Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:09, 11 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Karabela napisał(a)
Dziękuję wyobraź sobie że już kwitnie. Jutro wsadzam. A miało już nie być więcej roz

Haha, róże wciągają i sprawiają że ogród robi się "gumowy" - zawsze się znajdzie miejsce na jakieś nowe różane cudeńko

kasja83 napisał(a)
Pięknie sobie rozmnożyłaś tą tojeść.Ja tak jakoś narazie nie wierzę w swoje zdolności w tym zakresie...rozmnażam tylko rozchodniki i rozsadzam trawy.

Jak już rozmnażasz rozchodniki, to już jesteś specem nie ma nic trudnego w sianiu i czekaniu aż coś urośnie - jak to w przypadku tojeści. Tylko widzisz, to czekanie to "trochę" zajęło i to było chyba najtrudniejsze ...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:21, 11 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
frezja napisał(a)
Młodych nie okrywałam i po zimie mają się świetnie. Miejsce zaciszne, warunki wręcz sielskie. Gdyby nie wstrętne robaczki, którym posmakowała..to byłoby ok. ☺

No to w takim razie tylko się cieszyć i trzymać kciuki, by tak dalej dobrze (tfu tfu) rosła.

ElzbietaFranka napisał(a)
Janka jak już wcześniej chyba w zimie pisałam mam 3 szt. Oliwia od wiosny 2017 r. Posadzone w 3 różnych miejscach i każda inaczej rośnie. W polcieniu Najładniejsza ma stałe miejsce myślałam że będe musiała ja przesadzić bo nie da rady, ale gdzie tam paki kwiatowe ma.
Druga była ładna w zeszłym roku ale musiałam ja przesadzić na rzecz New down. Trochę osłabiona posadzone w słońcu.
Trzecia w zeszłym roku opadły z niej liście jakiś grzyb, opryskalam i teraz też rośnie ładnie ale nie tak jak pierwsza.
W zeszłym roku wszystkie 3 szt kwitly piękne rozety.

Zgadza się, ta sama róża w różnych warunkach inaczej się zachowuje.
Olivia jest śliczna, fajnie że masz całe 3 sztuki
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jolanka 21:22, 11 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Janka, wyobraź sobie, że zakwitła mi już Desdemona W tym roku róże chyba bardzo szybko startują. Kilka innych też już kolor pokazuje
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zagajanka 21:25, 11 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Może parę zdjęć zapodam?

To jest pora różaneczników, czosnków i azalii:






____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:42, 11 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
To jest w sumie jedyna pora roku, kiedy na rodkowej jest tyle kolorów - potem wszystko się uspokaja i panuje tam zieleń z żółtymi akcentami. W tym roku planuję dosadzić tam trochę fioletowej szałwii do kontrastu.




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:45, 11 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Na warzywnym sie dzieje:

Szklarenka


Brzoskwinka płaska


Morelka (pierwszy raz owocuje)


I skrzynki z jednorocznymi oraz mieczykami:
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
paulina_ns 21:46, 11 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ślicznie i kolorowo u Ciebie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Zagajanka 21:52, 11 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Janka, wyobraź sobie, że zakwitła mi już Desdemona W tym roku róże chyba bardzo szybko startują. Kilka innych też już kolor pokazuje

U mnie właśnie otwiera kwiaty Olivia Rose Austin
A od dwóch tygodni kwitnie Viridiflora:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:57, 11 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
paulina_ns napisał(a)
Ślicznie i kolorowo u Ciebie

To prawda, sporo kolorków już jest, ale i tak czekamy na róże - wtedy dopiero będzie feeria barw!

Dodam jeszcze kilka widoczków ogólnych:





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
_Martini_ 22:01, 11 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kolorowo, ale nie pstrokato Bardzo gustownie. Na te płaskie brzoskwinki my mówimy UFO
edit. To koło jest boskie! Taki mega punkt centralny!
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies