Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

frezja 10:17, 03 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Zagajanka napisał(a)

O jeju, cóż to za kolejne nieszczęście szkodliwe?
Życzę powodzenia w zwalczaniu.
Tak bywa z tym robactwem...podgryza blaszkę liściową. Mam odmianę Rotundifolia. Ponoć do 3 metrów dorasta.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
adkawi 21:44, 08 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj Janko jak myślisz czy moje róże zakwitną jeszcze w tym roku.Wszystkie się pięknie przyjęły kupowałam z floribundy.Kupiłam Aphrodite ,Claire Marshall,Pashmina,Savoy Hotel ,Munstead Wood
____________________
Adrianna
Zagajanka 21:22, 09 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
frezja napisał(a)
Tak bywa z tym robactwem...podgryza blaszkę liściową. Mam odmianę Rotundifolia. Ponoć do 3 metrów dorasta.

Czytam, że ta odmiana może przemarzać przy spadkach temperatury poniżej -20C Na pewno musi być posadzona w miejscu zacisznym i osłoniętym, by mieć szanse na dobre zimowanie. Młode rośliny nawet polecają okrywać.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:24, 09 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Witaj Janko jak myślisz czy moje róże zakwitną jeszcze w tym roku.Wszystkie się pięknie przyjęły kupowałam z floribundy. Kupiłam Aphrodite, Claire Marshall, Pashmina, Savoy Hotel, Munstead Wood

Oczywiście że różyczki mają spore szanse by zakwitnąć jeszcze tego lata Wszystko zależy od sadzonki, ale jak piszesz, ze się przyjęły, to na pewno trochę kwiecia pokażą
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Karabela 14:48, 10 maj 2018


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Jana Ty masz Olivia Rose Austina ? Bo właśnie kupiłam koło Novalis ładnie zagra ?
____________________
Eksperymentarium
Zagajanka 21:37, 10 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Karola, mam Olivię, myślę że fajnie się zgra z Novalis - też ma nutki zimnego fioletu w sobie

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Karabela 00:03, 11 maj 2018


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Dziękuję wyobraź sobie że już kwitnie. Jutro wsadzam. A miało już nie być więcej roz
____________________
Eksperymentarium
kasja83 10:17, 11 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Pięknie sobie rozmnożyłaś tą tojeść.Ja tak jakoś narazie nie wierzę w swoje zdolności w tym zakresie...rozmnażam tylko rozchodniki i rozsadzam trawy.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
frezja 12:49, 11 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Zagajanka napisał(a)

Czytam, że ta odmiana może przemarzać przy spadkach temperatury poniżej -20C Na pewno musi być posadzona w miejscu zacisznym i osłoniętym, by mieć szanse na dobre zimowanie. Młode rośliny nawet polecają okrywać.
Młodych nie okrywałam i po zimie mają się świetnie. Miejsce zaciszne, warunki wręcz sielskie. Gdyby nie wstrętne robaczki, którym posmakowała..to byłoby ok. ☺
____________________
Ewa - Ogrodowy song
ElzbietaFranka 15:50, 11 maj 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Zagajanka napisał(a)
Karola, mam Olivię, myślę że fajnie się zgra z Novalis - też ma nutki zimnego fioletu w sobie




Janka jak już wcześniej chyba w zimie pisałam mam 3 szt. Oliwia od wiosny 2017 r. Posadzone w 3 różnych miejscach i każda inaczej rośnie. W polcieniu Najładniejsza ma stałe miejsce myślałam że będe musiała ja przesadzić bo nie da rady, ale gdzie tam paki kwiatowe ma.
Druga była ładna w zeszłym roku ale musiałam ja przesadzić na rzecz New down. Trochę osłabiona posadzone w słońcu.
Trzecia w zeszłym roku opadły z niej liście jakiś grzyb, opryskalam i teraz też rośnie ładnie ale nie tak jak pierwsza.
W zeszłym roku wszystkie 3 szt kwitly piękne rozety.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies