Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Margerytka40 08:37, 03 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie poszły pod nóż najpierw seslerie, śmiałki, trzcinniki. Z traw zostały mi jeszcze rozplenice i stipa ale nie będę się z nimi spieszyć. Carexy ciachnęłam bo masowo mam między nimi krokusy. Z krzewów ścięłam derenie i hortki. Róże czekają na forsycje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Dominika11 08:54, 03 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u mnie już wszystko przyciete, no oprócz róż, bo czekam na forsycje
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Nowa12 08:59, 03 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A lawendy kiedy się tnie? Razem z różami? Bo nie pamiętam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AnnaCh 18:50, 03 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ania, właśnie sęk w tym, że prace nie rozpoczęte, trzymajcie kciuki za pogodę jutro, to jedyny dzień w tygodniu, kiedy będę mogła coś podziałać.

Aga, trzymaj mocno, na razie prognozy są optymistyczne, że juro i w czwartek ma nie padać Choć z drugiej strony wiem jak bardzo deszcz jest potrzebny... U nas w zeszłym roku wysechł Zalew Sulejowski, łódki i jachty stały w błocie, zamiast w wodzie

Wiola, właśnie plan na jutro jest taki, że najpierw trzcinniki, rozchodniki i inne byliny, bo już z ziemi wychodzą, a póżniej na co mi jeszcze starczy czasu. Na 100% nie ruszę jeszcze hortek i dereni, może w sobotę jak nie będzie padać?

Wiklasia, ciekawe jak moje hakone???
Napiszę jutro jak poszło

Kamila, załamujecie mnie, 8 lutego??? Matko, to ja zaczynam sezon miesiąc później

Asia, przypomniałaś mi jeszcze o carexach Matko, ciągle coś...
Róże na szczęście mam 3 the fairy i dwie nn, więcej mieć nie będę

Dominika, nie załamuj mnie...

Agata, na lawendy to chyba jeszcze wcześnie, ja bym jeszcze czekała.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
wiklasia 19:32, 03 mar 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
lawendy tnę kiedy kwitną forsycje czyli termin taki sam jak dla cięcia róż
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
polinka 19:35, 03 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Aniu, miskanty zielone bo nie zakończyły wegetacji ale wycinaj wszystko, nie patrz się na zielone żbła. Z nich i tak nic już nie będzie w tym sezonie Melduję, że u mnie wszystko wycięte
Buziaki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Kawa 19:41, 03 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ania bo ja w tym. Roku jakoś tak szybko...
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AnnaCh 14:53, 04 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wilkasiu, też mi się tak kołatało, że jak róże z forsycjami

Poli, dobra to ciacham Dzięki za info

Kamilka, a ja w tym roku jakoś do tyłu...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 14:57, 04 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziewczyny nie pada u mnie, zaraz lecę ciąć

Kiedy ja to zrobię???
A jeszcze Wam coś powiem, jak dobrze pójdzie to za jakiś miesiąc zostanę posiadaczką 2334 metrów kwadratowych gruntu z starym domem, budynkami gospodarczymi i rozpadającą się stodołą Nie miała baba kłopotu, to zachciało jej się jeszcze więcej mieć do roboty Nie mam pojęcia co tam będzie, jak to ogarniemy, chyba tylko kosić będziemy...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 14:59, 04 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Lawendy tnę zawsze jesienią po drugim kwitnieniu. Nawet czasem skracam im to kwitnienie cięciem. Do zimy jeszcze trochę się odbudowywują i dzięki temu teraz mam ładne kuleczki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies