Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

alis 20:24, 04 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Mira104 napisał(a)
Ponieważ u mnie już przymrozki, pookrywałam moje malutkie hortensje już na zimę.
Zrobiłam im miękkie posłanie i niech no spróbują mi zmarznąć Tak samo potraktowałam moją magnolię
Pozdrawiam Wszystkich

Jeeej pracuś z Ciebie ja dopiero znajdę trochę czasu w sobotę, chyba że zafunduję sobie wcześniejsze wyjścia z pracy jutro i pojutrze to może coś zrobię w ogrodzie.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Mira104 11:22, 06 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Czas pokazać, co wymyśliłam u siebie, to tylko fragment rabaty. Szkoda, że to nie jest takie proste jak na gardenpuzzle
Rośliny zamieniłam, ponieważ nie ma ich w katalogu.

Wszystkie uwagi mile widziane Proszę nie żałować
Nie mogę pokazać całości dlatego rozbiłam na "raty"



Jadąc od prawej strony, od numeru 1 moje pomysły:



docelowe rośliny to:
- tuja brabant ( już posadzone)
- trawa morning light (posadzone 3 szt)
- hortensja bobo ( posadzone 3 szt)
- kule bukszpanu ( na razie posadzona 1 kula)
- carex testacea ( posadziłam 8, ale marnie rosną )



To już 2
za hortensjami bobo ( maja do 80 cm)
chciałam dać ostróżki
- potem idą wysokie trawy, bo tam jest droga
- miskant variegatus nim chce obsadzić naroże działki



w narożu myślałam o klombie z bukszpanu, a w nim drzewo jabłoń royality



wyjście z naroża
dalej idą trawy
-miskant variegatus (5 szt)
- hortensje limonkowe (4-5 szt)
- przód kule bukszpanu

żywopłot na całości z tui brabant posadzonych co 60 cm, tuje posadzone u dołu skarpy, będą wyrastać jakby za skarpy
rabaty mają 3 m szerokości
tuje posadzone są w odległości 1,2 m od ogrodzenia.




Widzicie, czym się zajmuję w nocy zamiast śpać jak normalny człowiek

____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
MirellaB 13:14, 07 lis 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ale się napracowałaś Widać efekt na zaplanowanych rabatach

Ja za bardzo się nie znam, ale wiem co mi się podoba i Twoje plany zagospodarowania mi się podobają. Jedynie to bym dała coś więcej kwitnącego wcześniej tzn. Ty chcesz hortensje Bobo i jest ok, ale one kwitną latem, a do tego czasu to nic innego nie masz. Może by dosadzić rododendrony, albo azalie? Co Ty na to?

Ale Ty masz tej przestrzeni - zazdroszczę

Ja też po nocach siedziałam i planowałam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mira104 13:42, 07 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dzięki Mirella za opinię, każda opinia jest dla mnie bezcenna, bo mogę jeszcze nanieś korekty, a po 2 co kilka par oczu i głów to zawsze nowe pomysły i możliwość spojrzenia inaczej
Puzzle nie oddają rzeczywistości, ja chcę taki szpaler z hortensji bobo zrobić, dlaczego one bo są niskie, a tam jest przejście, wąskie, które z biegiem lat i tak się zawęzi, bo posadziłam tam tuje. Po 2 za hortensją posadzony jest miskant light ma ok 1,2 m więc będzie ładnie wystawał za bobo. Po 3 sa to rośliny, które można spokojnie przyciąć ( trawy, hortensje) bez większej szkody dla nich.
Wiosną będą kwitły posadzone krokusy kolorowe, ja tam lubię kolorki energetyczne takie przy ziemi
również tulipany, tu już trzymam się kilku kolorów.

Jeśli potrzebujesz wizualizacji u siebie to daj zdjęcie wrzucę Ci na puzzle
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
alis 21:06, 07 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Chętnie doradziłabym Ci coś, ale jeszcze nie znam się na tyle, żeby radzić. Podobają mi się Twoje projekty, też bawię się w GardenPuzzle jedynie może tam gdzie masz czosnki dałabym coś między nie, czosnki przekwitną i chyba będzie pustawo tam wtedy.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
sylwia_slomc... 21:26, 07 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Trawy zdobią dopiero od czerwca do jesieni wcześniej są malutkie, hortki kwitną późno, czosnki już w okresie kwitnienia liście mają bardzo brzydkie, coś powinno je potem zasłaniać bo przekwitną i już pusto i brzydko. Dałabym dużo cebulowych w trawach , bo wiosna cieszą , a potem trawy je zakryją i nie będą straszyć badylkami i tak sobie myślę na brudno jakby pod drzewko w środek tego koła z buksików dać coś zadarniajacego co potem opadłe listki połknie?

Ale ogólne założenie mi się podoba trzeba by tylko pouzupełniać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mira104 21:32, 07 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dokładnie Sylwia, ja wyszłam od podstawy, natomiast dodatki to jest to co spędza mi sen z powiek.
Kupiłam dziś baterie do aparatu jutro zrobię zdjęcia i spróbuję całość pokazać tzn. obie ściany jak ja to widzę.
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, jeśli coś któraś wymyśli to pisać
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
paula23 21:47, 07 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Czyli że w sensie tak?


____________________
Paula Moje trudne początki
Mira104 22:05, 07 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
tak jabłoń jest dokładnie w narożu działki, a część lewa nie jest do końca jeszcze przeze mnie zrobiona. Pomysł jest w głowie i na kartce Będzie jeszcze magnolia, różaneczniki, brzoza wiąż holenderski, w końcu ta ściana ma 22 m dł, a krótsza 9-10 m coś tak

może teraz to będzie widać, to są te 2 ściany

____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
paula23 22:15, 07 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Wiem, wiem że to 2 boki i kącik ale nie dało się tego tak skleic

Też uważam jak koleżanki wyżej że wiosna będę pusto - bardzo. Jak na 10m to trochę poskąpiłaś roślinek moze jakieś iglaków? Żeby zimą coś zdobiło? A może jakieś azalie albo różaneczniki ? Podobny krój jak hortensje ale kwitną wiosną i dać naprzemian z hortensjami? Albo cały szpaler na 10m 4 rzędy: 1- carex 2- np.tulipany lub czosnki 3- hortensje i np.azali 4. miskanty i np.ostróżki naprzemian
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies