Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Magleska 07:32, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Ania
niesamowicie klimatyczna ta Wasza nowa działka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 09:03, 24 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Działka niesamowita i piękna, choć mogę sobie wyobrazić, że od przybytku to czasem jednak głowa boli
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
yolka 10:56, 24 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Aniu perłę w lesie znaleźliście prawdziwąbędzie cudne miejsce do wypoczynku. Mnie też praca przygniata...i projekty ...
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Helen 12:50, 24 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Mnie się też bardzo podoba taka klimatyczna działeczka, dobry wybór.
____________________
Helen - Hortensjowo
AnnaCh 13:29, 24 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asia, a wiesz, że mi się też kojarzy ten lasek dziadkowy z ogrodem Anuli?
Ja sobie mniej zazdroszczę, bo sprzątania tam jest tyle, że nie wiem jak i kiedy?
No co? Ziemia jest przecież krzywa, nie?

Wiola,
działka i wypieki dziękują

Sylwia,
no taki jest plan, że ogarniemy tek żeby dało się przejść i funkcjonować.
Coś kolorowego tam tez się znajdzie, dziadek trochę sadził, pamiętam, że jest tam poletko liliowców, jakaś pnąca róża była przy piwniczce, wygięta w pałąk, tylko podpora padła, jakiegoś berberysa widziałm. W lasku jest sporo host biało-zielonych

Magda,
dziękuję

Asiu,
no boli, boli... U mnie co roku mam sporo planów i zawsze tak 90% jest niezrealizowane, bo czasu brak, a co dopiero jeszcze tam

Jola, tak naprawdę to my tego nie szukaliśmy, w ogóle nie myśleliśmy o zakupie czegoś. To ma być trochę inwestycja, może dla dzieci?
Kupujemy to też trochę z sentymentu, mój M wiele lat tam mieszkał, później przez płot i nie mogliśmy sobie dać rady jakoś psychicznie, że za chwilę ktoś to kupi, pewnie zrówna z ziemią... To był ogromny teren, połowę w testamencie dostała moja teściowa, a połowę z domem jej siostra, ta też zmarła i jej córka chce to sprzedać. Cena na początku była zaporowa i dużo za duża...

Helen, też mi się podoba Dziękuję
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 14:29, 24 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wczoraj przed deszczem M skosił, a ja z Jasiem mieliśmy akcję warzywnik
Posadziliśmy pomidory, paprykę, posialiśmy fasolkę.
Zdejmowaliśmy te maty ze ścieżek i czyściliśmy. Ogólnie to powinno to być wysypane kamieniem, ale nie będę tego już robić, bo mam inny pomysł na mój warzywnik, realizacja potrwa pewnie z 5 lat, ale co tam
Przed jest zrobiony pas z jeżówkami, dosadzę im jeszcze jakiś trawek, szałwii, chodziło mi o ściągnięcie zapylaczy do warzywnika Kiedyś to się powiększy i będzie rabata owocowo-kwiatowa


Marchewkowe pole rośnie Buraczki też, może będzie trochę w tym roku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 14:30, 24 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Czosnków w grabach w tym roku mniej.
Szałwie deep blue i bright rose już za momencik
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 14:32, 24 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Moja ulubiona rabata ostatnio
Zawsze tak mam, że jak zrobię jakąś nową, to staje się ona ulubioną
Jeszcze pustawo, ale jak trawki podrosną i hortki zakwitną będzie super


Miśki moje ukochane
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:17, 25 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Potrzebuję rady, chcę sobie kupić roślinkę... wiem, wiem miałam najpierw posadzić to co mam w doniczkach, do tego ostatnio sporo kupiłam i narzekałam, że nie mam gdzie wsadzić, ale teraz to świadomy (chyba ) wybór i mam miejsce

Otóż jak siedzę sobie w jadalni przy kompie na tej zdalnej pracy i patrzę przez okno tarasowe, to pasowałoby coś wsadzić przy drewutni, garażu. Kiedyś to moejsce trochę się ukryje żywopłotem cisowym i doorenbosami, ale przecież roślin nigdy za wiele, nie? No a, że tam mało miejsca jak to u mnie, to pomyśłałam o czymś wąskim. W przeciwieństwie do Johanki nie musi być zielone, w sumie to nawet fajnie jakby nie było... I tym sposobem wpadłam na bez Black Tower? To to miejsce


I teraz pytanie? Czy może być?
A może jednak coś zielonego, ale musi być wąskie
Kiedyś w przyszłości będzie ścieżka z obrzeży pociągnięta pod garaż i pod drewutnię, tylko tam ma być w kamieniu, ma nie być tego pseudo-trawnika
Co???
____________________
Ania - Malutki pod lasem
popcorn 11:33, 26 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ania super Gratuluję nowej działki, teraz czas trzebaby żeby gumowy się zrobił i sił nie ubywało No ale co to dla Was!
Podgladam i kibicuję!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies