Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Dominika11 12:48, 09 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Toszka napisał(a)
To konwalniki giną w korze. Primo. Duo - wydasz majatek na zakup i będziesz czekać kilka lat na efekt. Turzyce wcale nie giną w korze. Widzę natomiast inny problem - wyjdą ci na trawnik.
popieram - ja też konwalniki miałam na korze i przeniosłam na żwir, a turzyce akuratnie mam obydwie na żwirze
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Mira104 13:02, 09 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
To co proponujesz Toszka?
Zawsze można poszerzyć rabatę, obsypać kamykami ( chociaż nie jestem zwolennikiem kamyczków ), albo posadzić coś innego. A poradź mi Toszka, czy te rozmieszczenie jest sensowne, chodzi mi o całość roślin

czy wiąż holenderski może być z hostami, a jeśli tak to jakie, bo jest ich sporo z odmian, czy lepiej zastąpić go grujecznikiem japońskim?
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 13:08, 09 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Powiem tak Ogrodowisko to moje błogosławieństwo i "zmora"
Bo jak się pochodzi po cudzych ogrodach to dech zapiera, w głowie powstaje tysiące myśli na sek.
I taka burza mózgu trwa i trwa, bo pytań tysiące. Błogosławieństwo, bo otwiera oczy, umysł, daje możliwość poznawania i ciągłego rozwijania
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
roma2 15:52, 09 lis 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Mira104 napisał(a)
Powiem tak Ogrodowisko to moje błogosławieństwo i "zmora"

Urok rozpoczynających przygodę z ogrodem! Początkowo preferencje ogrodowe zmieniały mi się co pięć minut (zależy, po którym ogrodzie się pętałam). Powoli, bo powoli, ale okrzepłam (chyba!) i zaczynam działać tak, byśmy czuli się w ogrodzie dobrze i by przystawał do miejsca w którym tak bardzo chcemy być. Buziaki.
____________________
Komendówka
alis 17:19, 09 lis 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
roma2 napisał(a)

Urok rozpoczynających przygodę z ogrodem! Początkowo preferencje ogrodowe zmieniały mi się co pięć minut (zależy, po którym ogrodzie się pętałam). Powoli, bo powoli, ale okrzepłam (chyba!) i zaczynam działać tak, byśmy czuli się w ogrodzie dobrze i by przystawał do miejsca w którym tak bardzo chcemy być. Buziaki.

Skąd ja to znam, mam też chwile zwątpienia i myślę sobie, gdzie mojemu kawałkowi ziemi do takich pięknych ogrodów? Mam nadzieję, że i u mnie przyjdzie czas na ustatkowanie się
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
anabuko1 09:06, 13 lis 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Mira104 napisał(a)
Powiem tak Ogrodowisko to moje błogosławieństwo i "zmora"
Bo jak się pochodzi po cudzych ogrodach to dech zapiera, w głowie powstaje tysiące myśli na sek.
I taka burza mózgu trwa i trwa, bo pytań tysiące. Błogosławieństwo, bo otwiera oczy, umysł, daje możliwość poznawania i ciągłego rozwijania

O tak w pełni się z Tobą zgadzam.też, tak mam, tak czuję itp.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 22:50, 13 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Mira104 napisał(a)
Dzień dobry, nazywam się Mira i bardzo proszę o pomoc.
Chyba jak każdy im więcej oglądam wizytówek ogrodów to, tym mniej już wiem. Oczywiście mam pewien

i skarpa chciałabym ją robić w stylu śródziemnomorskim, posadziłam już lawendy, szałwie, trawę kostrzewę siną




teren chcę jeszcze przekopać glebogryzarką, aby posiać trawę już tak porządnie

wizja- no cóż



I - a)-klon palmowy czerwonolistny,b) pęcherzyca kalinolistna Leteus, c)tawuła szara, d)bukszpan Faulkner

II- a) migdałek, b) zastanawiam się nad bukszpanem wyprostowany, a berberys Powwou, c) tawuła princes, d) berberys kobold

III- a) brzoza na pniu, b) różanecznik Schneekone, c)........ ( nie wiem co dać)
d) bluszcz wyprostowany ???




a) świerk srebrny, pęcherzyca kalinolistna Luteus, pęcherzyca kalinolistna diablo, różanecznik Schneekrone, jałowiec płożący princes of wales, i hughes

Witam się po raz pierwszy....jestem u Ciebie dopiero na pierwszej stronie, ale jesteś bardzo twórcza, służysz pomocą i pomysłów ci nie brakuje....wkrótce wrócę
Pozdrawiam Mirko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Toszka 10:37, 14 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira104 napisał(a)
To co proponujesz Toszka?
Zawsze można poszerzyć rabatę, obsypać kamykami ( chociaż nie jestem zwolennikiem kamyczków ), albo posadzić coś innego. A poradź mi Toszka, czy te rozmieszczenie jest sensowne, chodzi mi o całość roślin

czy wiąż holenderski może być z hostami, a jeśli tak to jakie, bo jest ich sporo z odmian, czy lepiej zastąpić go grujecznikiem japońskim?


Przemyśl tego wiąza, bo problem polega na tym, że na rabacie z trawami i turzycami dramatycznie zwiększa nam się ryzyko bawełnicy wiązowo-turzycowej, -zbozowej etc. http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=111

Uwielbiam wiązy, sama mam, ale sąsiedztwo dla jego zdrowia bywa mocno problematyczne w praktyce.
Grujecznik tak, ale pod warunkiem osłonięcia żywopłotem. Inaczej wiatry jesienne zmrożą i nici ze spektaklu jesiennego.

Nie odstraszam, nie odradzam, a jedynie poddaję uwadze i przemyśleniu.
Jeszcze jedna rzecz - wszelkie drzewa raczej powinny być sadzone/wsunięte w głębi rabaty
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 11:10, 14 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Toszka, rabata ma 3 m szerokości + skarpa ok 2.4 m. Ciężko to na puzzlach pokazać.
Dookoła wiążu chciałam posadzić tylko hosty, ale zastanawiała się jakie, żeby nie zrobiła się ciapa ( tzn. drzewko nie zlało się kolorystycznie z hostami). To miejsce jest osłonięte ( w granicy sąsiad ma garaż i tuje posadzone).
W sumie to ogólny zarys jest taki:
- tuje w skarpie posadzone
- trawy
- pojedyncze drzewa lub grupowo 3-4 krzewy ( hortensje, różaneczniki)
- dopełnienie kwiaty, turzyce.
Spróbuję narysować to z rzutu z góry.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 11:24, 14 lis 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Witam Agania
haha z tego pomysłu to mało co zostało, no chyba że trawa, chociaż i ta zmieniła się na trawę z mikrokonieczyną Tak właśnie działa Ogrodowisko
Wierna jestem brzozom, bo to moja miłość od dziecka i różanecznik Schneekone jak go zobaczyłam to mus. Możecie mówić co chcecie, ale on jest mój po prostu pasuje do mnie.
Jak coś to chętnie pomogę, pozdrawiam
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies