Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 13:16, 16 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
I kilka porannych widoczkow - jak kazdemu teraz ciągle mi sie chce wychodzic do ogrodu i cały czas sprawdzac co sie zmienilo, co rozkwitlo, co uroslo





Pierwsze piwonie zgraly sie z pierwszymi rozami:



Iwonko, z przygodami, ale i ja mam bujany fotelik - będę miała skąd kontemplować ogrodowe widoczki:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
frezja 14:05, 16 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Super miejsce do odpoczynku
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Zagajanka 23:13, 23 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Chyba czas na początek sezonu różanego?

A więc zaczynamy pokaz...

Olivia Rose Austin





Munstead Wood



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:15, 23 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Geoff Hamilton




Tradescant


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:22, 23 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
William and Catharine



Yellow Charles Austin



Mme Hardy



Duchesse de Montebello



Desdemona

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:36, 23 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:52, 23 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ponarzekam troszku:

- werbena znowu wszędzie wyłazi, nawet w warzywniku! Pomimo ścięcia kwiatostanów w zeszłym roku i wykopania reszty po przymrozkach...
- na 15 krzaczkach różanych w tym roku zauważyłam na liściach rdzę obrywam, pryskam, ale choroba powraca... Dotknęło to niestety kilku do tej pory baaardzo zdrowych odmian...
- niektóre róże już (!) mają objawy czarnej plamistości...
- zeżarło czy wymroziło mi większość lilii. A te które zostały są namiętnie obgryzane przez wstrętne poskrzypki...
- Evergoldy i konwalniki nieładnie wyglądają po zimie i do tej chwili nie odbudowały się na dobre, wymarzły mi Prairie Fire i trzmielina Harlequin (standardowo), Amazon Misty, Buchanani, Golden Fountains (ku zaskoczeniu).
- mszycy w warzywniku po pachy, kosy objadają czereśnie, ogórki coś nie chcą rosnać, a kabaczki oraz dynie kiełkować...

Teraz wasza kolej - może mi ulży
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 13:24, 24 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na początek pochwalę różyczki! ale już się porozwijały!! U mnie pomijając LO dopiero po 1 kwiatku na pojedynczych różach, choć pąki są Wiadomo, że nie aż tyle jak u Ciebie, ale kaaaaażdy cieszy

A co do narzekań - wszystkie plagi zasze martwią i wkurzają..

Ja dla odmiany ponarzekam, że werbena mi się nie wysiała!! Albo tak mizernie, że to jakaś farsa.. a liczyłam na nią w tym miejscu bardzo I co..nie dogodzisz
Mszyce tez mam.. i bruzdownicę miałam - połowę pąków na Cinderelli mi zniszczyła...

kilka jesiennych róż jest tak marnych w chwili obecnej, że chyba w tym roku kwiatów nie doczekam, a przed chwilą byłam w centrum ogrodniczym, gdzie widziałam ich piękne egzemplarze.. i nawet sobie chciałam kupić, poszłam oglądać inne rośliny i... zapomniałam pojechałam do domu

No i kolejne narzekanko - obejrzałam na żyuwca baronesse i się zawiodłam - w ogóle jakiś inny jej kolor sobie wyobrażałam. Myślałam, że ma mocniejszy róż. No i by było na tyle

pomogło ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 13:33, 24 maj 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Spektakl różany śliczny
Rondo szczególnie mi się podoba
____________________
Ania Ogród Ani :)
Pszczelarnia 14:22, 24 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zagajanka napisał(a)
Ponarzekam troszku:

- werbena znowu wszędzie wyłazi, nawet w warzywniku! Pomimo ścięcia kwiatostanów w zeszłym roku i wykopania reszty po przymrozkach...
- na 15 krzaczkach różanych w tym roku zauważyłam na liściach rdzę obrywam, pryskam, ale choroba powraca... Dotknęło to niestety kilku do tej pory baaardzo zdrowych odmian...
- niektóre róże już (!) mają objawy czarnej plamistości...
- zeżarło czy wymroziło mi większość lilii. A te które zostały są namiętnie obgryzane przez wstrętne poskrzypki...
- Evergoldy i konwalniki nieładnie wyglądają po zimie i do tej chwili nie odbudowały się na dobre, wymarzły mi Prairie Fire i trzmielina Harlequin (standardowo), Amazon Misty, Buchanani, Golden Fountains (ku zaskoczeniu).
- mszycy w warzywniku po pachy, kosy objadają czereśnie, ogórki coś nie chcą rosnać, a kabaczki oraz dynie kiełkować...

Teraz wasza kolej - może mi ulży


Desdemona cudowna, zachorowałam na nią.

Taki rok.

Poskrzypkę łatwo się ręcznie zbiera, trzeba tylko kilka razy przypilnować na początku. Potem spokój.

A ogórki i kabaczki trzeba podlewać przy tych temperaturach.
Róże trzeba opryskać.

Ale widowisko różane piękne i nic tego nie zmieni.

Taki rok.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies