Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

mrokasia 08:43, 14 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Kasya napisał(a)

A skad ty masz tyle galezi ??


Właśnie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 14:41, 16 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
O, widzę, że już sezon rozpoczęty, skoro rozdrabniarka na chodzie
U mnie jeszcze za mokro i za zimno. Coś opieszale tegoroczna wiosna nadchodzi...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 15:00, 16 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gosiu, melduję, tawuły ruszyły
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 18:12, 16 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)


Właśnie?


Młody ogród to mało odpadów. Ogród Gosi dojrzał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 07:15, 17 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka56 napisał(a)
Wygląda, że ta rozdrabniarka podobna do mojej Ryobi. Mokrego nie tnie, ale suche nawet drobiazgi i trawy rąbie bardzo porządnie.



Jak długo swojej używasz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:21, 17 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mirkaka napisał(a)
Gosiu, napisz coś więcej o pracy tej rozdrabniarki.
Ja mam taką z nożami, już wiekową, ale wkurza mnie zawsze bo mogę tylko po parę gałązek wkładać, żeby się nie zapychała i nie zatrzymywała. Cienkimi też się zapycha. Jak się zatrzyma to muszę ją rozkręcać i czyścić. Udręka, mimo to tnę nią co roku gałęzie.



To chyba niezależne czy noże czy frez i tak potrafi się zacinać nadmiarem ciętego materiału, szczególnie gdy chcę za dużo na raz ciąć. Cienkie zatykają u mnie jeszcze bardziej. A rozkręcić tego modelu nie mogę więc lekko nie jest

znalazłam filmik z cięcia gałęzi, i choć to inna rozdrabniarka to identyczny sposób i efekt cięcia. Całości nie trzeba oglądać - najważniejsze momenty cięcia to pi razy oko - 2.20 a potem 9.40 minuta filmu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:22, 17 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Margerytka40 napisał(a)
Mam taką samą rozdrabniarkę Gosiu jak Twoja tylko z pojemnikiem i jestem bardzo zadowolona. Wczoraj próbowałam trawy nią szatkować i nawet nawet mimo, że niektóre nie były suche. Małymi porcjami dawała radę a miskanty wręcz idealnie.


Właśnie to mnie też niezwykle cieszy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:25, 17 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)

A skad ty masz tyle galezi ??


mrokasia napisał(a)


Właśnie?



Jak to skąd - to zaleta i przekleństwo obsadzenia płotu śnieguliczkami i pęcherznicami. Co roku część najstarszych pędów wycinam. A że działka duża to jest co ciąć

Pamiętam jak przed laty wiosną mieliśmy całe stosy gałęzi do spalania w ognisku, a ogień aż ,do nieba, sięgał. Potem wszedł zakaz palenia ognisk
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:27, 17 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
O, widzę, że już sezon rozpoczęty, skoro rozdrabniarka na chodzie
U mnie jeszcze za mokro i za zimno. Coś opieszale tegoroczna wiosna nadchodzi...



Tak po malutku działam, na razie tylko trochę czasu daje się wykroić w ciągu dnia na tego typu przyjemności
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:28, 17 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
Gosiu, melduję, tawuły ruszyły


Super wiadomość
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies