Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

sarenka 09:43, 05 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
IC zeżre Ci wszystko. Ona jest mocno ekspansywna i nasadzenia szybko tracą kępowy charakter.Trzeba się sporo napracować przy likwidacji odrostów. Wydaje mi się, że seslerie będą bardziej przyjazne dla sąsiednich roślin. Łatwiej tez będzie wykorzystać ewentualne nasadzenie cebulowych gdybyś chciała ten fragment wzbogacić w okresie wiosny.

O kurcze, dobrze wiedzieć bo trochę tych ID mam
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 10:08, 05 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No dobra to będzie sesleria dziewczynki.
Teraz tylko w jakiej rozstawie, myślałam o 50 na 50, przy chodniczku z krawężników bliżej chodniczka, żeby idąc po nim smyrało po łydkach
Dobrze będzie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 10:11, 05 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Która seslerie wybrałaś?
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 10:15, 05 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Megi - sesleria heufleriana, bo mam jej już trochę, rozsadzałam jesienią
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 10:20, 05 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AnnaCh napisał(a)
Megi - sesleria heufleriana, bo mam jej już trochę, rozsadzałam jesienią

Ja chyba jesienną będę kupować, dziewczyny zachwalały. Tylko właśnie co ile sadzić.
Nie mam żadnej póki co
____________________
Magda W samym sloncu
Kawa 12:19, 05 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911

autumnalis potrafi zrobić duże kępy
heufleriana chyba trochę słabiej przyrasta? chyba że u mnie tylko
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anna_t 14:12, 05 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ja mam heufi coś tam i sadziłam co pół metra
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Mysia_mysia 17:54, 06 mar 2020

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Hej, wpadam pozachwycać się Twoim Aniu ogrodem, masz pieknie przeczytałam wątek od początku
Ja jestem na samym poczatku, zmagam się z brakiem czasu, brakiem wiedzy o roślinach, chociaż wiele się tu nauczyłam.
I zapytam na poczatek- którą maczkę bazaltową kupić?
Frakcja 0,4 od eko-ogrod1, czy granulowaną z firmy florowit?( obie z allegro)?

____________________
Edyta ogrododpoczatku
Gruszka_na_w... 19:49, 06 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AnnaCh napisał(a)
No dobra, to będzie sesleria Ale tej mam dużo mniej, rozumiem, że też można teraz już dzielić i kopać, przesadzać?
A co ile one powinny być sadzone, w jakiej rozstawie?
Haniu, jesienią nasadzę tam cebulowych, zastanawiam się tylko jakich, może krokusów? Tych jeszcze nie mam, a fajnie by było na wiosnę mieć tam takie poletko



Krokusy są specyficzne. Jeśli trafi się bardzo ciepłe przedwiośnie, to błyskawicznie przekwitają. Szkoda tego reprezentacyjnego miejsca, no chyba, że jakoś Ci na nich szczególnie zależy.
Między trawami to ja najbardziej lubię szafirki, ale one z kolei do seslerii nie bardzo pasują- ona sztywna, a one rozmymłane.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 20:06, 07 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Megi, posadziłam dzisiaj moje co 50 cm

Kamila, zaraz zobaczysz jakie są moje, to padniesz

Aniu, właśnie posadziłam co 50 cm

Edyta,
serio przeczytałaś cały wątek? Podziwiam, szczególnie, że on często mało ogrodowy był
Ale z drugiwj strony, to może nie popełnisz moich błędów, zrobisz plan ogrodu, przygotujesz ziemię i nie będziesz sadzić na hura

Haniu, szafirki też bardzo lubię, może to i pomysł ze sztywną seslerią. Takie połączenie jak rozważna i romantyczna
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies