Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Kasia_CS 12:20, 12 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
_Martini_ napisał(a)
Kasiu, orliki to chyba właśnie bardziej na półcień.


Ha! To nie wiedziałam to ten mój orlik fajnie by pasował pod fioletowym rodkiem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
zaczarowanaa 13:53, 12 maj 2018


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
hej pięknie kolorowo , ja poluję na ostrogowiec .... ciężko zdobyć ....
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
_Martini_ 18:39, 12 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Janko, przychodzę po poradę w sprawie koloru róży. Mam lukę na środku takiego nasadzenia: z tyłu Louis i Spirit, po bokach z jednej Shakespeare, z drugiej Gartentraume, z przodu Olivia. Jak myślisz, czy biały będzie ok, nie za mdły. Może coś fioletowego. Zero koncepcji mam.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 20:49, 12 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Ta zielona różyczka to niezła "tajniaczka"- ledwo wypatrzyłam kwiat wśród liści piękne bliskie i dalekie kadry, u Ciebie kocimiętka już kwitnie, u mnie jeszcze w pąkach, ale tez jak buchnie to sie zafiolecę nieźle ale drzewa pięknie Ci się zagęściły!

Na rodkowej gdzie masz orliki jest pólcień? Bo u mnie rodki wi pólcienistym miejscu i myślę, czy i u mnie tam mogłyby zagościć orliki, które raczej ze słońcem kojarzę

Viridiflora zasadniczo nie ma płatków, one zostały zastąpione przez przekształcone listki przykwiatowe, co dało efekt zielonej róży. Dlatego te "kwiatki" nie od razu zauważysz

_Martini_ napisał(a)
Kasiu, orliki to chyba właśnie bardziej na półcień. Ja tak sadzę u siebie.
Janka, to świetnie, że orliki się sieją, bo ja je uwielbiam, takie "chwasty" mile widziane Ale że Ty znasz nazwy tych wszystkich chwaściorów ja mam niestety znowu szczawik, jednak wylazło dziadostwo


Tam gdzie są orliki jest raz cień, raz słońce, nie ma tam stałego półcienia. Strasznie się sieją, nie powiem że jest to bardzo miłe - docelowo tworza spore kępy, przewyższajac już niektóre moje rodki

Co do chwaściorów - wroga trzeba znać z imienia czy tam nazwiska
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:52, 12 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Janko jak cudnie u Ciebie.Kocham wiosnę .Wtedy wszystko pieknie budzi sie do życia.U nas wczoraj w koncu zlało,susza była niesamowita niby podlewalam ,ale to nie to samo jak porzadny deszcz.Pozrawiam Cie serdecznie

U nas też dzisiaj popadało - wielka ulga dla roślin. Ja mam założone automatyczne nawadnianie, więc to bardzo pomaga podczas suszy, ale oczywiscie azotu roślinkom nie dostarczy...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:53, 12 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
frezja napisał(a)
Białe bardzo mi się podobają

Mam jeszcze taaaki śliczny fioletowy:
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 20:57, 12 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
zaczarowanaa napisał(a)
hej pięknie kolorowo , ja poluję na ostrogowiec .... ciężko zdobyć ....

Ja swojego chyba kupowałam przez neta. Może być dostępny też jako "Kentrantus"
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:00, 12 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Janko, przychodzę po poradę w sprawie koloru róży. Mam lukę na środku takiego nasadzenia: z tyłu Louis i Spirit, po bokach z jednej Shakespeare, z drugiej Gartentraume, z przodu Olivia. Jak myślisz, czy biały będzie ok, nie za mdły. Może coś fioletowego. Zero koncepcji mam.

Marti, ja zdecydowanie jestem za opcją z jś kremową angielską różą pośrodku.
Zaraz wstawię u Ciebie propozycje.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 21:14, 12 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Jeszcze raz DZ-I-Ę-K-U-J-Ę !!!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 21:14, 12 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dubelek. To chyba z wrażenia
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies