Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

rumiankowa 11:10, 04 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Hmmm nie mam pojęcia, czy to będzie odkład czy po prostu wykopany ich egzemplarz. Zobaczymy. Darmowe rośliny mają to do siebie, że jak się nie sprawdzą nie jest ich żal wywalić
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 12:22, 04 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Dziewczyny, doradźcie mi jakieś rośliny na tą podłużną rabatę wzdłuż domu, coś co nie musi być często podlewane i w razie potrzeby, co łatwo zniesie przesadzenie. Moga być też cebulowe i byliny. Słońce w tym miejscu jest mniej więcej do południa, potem dom rzuca cień.

Kolorystyka najlepiej neutralne zielenie, fiolet, niebieski, biały i ew. róż

Mogę tu zawinąć barwinkiem (mam go z przodu także wzdłuż domu), wsadzić serduszkę, ale co jeszcze większego, co będzie dłużej ozdobne? I w razie robienia tej elewacji, żeby się dało łatwo przesadzić...

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 13:41, 04 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Dziewczyny, doradźcie mi jakieś rośliny na tą podłużną rabatę wzdłuż domu, coś co nie musi być często podlewane i w razie potrzeby, co łatwo zniesie przesadzenie. Moga być też cebulowe i byliny. Słońce w tym miejscu jest mniej więcej do południa, potem dom rzuca cień.

Kolorystyka najlepiej neutralne zielenie, fiolet, niebieski, biały i ew. róż

Mogę tu zawinąć barwinkiem (mam go z przodu także wzdłuż domu), wsadzić serduszkę, ale co jeszcze większego, co będzie dłużej ozdobne? I w razie robienia tej elewacji, żeby się dało łatwo przesadzić...



A może berberysy? są bezproblemowe, pięknie kolorystycznie, różne kształty, wielkości - do wyboru do koloru
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 14:48, 04 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
O ostatnio strasznie mi się spodobały w szkółce

A czym to podsadzić? Najlepiej, by cały rok było ładnie.

Może barwinek + z wiosennych krokusy lub przebiśniegi albo może szafirki... sama nie wiem
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 15:47, 04 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
O ostatnio strasznie mi się spodobały w szkółce

A czym to podsadzić? Najlepiej, by cały rok było ładnie.

Może barwinek + z wiosennych krokusy lub przebiśniegi albo może szafirki... sama nie wiem


Berberysy szybko rozkwitają u mnie w marcu już było kolorowo a co do wiosennych to już co Ci się podoba u mnie szybciej właśnie berberysy nabrały koloru, zanim tulipany zakwitły Możesz tam dać na przemian kolumnowe i kuleczki, osobiście polecam żółte, czerwone zlewają się z korą.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 15:56, 04 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Zapomnialam dodac,ze ostatnio wstawilam dla Kasi moje berberysy,jak chcesz wejdz sobie do mnie moze jakas odmiana Ci spacuje
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 15:59, 04 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Suuper dzięki. Juz idę oglądać.

A czy rabata nie jest za wąska na nie? Ma teraz 80 cm od ściany... mogę ją ewentualnie poszerzyć, ale chyba nie więcej niż o 20 cm.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 16:15, 04 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Suuper dzięki. Juz idę oglądać.

A czy rabata nie jest za wąska na nie? Ma teraz 80 cm od ściany... mogę ją ewentualnie poszerzyć, ale chyba nie więcej niż o 20 cm.


Berberysy uwielbiają cięcie, zobacz sobie u mnie, jak wyglądały parę lat temu, a jak teraz

ps. str 106
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 17:00, 04 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Widziałam Twoje cudne są, faktycznie to będzie dobry pomysł
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Edyta10 20:38, 04 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
widzę, że u Ciebie też się dzieje berberysy mogą być rzeczywiście, na obwódkę może stokrotki lub bratki białe
____________________
Ogródek nad jeziorem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies