Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Anabell 22:42, 16 kwi 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Podsyłam zdjęcia żywopłotu cisowego, sadziłam cisy odm. Bacata w odległości między nimi 80 cm i od siatki taka sama odległość.
Sadzony był jesienią 2005 i wiosną 2006 r.
odm. Hiksi sadziłam gęściej.


W ubiegłym roku nie był cięty od strony siatki, teraz wiosną nie można było się zmieścić.
Cięłam drastycznie grube gałęzie sekatorem potem przycinany nożycami elektrycznymi.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Wani 12:24, 17 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Anabell robi wrażenie! Mam nadzieję że też się doczekam, dziś przyjechały cisy. Tak więc gdyby ktoś chciał napisać coś złego o cisach których zdjęcie wstawiałam wczoraj to już nie trzeba - kupiłam i wierzę że są piękne
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Zdanek123 11:42, 26 maj 2018

Dołączył: 26 maj 2018
Posty: 1
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w prowadzeniu młodych cisów.
Podkreślam że jestem kompletnym laikiem w dziedzinie ogrodnictwa. Moja przygoda zaczęła się w tym roku....
W kwietniu posadziłem kilkanaście młodych cisów, sadzenie zgodnie z wytycznymi z forum. Rosną ładnie ale pojawia się kwestia przecięcia. Po posadzeniu nie były strzeżone (miały młode przyrosty). Zbliża się termin cięcia i nie wiem co robić, rośliny są małe 50-60 cm.
Proszę o informacje czy ciąć A może poczekać do wiosny?
Jeżeli ciąć to jak? Hasło poziomo lub pionowo nie wiele mi mówił... Proszę szczegółowy instruktaż najlepiej z zaznaczeniem na zdjęciach.













Marcin
Aleksandra7772 10:03, 29 maj 2018

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 1
a ja np do obcinania takich kul używam nożyc elektrycznych, moje sa [reklama] są nowe ale jestem zadowolona bardziej nawet niż z spalinowych. a wy jakie macie doświadczenie w tym temacie? dajecie rade elektrycznymi?
MegPisselli 21:47, 24 cze 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 6
Witajcie!
Proszę o pomoc! Chciałabym podciąć cisy...ale nie wiem ile i jak.
Posiadam cisa Wojtka. W tym roku wypuścił piękne przyrosty. Chciałabym żeby bardziej się zagęścił. Zauwazylam, że tworzy już nowe przyrosty..



Drzewka są posadzone przy płocie. Mają tworzyc ładna zielona ścianę razem z funkiami.
Załączam zdjęcia i czekam na Wasz odzew

Anabell 22:28, 24 cze 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
W sprawie przycinania młodych cisów.
Po zakończeniu dojrzewania młodych przyrostów, obciąć same czubki, można wyrównać najwyższe punkty.
Teraz im wystarczy takie przycięcie. Doprowadzić przez następne dwa lata do jednej wysokości, korygować przycinanie.

Chcesz się pobawić to dla gęściejszego przyrostu, każdy większy odrost szczypnąć sekatorem ręcznym małym.

Przez trzy lata będą się korzeniły.

Tylko moim zdaniem hosty rosną za blisko cisów, cisy powinny być tłem dla host.
Poza tym w tak bliskiej odległości cisy nie będą chciały w tych miejscach dorastać.

Widzę skrzyp wychodzi spod kory, sprawdź ph gleby, skrzyp wychodzi na glebach zakwaszonych, a cisy nie lubią kwaśnej ziemi.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 07:18, 25 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisy Wojtek to odmiana kolumnowa, powinny być gęściej posadzone, trudno będzie im się zrosnąć w jedną ścianę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gabi60 20:58, 20 lip 2018

Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 3
Witam serdecznie. Dotąd byłam tylko częstym czytaczem forum i ogólnie Ogrodowiska.
Prosze o radę. W planie żywopłot z cisów. Zależy na szybkim efekcie, tzn na początek przynajmniej delikatnym parawanie, oddzielajacym mini ogródki przy bliżniakach /ok 350 m2 kazdy/. Czy w ramach szukania oszczędności, pomysł posadzenia dużych cisów ok 1,5m na przemian z małymi np 0,5m jest słaby czy można spróbować i liczyć na fajne wyrównanie, zagęszczenie po 2-3 latach?
Gardenarium 21:15, 20 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być, też tak robię, ale ważne jak wyglądają i czy pasują. Musiałabym zobaczyć zdjęcie tych egz, żeby doradzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gabi60 22:28, 20 lip 2018

Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 3
Dziękuję, dopiero wybieram sie z pielgrzymką po szkółkach. Na pewno pokażę fotki. Jeszcze powędruję po forum, jest mały minus cisów, trujące a beda po ogrodzie baraszkowac dwa maluchy 5 i 3 l. Jak to dzieci, maja rózne pomysły, chociaż z drugiej strony gdzie nie ma zagrożeń....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies