Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pszczelarnia 14:26, 24 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zagajanka napisał(a)





Co seledynowego ta ładnie świeci wśród fioletów? Co rośnie w tym kole? Piękny widok!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Catalinasdiary 14:51, 24 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Co do poskrzypki to potwierdzam, rok temu dopiero w lipcu ja zbierałam, a teraz w kwietniu i lilie są ładniejsze i nie mam jej za wiele. Czyli dużo ich wyłapałam. Na początku kwietnia tępiłam zeszłoroczne skoczki, mszycy mam od groma. A najcięższa jest cierpliwość, mam pełno liliputów świeżo sadzonych i czekam aż zmężnieją.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Ewik 16:39, 24 maj 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka , coś mnie przywołalo do Ciebie. Róże zaczynają cudnie u Ciebie .U mnie tylko donicowe , reszta tuż tuż. Paków całe mnóstwo, niecierpliwie czekam .
Na pocieszenie u mnie też większość frostetow padła, małe rozplenice .pozostałe slabo sie gramolą , część jezowek i lawendy też. Pół trawnika znikło po zimie za to większość bylin rozpoczyna spektakl i z dnia na dzień wszystko się zmienia .
Czekam na więcej fotek .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
kwartet 22:40, 24 maj 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Janka łączę się w bulu plagowym.
Ogród buchną, róże bombastyczne i stipa i grześki i ...
Rondo to już w szwach pęka, za dwa lata jak nic przyjdzie zwiękrzyć średnicę.
Zagajanka 22:44, 24 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Na początek pochwalę różyczki! ale już się porozwijały!! U mnie pomijając LO dopiero po 1 kwiatku na pojedynczych różach, choć pąki są Wiadomo, że nie aż tyle jak u Ciebie, ale kaaaaażdy cieszy

A co do narzekań - wszystkie plagi zasze martwią i wkurzają..

Ja dla odmiany ponarzekam, że werbena mi się nie wysiała!! Albo tak mizernie, że to jakaś farsa.. a liczyłam na nią w tym miejscu bardzo I co..nie dogodzisz
Mszyce tez mam.. i bruzdownicę miałam - połowę pąków na Cinderelli mi zniszczyła...

kilka jesiennych róż jest tak marnych w chwili obecnej, że chyba w tym roku kwiatów nie doczekam, a przed chwilą byłam w centrum ogrodniczym, gdzie widziałam ich piękne egzemplarze.. i nawet sobie chciałam kupić, poszłam oglądać inne rośliny i... zapomniałam pojechałam do domu

No i kolejne narzekanko - obejrzałam na żyuwca baronesse i się zawiodłam - w ogóle jakiś inny jej kolor sobie wyobrażałam. Myślałam, że ma mocniejszy róż. No i by było na tyle

pomogło ?

Pomogło troszeńkę

Wszystkie załamki rekompensują mi teraz codziennie nowe śliczne kwiaty róż. Wczoraj robiłam zdjęcia które wam przed chwilą pokazywałam, dzisiaj było pełno nowych różyczek, moze jutro znowu przelecę z aparatem

Baronessy nie mam, ale posadziłam u sąsiadki na przemian ze Stefcią i obejrzę jak już zakwitnie. Pośrodku szpaleru u niej miała być Voyage, ale w szkółce nie wyrosła, dałam zastępczo Claire Marshall plus Snovity, zobaczymy co tam się stworzy za kompozycja

Koncentracja ciężarnej kobiety to trudna sprawa sądzę że i tak tam wrócisz po te różyczki, co nie?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:53, 24 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anbu napisał(a)
Spektakl różany śliczny
Rondo szczególnie mi się podoba

Rondo się rozkręca
Róże sie rozkręcają
Niech ten spektakl trwa jak najdłuzej...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:14, 24 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)


Desdemona cudowna, zachorowałam na nią.

Taki rok.

Poskrzypkę łatwo się ręcznie zbiera, trzeba tylko kilka razy przypilnować na początku. Potem spokój.

A ogórki i kabaczki trzeba podlewać przy tych temperaturach.
Róże trzeba opryskać.

Ale widowisko różane piękne i nic tego nie zmieni.

Taki rok.


"Sorry, taki mamy klimat" jak nie urok, to...

Poskrzypkę zbieram, jej larwy też (fuuuuj), rozgniatam. Lilie mam już któryś sezon, ale dopiero w tym roku to cholerstwo się przyplątało.

Różę będę pryskać znowu. Polecasz coś konkretnego na rdzę? Dałam Score, czytam ze Falcon też moze się sprawdzić...

Ogórki i kabaczki podlewam, ale słabo mi nasiona kiełkowały, dynie nie ruszyły wcale...

Desdemonę na razie polecam, delikatna, urocza, zdrowa. Jak masz miejsce, to śmiało bierz.

Pszczelarnia napisał(a)


Co seledynowego ta ładnie świeci wśród fioletów? Co rośnie w tym kole? Piękny widok!

Tu są trzy kępki molinii Variegata, nie są aż tak seledynowe w rzeczywistości
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:29, 24 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Catalinasdiary napisał(a)
Co do poskrzypki to potwierdzam, rok temu dopiero w lipcu ja zbierałam, a teraz w kwietniu i lilie są ładniejsze i nie mam jej za wiele. Czyli dużo ich wyłapałam. Na początku kwietnia tępiłam zeszłoroczne skoczki, mszycy mam od groma. A najcięższa jest cierpliwość, mam pełno liliputów świeżo sadzonych i czekam aż zmężnieją.

Skoczki są, mszyce są, ale te znam i w miarę toleruję. A poskrzypki wcześniej jakoś omijały mój ogród i są nieprzyjemnym zaskoczeniem, widocznie przytargałam je w nowych cebulkach.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:38, 24 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Janka , coś mnie przywołalo do Ciebie. Róże zaczynają cudnie u Ciebie .U mnie tylko donicowe , reszta tuż tuż. Paków całe mnóstwo, niecierpliwie czekam .
Na pocieszenie u mnie też większość frostetow padła, małe rozplenice .pozostałe slabo sie gramolą , część jezowek i lawendy też. Pół trawnika znikło po zimie za to większość bylin rozpoczyna spektakl i z dnia na dzień wszystko się zmienia .
Czekam na więcej fotek .

Oczywiscie nie cieszy mnie wcale, ze i u Ciebie takie straty ogrodowe. Trawniczka też szkoda. Niech nam kwitnienie róz i bylin to wszystko zrekompensuje

Fotki jakieś będą pewnie za chwileczkę.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:43, 24 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kwartet napisał(a)
Janka łączę się w bulu plagowym.
Ogród buchną, róże bombastyczne i stipa i grześki i ...
Rondo to już w szwach pęka, za dwa lata jak nic przyjdzie zwiększyć średnicę.

Ciężko będzie z tym zwiększaniem średnicy, bo małż mnie wydziedziczy za kolejne naruszenie jego terenu trawnikowego
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies