Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

roma2 08:43, 25 wrz 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Odpowiadamu Ciebie, bo nie wiem czy zajrzysz. Ja o tej trawie z mikrokoniczyną myślałam. Później naczytałam się, ze lepiej nie!. Wczoraj, ale nie zapisałam u kogo, bo pętałam sie po wielu ogrodach ktos pisał, że jest ok. I bądź tu mądry!


Wiem! Toszka pisała gdzieś, że z mikrokoniczyną jest fajna! A Toszce to na bank można wierzyć! Zapytaj Ją.
____________________
Komendówka
Mira104 09:52, 25 wrz 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Hahaha nie wiem kim jest Toszka - Iwona, ale już poznałam ją na forum u Skula. Widać, że kobieta zna się na rzeczy, choć szkoda że nie ma własnego wątku na forum, na razie poprosiłam ją o zdjęcia trawnika.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 23:04, 25 wrz 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
No to wrzucam kilka zdjęć z mojej pracy. Drugi raz przygotowuję teren pod trawę i pewnie nie ostatni, muszę poczekać na chwasty Na wielu zdjęciach będą moje zwierzaki, bo po prostu się pchają pod kadr

moje ulubione narzędzie - oracz, kopaczka nie wiem jak to nazwać, ale super się sprawuje nawet przy plewieniu

a to moje cudeńko, które dostałam od mamy, boje się tylko żeby się przyjęło




____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 23:32, 25 wrz 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
dokładam zdjęcia skrzyń - warzywniaków, trzeba je jeszcze dokończyć tzn. pomalować, przymocować listwy wykończeniowe u góry. Pod spodem jest siatka i agrowłóknina, aby krety czy nornice mi nie buszowały

Na tej ścianie będą - żywopłot z tui, za skrzyniami krzaki porzeczek, agrest ( szczepione na pniu), a przed skrzyniami chce dać zioła ( skrzynki będą wkopane w ziemię).

W nieszczęsnych gabionach mojego męża są posadzone jałowce na razie są małe, ale mam nadzieję, że szybko się rozrosną i zasłonią gabiony


Jakoś zdjęcia wklejają mi się do góry nogami:
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Toszka 23:45, 25 wrz 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira, czytam, że narzekasz na ziemię. Jest na to rada - dużo obornika, mączka bazaltowa, kompost (jesli nie masz to zacznij "produkować"). Tam gdzie planujesz rabaty przekop obornik z mączką i na razie z drobniutką korą. Na wiosnę zobaczysz efekty i sama się zdziwisz. Potem kompost wystarczy systematycznie rozsypywać pomiedzy rosliny i haczykować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mira104 09:48, 26 wrz 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Iwonka, co roku ( 2 rok jak tu mieszkam) kupuję 50 worków obornika bydlęcego. Robię zamówienie dla całej ulicy, dlatego mamy 60 l za 7 zł i już ustawia się kolejka sąsiadów do zamówienia na przyszły rok. Jednym słowem stałam się sąsiadką od obornika Moją ziemię najlepiej widać po skrzyniach 1-2 to ziemia + obornik, w 3 skrzyni zienia jaka jest u mnie normalnie. Skrzynie są duże 2,20 x 1,20 wys. ok 0,5 cm.
Ten kawałek pod trawnik był zakładany tak:
- piach płukany 4t do tego kupiłam ziemię - to wymieszane i koparką rozplantowane
- potem glebogryzarka
- czyszczenie, grabienie, poziomicą mąż równał teren, walcowanie
- potem poszła ziemia ogrodnicza + obornik

i tu zabrakło u mnie cierpliwości, bo od razu wysiałam trawę zamiast poczekać na chwasty

co do rabat to mają one 3 m szerokości i podsypałam je trocinami, ściółkuję wszystko obornikiem, a i tak nie rośnie zobacz na te zdjęcia traw te same trawy, z jednej partii, w tym samym dniu sadzone
1 posadzone - dmuchane chuchane, sadzone w piasek + obornik
2 posadziłam w piachu po prostu miałam o 3 szt za dużo



zwalam to tez na winę bardzo upalnego lata, wprawdzie podlewałam.
Chciałaby Ci jeszcze pokazać moją koncepcję ogrodu jeśli uważasz, że coś źle to wal, lepiej korygować na początku iż jak będzie za późno. Jedyny u mnie problem to brak planu na skarpę przy domu



____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anka_ 20:10, 01 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Miro obwódka z podkładów wyglada świetnie. Co do koncepcji ogrodu to sie nie wypowaiadam.


roma2 napisał(a)
Wiem! Toszka pisała gdzieś, że z mikrokoniczyną jest fajna! A Toszce to na bank można wierzyć! Zapytaj Ją.

Mira104 napisał(a)
Hahaha nie wiem kim jest Toszka - Iwona, ale już poznałam ją na forum u Skula. Widać, że kobieta zna się na rzeczy, choć szkoda że nie ma własnego wątku na forum, na razie poprosiłam ją o zdjęcia trawnika.

Ja mogę tylko powiedzieć, że Toszki trawniczek wygląda super. Miałam okazję oglądać na żywo.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mira104 00:33, 02 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Witaj Aniu fajnie, że wpadłaś do mnie Ja już wiem na pewno, że będzie trawnik z mikrokonieczyną u mnie tym bardziej, że na placu jest patelnia latem od rana do wieczora. Nie wiem ile mi się uda jeszcze zrobić w tym roku. Plan jest taki dowóz ziemi - humusu na 2 część ogrodu, wybranie ostatniej części piachu pod kostkę przed domem. A co wyjdzie zobaczymy
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Dominika11 21:16, 02 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj widzę, że się dużo u Ciebie dzieje będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anabuko1 22:48, 02 paź 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Mira104 napisał(a)

moja ulubiona miotła jest tak śliczna, że swoja urodą zaraziła już moje 3 sąsiadki ( kupiły też ten krzew)


Co to takiego ładnego ??
Oj faktycznie, dzieje, się dzieje u ciebie duuuzo!!
Ale na przyszły rok będziesz miła piknie!
a i hortki ładniusie widziałam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies