Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

asiak 14:54, 25 maj 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kasia_CS napisał(a)
Pod Twoim wpływem znów zapełniam koszyk różany.. ech...


Też bym zapełniła, ale miejsca brak
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anulajda 15:23, 25 maj 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Różyczki u Ciebie jak zwykle piękne są ale Geoff Hamilton jak dla mnie jest naj i ta ilość pąków a plag nie zazdroszczę bo mam swoje a jeśli Ci to poprawi humor to miałam bardziej ssące niż grzybowe. Czarna plamistość o tej porze roku na różach plus rdza to nieciekawe ale Ty jesteś znawczynią różaną to na pewno je pokonasz.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Zagajanka 21:28, 25 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
Pięknie już Ci kwitną te nasze panienki
Desdemoną, którą kupiłam wiosną dzięki Twoim zdjęciom, jestem zachwycona. Malutka jeszcze już trzeci kwiat pokazuje
A plagi, cóż, samo życie
U mnie chyba uśmiercony William Morris. Nie chciał rosnąć więc go wykopałam a tam larwy opuchlaków Przesadziłam po oczyszczeniu do donicy ale marnie wygląda. Listki malutkie, trochę przez te operację zwiędnięty i podeschnięty.

No szkoda Twojego Williama M. U mnie do tej pory opuchlaki głównie w żurawkach i rodkach były. Mówisz, ze w rózach też mozna znaleźć?

Na pocieszenie - moja Desdemona dla Ciebie:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:34, 25 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiolaaa napisał(a)
geoff hamilton i olivia rose austin przesliczne w jakiej szkolce kupowalas


Geoffa kupowałam jesienią 2014 w F. Olivia przyjechała do mnie bezpośrednio od Austina wiosna 2016.

oliwka napisał(a)


Potwierdzam Geoff Hamilton jest przepiękny. Pięknie i bogato wyglądają rabaty przy płocie. Podoba mi też bardzo rząd stipy. Janka jakie czosnki rosną pomiędzy stipa?

Oliwko, w stipie to są oczywiście czosnki Krzysztofa. Za chwilę otworzą się jeszcze bardziej i będą bardziej kuliste

Geoffek dla was:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:40, 25 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Janka - fotel mniamuśny. Razem możemy się pobujać. A ty wiesz, że to wciąga?

Co do plag - mszycy miałam tyle że pojechałam substralem. Poddałam się ze zbieraniem recznym. Lilie też tym pojechałam - nie ma od miesiąca ani jednego pomarańczowego potwora. I liście są ładne. Też mnie odrzuca przy zbieraniu ich larw. Odbadły mi szachownicę doszczętnie
Reszty plag nie mam ale to początek sezonu.

Oby reszta sezonu też była łaskawa dla Twojego ogrodu i reszta plag go omijałą
Fotek - cudowny wynalazek, uwielbiam w nim trochę się pobujać w przerwach po pracach ogrodniczych lub na koniec dnia roboczego

kasja83 napisał(a)

Czyli koszenie eMa należy wrzucić w kategorię plag?

Jeżeli skoszenie róz jest recydywą, to definitywnie tak!

Catalinasdiary napisał(a)
Odbuduje się mój też mi skosił i ma mi ją odkupić mimo, że puściła już liście.

Heh, dobry patent

Dla was rozkręcająca się Alnwick Rose

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:47, 25 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)
Roze piekne, jak zwykle
Fotel swietny.
Mszyc co prawda na rozach duzo nie mam, ale rdze i maczniaka owszem. Taki rok najwidoczniej.

Janko, jaka szeroka jest u Ciebie Mary Rose? Bo chyba ja masz?

"Taki rok" mówimy co roku no cóż, trzeba to po prostu znowu jakoś przyjąć do wiadomości.

Mary Rose nie mam, ale u sąsiadki rośnie jej biały sport, czyli Winchester Cathedral i na szerokość ma może z 70-80 cm, więc w Twojej metrowej miejscówce powinna się zmieścić

_Martini_ napisał(a)
Na zdjęciach nic nie widać z Twoich narzekań róże i tak są piękne. Obejrzałam sobie fotki już kilka razy

Pamiętasz - szerokie ujęcia i makro zblizenia?

Kasia_CS napisał(a)
Pod Twoim wpływem znów zapełniam koszyk różany.. ech...

Że niby przeze mnie realizujesz swoje różane uzależnienie?

Ancient Mariner dla was, dziewczynki:




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:54, 25 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
asiak napisał(a)


Też bym zapełniła, ale miejsca brak

Asiu, no jak tak? na pewno jeszcze coś się zmieści! Przecież nasze różane ogródki są po prostu z gumy

anulajda napisał(a)
Różyczki u Ciebie jak zwykle piękne są ale Geoff Hamilton jak dla mnie jest naj i ta ilość pąków a plag nie zazdroszczę bo mam swoje a jeśli Ci to poprawi humor to miałam bardziej ssące niż grzybowe. Czarna plamistość o tej porze roku na różach plus rdza to nieciekawe ale Ty jesteś znawczynią różaną to na pewno je pokonasz.

Tiaaa, znawczyni woli plagi ignorować, bo szkoda mi zdrowia na chemię, najwyzej obrywać listeczki... No ale tak to za chwilę całkiem łyse te róze będą. Rdza pojawia się nawet na nierozwiniętych pąkach i je też obrywam. Masakra. Ssące na rózach też mam, ale z nimi jakoś łatwiej koegzystuję - za dużo nie zjedzą

Moja niewielka jeszcze Crocus Rose w kocimiętce dla was:



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
paulina_ns 22:05, 25 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Niepotrzebnie tutaj przychodziłam szybko pożałowałam,że jednak nie zamówiłam róży geoff ale za to zamówiłam desdemone i munstead i humor mi się od razu poprawił aż ciężko uwierzyć,że już tyle róż Ci kwitnie, pięknie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Zagajanka 22:05, 25 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Gwiazdą dzisiejszego wieczoru ogłaszam jednak znowu Olivię:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 22:08, 25 maj 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
No panna ma kwiatek na kwiatku...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies