Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 13:21, 06 maj 2022


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kiedyś dostałam od mojej byłej kierowniczki sadzonki sałaty, bardzo smacznej. I tak od lat zostawiam ją, żeby zakwitła, wysiewa się, spokojnie zimuje, a na wiosnę znowu mam sałatę W tym roku najokazalsze siewki są nie w skrzyni, a w macie, obok worka z kompostem Zaniedbałam trochę w zeszłym roku warzywnik i por też mi zakwitł, jakież było wczoraj moje szczęście jak odkryłam całą kępkę porów Podzieliłam i tym sposobem mam swoje sadzonki, całkiem ekologiczne


Na północnej jarząbkowej rabacie mam szafirki giganty


A na basenowej zaczyna się szaleństwo kuklikowe
Bardzo lubię te kwiatuszki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiolka5_7 13:42, 06 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Fajnie mieć swoje ekologiczne warzywka u mnie pietruszka zimuje i mam teraz zieloniutki natkę

Szafirki cudne giganty

Kukliki i u mnie zaczynają całe 2 szt.
U Ciebie zapowiada się dużo kwiecia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 21:38, 06 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Dołączam do grupy fanów kuklików.
Szafirki giganty są zwykle wtedy, kiedy nie ma jeszcze zbyt wielu cebulek przybyszowych i kępki są małe. Im więcej tych drobnych cebulek w ziemi, tym kwiatki mniejsze, choć liczne. Optymalnie byłoby dzielić szafirki co 2-3 lata.
Sadzonki porów i sałaty wzbudzają mój podziw. Cudne są!
Spokojnego weekendu Aniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 11:21, 01 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiolu, pewnie, że fajnie z warzywkami, sałaty już konsumujemy, fasolka posiana, wczoraj posadziłam pomidorki i dostałam jarmuż od sąsiadki
Kukliki oszalały w tym roku, morze kwiecia

Haniu,
weekend tamten nie był spokojny, wyprawialiśmy 18 urodziny mojej córci Fajna impreza była, młodzież fantastycznie się bawiła, babcie i dziadkowie nawet zadowoleni

____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:35, 03 lut 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No i mnie zasypało kompletnie... Dwa tygodnie temu leżałam ma plaży pod palmą, myśląc sobie, że wrócę, ferie się skończą, luty krótki i zaraz będzie wiosna a tu masz... 9 km z pracy dzisiaj jechałam godzinę, potem godzina odkopywania się, a teraz wszystko płynie, bo jest plus i deszcz... ehhh...
Ale przyznaję, bajkowo wygląda ogród w śniegu

____________________
Ania - Malutki pod lasem
Helen 09:08, 04 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
U nas było tak samo, wczoraj rano straszna droga do pracy, po południu już po śniegu, ehhh, luty
Widoki bajkowe, ale odpoczynku bardziej zazdroszczę
____________________
Helen - Hortensjowo
sylwia_slomc... 19:57, 04 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Hej U nas ten deszcz zamarzł, a teraz go białe zasypuje, ślisko masakrycznie jest.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaCh 11:12, 04 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Helen, Sylwia, pogoda ostatnio nie rozpieszcza

Pytanko: tniecie już seslerię i trzcinniki? Bo mimo wszystko może uda mi się dziś wyjść na godzinę, dwie coś podłubać...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiolka5_7 11:17, 04 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
AnnaCh napisał(a)
Helen, Sylwia, pogoda ostatnio nie rozpieszcza

Pytanko: tniecie już seslerię i trzcinniki? Bo mimo wszystko może uda mi się dziś wyjść na godzinę, dwie coś podłubać...


Kochana ja swoje seslerie cięłam w styczniu
Teraz już mają ładne kilka cm przyrostu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AnnaCh 11:22, 04 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
OMG, to lecę dzisiaj je pociachać, bo brzydkie po zimie są.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies