Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:08, 06 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
brunera, siewka przepięknie wybarwiona, inne siewki bardziej ciapate w zielone


azalia japońska,


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gocha 14:15, 06 maj 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mirka faktycznie piękna ta siewka brunery. Ja w większości mam siewki zielone niestety ale czasami też zdarzają się ładniejsze. Chyba powinnam sciagnąć od Ciebie wycinanie kwiatów ciemierników przynajmniej tych starszych bo siewek mnóstwo i nie chcemy ich więcej ale strasznie mi szkoda wycinać kwiaty- one jeszcze takie ozdobne.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Ewa777 14:31, 06 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18509
U mnie też wysiewają się ciemierniki, ale pewnie przy najbliższym pieleniu coś wyskubię Pięknie zapowiada się kwitnienie powojnika na balkonie - to będzie pokaz I drugi z rododendronami Już nie mogę się doczekać

Dziwi mnie tylko, że nie kosiłaś trawnika. Ja już 3 razy i znowu się prosi koszenie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 18:59, 06 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Gocha napisał(a)
Mirka faktycznie piękna ta siewka brunery. Ja w większości mam siewki zielone niestety ale czasami też zdarzają się ładniejsze. Chyba powinnam sciagnąć od Ciebie wycinanie kwiatów ciemierników przynajmniej tych starszych bo siewek mnóstwo i nie chcemy ich więcej ale strasznie mi szkoda wycinać kwiaty- one jeszcze takie ozdobne.


Siewek zielonych mam też dużo, a ta jest wyjątkowa
Ciemiernikom kwiaty wycięłam i stare liście, teraz się martwię czy za bardzo ich nie ogołociłam i czy przeżyją tę operację
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:05, 06 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa777 napisał(a)
U mnie też wysiewają się ciemierniki, ale pewnie przy najbliższym pieleniu coś wyskubię Pięknie zapowiada się kwitnienie powojnika na balkonie - to będzie pokaz I drugi z rododendronami Już nie mogę się doczekać

Dziwi mnie tylko, że nie kosiłaś trawnika. Ja już 3 razy i znowu się prosi koszenie


Ewa, jesteś, a ja myślałam że wyjechałaś, długo cię nie było na forum.
Trawnik kosiłam już raz, wczoraj
U mnie bardziej sucho niż u ciebie, mam większy kawał na słońcu i bardzo wysycha. Muszę ciągle podlewać.
Mnie też bardzo było szkoda kwiatów ciemierników ale pomyślałam sobie że wytwarzanie nasion bardzo osłabia roślinę, a chciałabym mieć duże krzaczki, więc wycięłam, nie chcę też mieć tych siewek tyle, u tych zwyklasów, bo u tych szlachetnych zostawiłam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makusia 10:37, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mireczko piękne zdjęcia! Piękne te tulipany z pierwszego zdjęcia- pamiętasz może nazwę? No i hakone (bo to chyba hakone?) śliczna! Świeci aż!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mirkaka 11:37, 07 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Makusia napisał(a)
Mireczko piękne zdjęcia! Piękne te tulipany z pierwszego zdjęcia- pamiętasz może nazwę? No i hakone (bo to chyba hakone?) śliczna! Świeci aż!


Niestety nie pamiętam, a ta trawka tak, to hakone

Odpowiedź w poście niżej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 11:44, 07 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2262
Niezmiennie się zachwycam, brunera piękna, azalie u mnie też zaczynają.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
iwonadm 11:56, 07 maj 2019


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Podpowiem w spr. Tulipanów jest to grupa Viridiflora w ramach niej jest kilka odmian
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
mirkaka 16:08, 07 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
iwonadm napisał(a)
Podpowiem w spr. Tulipanów jest to grupa Viridiflora w ramach niej jest kilka odmian


Dziękuję, z Twoją pomocą znalazłam ich nazwę, to tulipan Groenland
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies