Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Mitsuki 00:56, 29 sty 2022

Dołączył: 09 maj 2021
Posty: 8
Czy z cisa Hicksii można osiągnąć żywopłot 2,5-3 metry?
Ile czasu może to zająć zaczynajac np od 50 cm?
Oczywiście zależy to od warunków i pielęgnacji, pytam jednak o ogólne ramy czasowe, 10-20-30 lat?
Gardenarium 17:43, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
typuję jakieś 20 lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MaggieK 15:36, 06 lut 2022

Dołączył: 21 lis 2021
Posty: 1
Pani Danusiu proszę powiedzieć w jakiej odległości od ogrodzenia posadziliście Państwo te wysokie egzemplarze cisa 2m na stronie 1?
To były cisy Hicksii?
Czy cis zda egzamin na jako żywopłot w ogrodzie, na brzegu którego jest skarpa około 2 m (sąsiad postawił ogrodzenie, ale pod nią więc z mojego okna widać tylko górę ogrodzenia, potrzebuję się czym zakryć). Z góry dziękuję.
Gardenarium 21:53, 15 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadziliśmy pół metra od płotu, to był Taxus baccata. Na drugie pytanie nie umiem odpowiedziebo nie rozumiem pytania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aciaz1000 11:32, 21 mar 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Czy już można ciąć cisy?

Najbliższy tydzień zapowiada się bardzo wiosennie, ale prognozy mówią o śniegu i przymrozkach na początku kwietnia.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Wiolka5_7 14:04, 21 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
aciaz1000 napisał(a)
Czy już można ciąć cisy?

Najbliższy tydzień zapowiada się bardzo wiosennie, ale prognozy mówią o śniegu i przymrozkach na początku kwietnia.

Tak można już ciąć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dragonka 18:30, 26 maj 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Gardenarium napisał(a)

Posadzić nie za głęboko.
Cisy zżółknięte albo nigdy nie dojdą do siebie, albo po kilku latach.
Stanowisko podmokłe jest złe, cisy nie znoszą.
Ja mam różne stanowiska i w okazuje się, że w ubogiej, nawet piachu lepiej rosną niż w glinie. Gliny i szmaty nie znoszą, oraz zbyt głebokiego posadzenia.


Danusiu, a jeśli jednak cisy posadzone za głęboko?

Tak chyba jest z moimi, przez zimę mocno zrudziały, wiosną stały w wodzie..Teraz odbiły, robią się znów zielone, ale ewidentnie im nie pasuje ta ciągła wilgoć. Sadziłam 'na górce' ale coś ziemia siadła.

Czy jest jakiś konkretny termin w roku kiedy można je wykopać i posadzić na nowo już dobrze?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Eskel 09:53, 07 lip 2022

Dołączył: 07 lip 2022
Posty: 2
Chciałbym stworzyć żywopłot z cisa Hisksii o długości około 40 metrów, a zaraz za nim szpaler z kolumnowych jałowców rozstawionych w odleglościach 3-4 metry na wspólnej rabacie. Problem polega na tym, że jałowiec lubi odczyn kwaśny a cis nie za bardzo. Czy mogę sciółkować je razem korą sosnową czy to jednak będzie problem dla cisów?
Daria 18:34, 19 paź 2022

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Chciałam zrobić żywopłot z cisa baccata, ale otrzymałam informacje, że lepiej wybrać hicksii, ponieważ baccata jak już osiągnie większe rozmiary to będzie łysiał od środka.

I teraz nie wiem co robić, bo już 2 odcinki żywopłotu mam z baccata, więc kolejne nasadzenia, pomimo że w innym miejscu, chciałam robić tym samym gatunkiem.

Proszę o informację czy:
-faktycznie baccata później będzie niekorzystnie wyglądał i lepiej wziąć hicksii. Będę kupować duże sadzonki więc wolałabym uniknąć błędu,
-jeśli wybiorę hicksii czy będzie widoczna różnica vs baccata (inny odcień zieleni itp. )

z góry dziękuję za pomoc
tuberculosa 01:22, 25 paź 2022


Dołączył: 20 paź 2022
Posty: 26


Czy na tej siatce sprawdzilby się żywoplot z cisów (po eksmisji winobluszczu)?
Ile szerokości minimalnie potrzebuje formowany cis tak aby zostalo miejsce dla innych roślin? I czy pasuje do traw?
Dodam że mój dom jest w stylu bardziej nowoczesnym niż ten óralski
____________________
Ada Mały ogródek - domeczek na wschodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies