Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

waldek727 03:51, 21 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
MegPisselli napisał(a)
Witajcie!
Proszę o pomoc! Chciałabym podciąć cisy...ale nie wiem ile i jak.
Posiadam cisa Wojtka. W tym roku wypuścił piękne przyrosty. Chciałabym żeby bardziej się zagęścił. Zauwazylam, że tworzy już nowe przyrosty..


Cis Wojtek to typowy soliter. Pięknie wyglądają egzemplarze posadzone nieparzyście na trawniku. Na ogół z tej odmiany wąskokolumnowej nie tworzy się zielonych ścian. Co do cięcia formującego lub odmładzającego to zasada dla większości odmian roślin jest taka sama. 1/3 odcinamy a 2/3 pozostawiamy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 08:12, 21 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Meg - pokaż zdjęcia tych cisów, w jakiej konfiguracji są posadzone, to coś doradzimy bardziej trafnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wani 10:39, 01 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
To chyba ostatni dzwonek na przycięcie cisów w tym roku...? Posadzone w maju, wypuściły sporo przyrostów które początkowo były łatwe do odróżnienia ale teraz już nie potrafię ocenić które są tegoroczne a które nie. Jak więc zabrać się za cięcie? Czy ta 1/3 oznacza że każdy cis przycinany jest osobno? Tylko od góry? Coś się stanie jeśli niechcący przytnę więcej ?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
ziele 15:45, 01 sie 2018


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Wiem, że nie chodzi w poście o identyfikację cisa ale to co widzę to cisy hilli - mam takiej samej wielkości rosliny. Chyba. Wojtki wyglądają inaczej, mam mniejsze ich egzemplarze i również 2-metrow; we wszystkich gałązki są prawie pionowo skierowane do góry.


MegPisselli napisał(a)
Witajcie!
Proszę o pomoc! Chciałabym podciąć cisy...ale nie wiem ile i jak.
Posiadam cisa Wojtka. W tym roku wypuścił piękne przyrosty. Chciałabym żeby bardziej się zagęścił. Zauwazylam, że tworzy już nowe przyrosty..



Drzewka są posadzone przy płocie. Mają tworzyc ładna zielona ścianę razem z funkiami.
Załączam zdjęcia i czekam na Wasz odzew

____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Zuzka25 21:29, 01 sie 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam, ja również dołączam się do pytanie, kiedy przycina się cisy. Mam żywopłot z cisów Hilli ok.70cm posadzone wiosną w tym roku? Nie przycinałam ich jeszcze. Dziękuję z góry za pomoc
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 08:08, 02 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisy przycina się po zakończeniu przyrostów w danym roku, jest to przeważnie koniec czerwca, pocz. lipca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzka25 10:09, 02 sie 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziękuję bardzo za odpowiedz
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Moonika123 16:25, 12 wrz 2018

Dołączył: 12 wrz 2018
Posty: 3
Chcialabym posadzic cisy hicksii w skrzynie na balkon, żeby troche odgrodzić sie od sasiadow. Skrzynie sa dosyć duże 120 x 40cm. Jakies wskazówki do sadzenia? Przeczytalam ze powinny być gesto sadzone, ziemia lekko zasadowa. Sciólkowac lepiej korą czy żwiem? Bede wdzieczna za wskazówki. Czy ktoś sadzil w skrzynie?
Gardenarium 08:03, 13 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cis może w skrzyniach wymarznąć, ja sadziłam kule i wymarzły, ale to było dawno i wtedy zimy były ostre. Teraz zimy są łągodniejsze z roku na rok, więc szansa jest. Ale przy szer. 40 cm nie masz za bardzo miejsca na ocieplenie donicy, więc nie wiem jak to będzie.

Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, obojętna. Daj kompostu, żeby dać trochę jedzenia dla roślin.
Podlewanie umiarkowane, cis nie lubi zalewania, stania w wodzie. Po podlaniu niech trochę przeschnie kilka dni.

Konieczne dziury w dnie donic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagiaOGRODU 14:10, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sie 2017
Posty: 3

Żywopłot od strony sąsiadów zasłania przed wścibskim wzrokiem






link


Witam,
Ciekawi mnie czy w tym miejscu trawnik oddzielony jest od rabaty wysypanej korą ekobordem? i pod korą jest agrowłóknina?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies