Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 21:44, 02 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dominika, polecam
A na Sal kupisz takiego mówiąc po polsku, jestem w szoku, najwięcej tam Brytyjczyków, Francuzów i Polaków właśnie, miejscowi świetnie mówią po polsku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:49, 02 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
U mnie świdośliwy i jarząby już w blokach startowych


Sesleria dzielona jesienią też czuje wiosnę, podobnie jak miskanty. Zajrzałam im wczoraj w środek, a tam wszystko zielone.

Co ja mam biedna teraz zrobić, co ciąć pierwsze? Chyba trzcinniki i te nieszczęsne miskanty. A hakone kiedy? A stipa? Macie już pocięte? Rozplenice to pamiętam na koniec.
A krzewy? Cisy, derenie, hortensje? Najgorsze, że mam wolne tylko w środę trochę i sobotę, mam nadzieję, że nie będzie padać.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Dominika11 21:54, 02 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Jaki mały ten świat

A wiosna u ciebie już prawie w rozkwicie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mrokasia 21:57, 02 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
No właśnie, nie wiadomo w co ręce włożyć, tyle tego cięcia i sprzątania. Hakonki nawet jak coś wypuszczą to raczej bez problemu przytniesz stare. A pogoda nie rozpieszcza, u mnie po ładnej niedzieli zapowiadają cały tydzień opadów, w weekend też . Ja przycięłam trzcinniki i miskanty, kilka hakonek i seslerie jesienne. Wycięłam kilka rozchodników i werbenę. Reszta czeka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AnnaCh 22:00, 02 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dominika, no właśnie świat się ostatnio bardzo skurczył
Wiosna w blokach startowych

Kasia, przypomniałaś mi o rozchodnikach i werbenie, a teraz jeszcze myślę, że jeszcze jeżówki, piwonie, floksy i masa innago suchego sterczy
Matko... U mnie też deszcz zapowiadają, ciężko będzie.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Ania111 22:35, 02 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Aniu .
Jaką piękna wiosną u Ciebie
I pracę widzę już rozpoczęte
____________________
Ania Spelnione marzenie
Aggaa 22:43, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
AnnaCh napisał(a)
U mnie świdośliwy i jarząby już w blokach startowych


Sesleria dzielona jesienią też czuje wiosnę, podobnie jak miskanty. Zajrzałam im wczoraj w środek, a tam wszystko zielone.

Co ja mam biedna teraz zrobić, co ciąć pierwsze? Chyba trzcinniki i te nieszczęsne miskanty. A hakone kiedy? A stipa? Macie już pocięte? Rozplenice to pamiętam na koniec.
A krzewy? Cisy, derenie, hortensje? Najgorsze, że mam wolne tylko w środę trochę i sobotę, mam nadzieję, że nie będzie padać.


Aniu wiosna pcha sie do Ciebie na całego
Ja już wszystko pociełam, nawet rozplenicę, choć wcale nie wiem czy nie za wcześnie. Wstrzeliłam się w pogodę i mam z głowy. Stipa juz rusza na całego
Trzymam kciuki oby w środę udało Ci się podziałać
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Wiolka5_7 06:10, 03 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Ja bym cięła najpierw trzcinnkiki ,bo te najszybciej startują,potem resztę traw....krzewy na końcu....u mnie derenie i Limki jeszcze nie pocięte do końca

A śs u mnie też w blokach startowych

Trzymam kciuki za pogodę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
wiklasia 08:26, 03 mar 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Hortensje pocięte, derenie też, miskanty opitolone, hakonechloe same mi wyłaziły - wystarczyło pociągnąć (ciekawe czy to objaw zgonu, czy tylko ułatwiają mi robotę z czyszczeniem ogrodu), red barony, seslerie - też były na postrzyżynach, z rozpędu pięciorniki pocięłam, rozplenice, trzcinnik - wszystko pod sekator poszło.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kawa 08:33, 03 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Anuś
pierwsze cięłam trzcinniki ale już dawno 8 lutego jak było ciepło seslerię tez już ciachnęlam dawno
w sobotę tylko hakone bo z ziemi wychodzi
wczoraj na szybko stipę i 5 miskantów , 3 największe czekają bo je musze obciąć nożycami elektrycznymi
rozplenice jeszcze straszą
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies