialam serca

To u mnie i patelnię i glinę ma pod dostatkiem. Zobaczę za rok jak sobie poradzi. Teraz znów pąki ma, ciekawe na ile zdąży zakwitnąć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 22:51, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Janeczko, u mnie Goethe nie chce kwitnąć ponownie U Ciebie zjawiskowy Może stanowisko mu nie odpowiada. Gdzie u Ciebie rośnie?
Stephanie Baronin... chciejstwa moje dalsze wiosenne
Pisalaś u Iwonki, że Chopin chorowała. Może mam szczęście - u mnie są dwie i żadna nic nie złapaa. Zastanawiałam sie nawet, bo u wielu osób łapała różne rzeczy Ja je malo podlewałam, może to dlatego?

Goethe pewnie potrzebuje czasu by sie dobrze ukorzenic, wtedy bedzie dawal czadu. U mnie rosnie na glinie w pelnym sloncu.

O Chopinie Iwona pisala chyba, ze chciala kupic, ale sie nie zdecydowala, bo trafialy jej sie chorowite egzemplarze ja tej rozyczki nie mam i miec raczej nie bede, bo zbyt zolta jak na moj gust
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:53, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Karabela napisał(a)
Piękne zobrazowania Top 11. Przez Ciebie mam kolejne chciejstwo... ale powoli dojrzewam do wymianek na mojej różańca. . Pierwsza pójdzie za płot Winhester Cathedral bo kolejny rok plamistosc. I będzie miejsce na Pashminke jaka ona wysoka?

Ja domowilam druga Pashmine, jestem ciekawa czy bedzie rosla podobnie do tej co juz mam. Ona regularnie ma ok 60 cm, ale tez wypuszcza czasem js ped na 80-90 cm
Z Winchester pozegnalam sie rok temu z tego samego powodu... I nie zaluje
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 23:44, 18 wrz 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Janko, czy Wedding Piano będzie grało z Artemis czy się gryzło raczej? Jak myślisz? Muszę coś wpasować koło Heidi Klum, alexnie w jej kolorze bo dalej mam nn podobne do MW. A obok wlaśnie Artemis jeszcze jest. Pasowałoby mi tam to Wedding P. wielkością, ale co z kolorem?

Listę masz piękną, sporo "innych" od moich... Żądze się budzą ... Do owiosny parę miejscówek się znajdzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Madzenka 06:09, 19 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czekam zatem na fotki Miss Dior
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wendy79 10:32, 19 wrz 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)
By zilustrować moją TOP-11 przytaczam poniżej parę zdjeć
Moze komuś pomogę w podjęciu jś ważnej różanej decyzji?

1. Pashmina






Kochana, co to za trawa przy Pashminie?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies