Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

lawendulla 21:25, 17 cze 2019

Dołączył: 27 kwi 2012
Posty: 20
Danusiu, a ja mam pytanie nie o wielki żywopłot, ale o "żywopłocik" - obwódkę wokół drzewa. Bukszpana już nie chcę, za dużo nerwów mnie kosztuje niestety choć go uwielbiam. I pomyślałam o cisie właśnie. Zapewne lepszy będzie ten wolniej rosnący - Hilli. Czy jednak masz inny pomysł?
marcin_adamczyk 10:32, 04 lip 2019

Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 44
Dzień dobry

Minął już dobry rok od posadzenia mojego cisowego żywopłotu i pomimo wielu problemów, wymiany ok 12% krzaczków (uschły), sytuacja można powiedzieć opanowana i cieszy oko niesamowicie

Z czystym sumienie mogę powiedzieć, że piękniejszego żywopłotu niż z cisa hicksii nie widziałem a przecież to jeszcze maluchy są

Pochwalę się Wam zatem, jak było a jak jest

kwiecień 2018


lipiec 2019


kwiecień 2018


lipiec 2018


lipiec 2019


lipiec 2018


lipiec 2019



Na wiosnę przyciąłem wszystkie do wysokości 40cm, czyli miejscami odpadło nawet ok 15cm.
Obecnie znakomita większość już ma 50-60, a miejscami nawet 70 cm więc pięknie idą w górę. Są oczywiście i niektóre, które w górę nie poszły ale za to od dołu się zagęszczają więc jest ok



Zastanawiam się czy ciąć jeszcze delikatnie jeszcze teraz, tj. w lipcu, czy już zostawić je w spokoju i przyciąć znowu na wiosnę? Jak byście mi doradzili?
Gardenarium 09:00, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zostawić w spokoju, niepokoi mnie jedynie kamyczek wysypany pod cisami dość grubą warstwą, ale szmaty chyba nie położyłeś? U mnie z małych kopanych sadzonek było podobnie, myslałam że wszystko uschnie a tu 80% żyje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
diamondzik 12:25, 13 sie 2019


Dołączył: 04 cze 2018
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)


Jak dla mnie na pierwszy rzut oka, to nie są Hicksii a raczej Fastigiata, lub jakaś mieszanka siewek o różnym wyglądzie i pokroju.


Zapewniono mnie, że to Hicksii podczas zakupów, była nawet kartka z napisem Hicksii. Zrobić zdjęcie pojedynczej sztuki?
Gardenarium 00:04, 23 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kartka to nie dowód, dla mnie dowodem jest to, że są chude cienkie i nie rozgałęziają się, mają wyraźnie pokrój kolumnowy, albo były na siłę pędzone w wysokość. Okaże się za 3 lata jakie to są.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kim 20:53, 21 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Chciałam dopytać o cięcie cisów ,posadziłam je w zeszłym roku lipiec sierpień

Nie wiem czy je przyciąć czy nie ruszać i dać im spokój ?

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Gardenarium 13:32, 22 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Są wąskie, więc nie wychylają się zbytnio. Nie tnij, a jeśli to w pionie, żeby się zagęszczały, w wysokości niech rosną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kim 21:36, 22 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dziękuję bardzo
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Balea 23:45, 23 lut 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Witam,

chce zrobic obwodke na rabacie z cisa i trzymac ja na jakies 25-30cm wysokosci.

Pytanie:
-jaka odmiana cisa nadaje sie najlepiej na taka niska obwodke?
-i w jakim odstepie powinnam je sadzic?

pozdrawiam
Lukas098 00:11, 06 kwi 2020


Dołączył: 04 kwi 2020
Posty: 12
Witam wszystkich miłośników zieleni! To mój pierwszy wpis na forum.

Chcę obsadzić żywopłot o wysokości około 2m. Planuję kupić Cis Pospolity - Hixi (Taxus Baccata - Fastigiata) Mam takie pytania.

1) Rośliny mają ok 100cm - ile mogą mieć lat? Czytałem, że od 6 roku przyrost cisów jest znacznie większy (ok 15-20cm) byłoby super gdyby okazało się, że te już są "dojrzałe"

2) Czy do czasu osiągnięcia docelowej wysokości powinienem przycinać żywopłot w pionie lub poziomie?

Pozdrawiam wszystkich
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies