Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Roocika 13:16, 26 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Aniu, bywam u Ciebie ale chyba nic nie pisałam.
Piękna ta działka obok teściowej , niesamowita. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
UrsaMaior 13:46, 26 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Ania, może rozejrzyj się najpierw co jest dostępne, bo planować to sobie można, a kupić to już inna sprawa.
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 14:08, 26 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Albo coś zimozielonego czyli np. jakaś kolumnowa sosna albo liściaste - i bez i kruszyna fajne .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 15:02, 26 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ania - tam jest dużo słońca? Pytam bo mam ten bez i od kilku ładnych lat nie mogę mu znaleźć u mnie takiego miejsca, w którym czułby się dobrze. On u mnie nie rośnie. Po prostu stoi jak zaklęty i ma ciągle 20 cm. Mam glinę, był już i na słońcu i w półcieniu i nic. On chyba ogólnie bardzo wolno rośnie co oznacza, że na efekt długo trzeba by było czekać.

Tak sobie myślę, że pewnie kiedyś byście ten garaż chcieli pomalować, np. na taki kolor jak ma daszek drewutni ciemny grafit? Na takim tle ładnie by się brzozy odbijały, zieleń cisów też inna by była a sam garaż wtopiłby się trochę w tło. Drewutnię po bokach można by było obić listwami i zostawić w takim jasnym kolorze drewna. To chyba by nawiązywało do waszego domu. On w szarościach ma elewację? Z ciemnymi czy rudymi oknami?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 19:08, 26 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
inka74 napisał(a)


Tak sobie myślę, że pewnie kiedyś byście ten garaż chcieli pomalować, np. na taki kolor jak ma daszek drewutni ciemny grafit? Na takim tle ładnie by się brzozy odbijały, zieleń cisów też inna by była a sam garaż wtopiłby się trochę w tło. Drewutnię po bokach można by było obić listwami i zostawić w takim jasnym kolorze drewna. To chyba by nawiązywało do waszego domu. On w szarościach ma elewację? Z ciemnymi czy rudymi oknami?

Dokładnie to chciałam napisać, że jakby ten garaż na grafit machnąć to by "zniknął" i byłoby super tło dla roślin...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:14, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Liściaste tak, jeśli garaż zyska dodatkową elewację. Jeśli przez najbliższe kilka lat nic się nie zmieni, to zdecydowanie coś zimozielonego.
Dziadkowy kompost ma niesamowity kolor!
A jakie rewolucje planujesz w warzywniku?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:20, 26 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja mam dwa bzy, ten Black Tower i drugi, z zielonymi liśćmi, ale nie Green T., tylko Obelisk. Ten Black wolno rośnie, małe przyrosty ma. Ale rósł pod sosną, może mu było źle. Obelisk rośnie obok, m go wyciął w pień przypadkiem, jak wycinał sosnę. Już wystrzelił mocno do góry.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Katkak 22:21, 26 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aniu bez black tower moim zdaniem jest nie szczególny. Wiem, bo mam i szału nie ma. Posadź bez czarny Eva, bo on jest przepiękny, mam dwa.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:21, 26 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Zrobię Ci jutro zdjęcia obu jeśli chcesz.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
HannaR 22:37, 26 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Też jestem za pomalowaniem na ciemny grafit - taki jak daszek.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies