Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 12:01, 07 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Oj majowe przymrozki zdradliwe są bardzo, współczuję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:01, 07 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Widocznie u mnie anabelki mają o tyle trudno, że aż tak się nie rozłażą.

tojeść ograniczam mocno ale i tak ją lubię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 12:53, 07 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)



Odbije, tylko podlewaj. Ale przecież z patyczków się rozmnaża nie z karpy. Ewentualnie jak pędy dłuższe to przygnij, jeden, dwa - przypnij kulką i poczekaj do przyszłego roku aż dobrze się ukorzeni i dopiero wtedy odetnij i wsadź na nowe miejsce
Patyczki mi w 100% zdechły. Z przyginaniem może być jednak problem bo to wersja strong i jej te patyki tak jakby drewniały. normalną mogę zaginać gdzie chcę ale i tak sama się rozłazi. A te już w 2 sezonie zrobiły sie duże. Jak zobaczyłam u Anuli potwory to postanowiłam je zmniejszyć a że na przód mi były potrzebne sadzonki bo ta Strong dobrze się czuje w takim półcieniu a Limka słońca chce więc ryzyk fizyk. No cóż. Na dzień dzisiejszy jedna sadzonka żyje i ma się nieźle ale 2 sa takie bardziej kaput. Podlewam i czekam. Najwyżej w tym roku kwiatów nie będzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 13:15, 07 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7620
z tym zdychaniem to roznie bywa, ja myslalam ze mi clemki zdechły, sadzone w dwa lata temu w okropnej suszy, rok temu listka nie miały wiec zalozyłam, ze tez zdechły po zimie ale nie chciało mi sie ich wykopywac, rosły pomiedzy krzakami, miały sie przekompostowac same. a w tym roku suprajza, piekne powojniki z listkami i nawet kwiatki beda. przyznam, ze milo sie zrobilo. najwyrazniej odchorowały i odbudowały sie od korzenia a zima byla lekka i nie musiały walczyc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
anka_ 15:36, 07 maj 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Widocznie u mnie anabelki mają o tyle trudno, że aż tak się nie rozłażą.
A może mają tak dobrze, że nie muszą szukać lepszego. (wiesz, u mnie też się nie rozłażą, więc wolę tą wersję )
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 16:19, 07 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przegapiłam, że to strong


Jeden pożytek z braku deszczu - chwasty jakoś tak niespiesznie biorą się do zarastania świeżo wypielonej grządki. Może zdążę więcej oczyścić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 20:29, 07 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja z tojeścią walczę, posadziłam ją kiedyś nieświadoma, że to jak perz się rozrasta i jedną bylinówkę mi zarosła, myślałam, że wszystko wyrwałam, ale gdzie tam co roku odbija a anabelek nie mam, więc nie znam tego problemu, za to z odrostów jaśmin wędruję coraz dalej ....
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:03, 07 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Piękna ta miodunka z białymi kwiatkami. Jeszcze nigdy takiej nie widziałam. U mnie anabelka trzyma się kupy od 7 lat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 05:28, 08 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tojeść sama wsadzałam w rabaty ciesząc się brakiem chwastów

ta miodunka ma bardzo blady niebiesko-fioletowy kwiatek, teraz szukam takiej wyrazistej np. Blue Ensign
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Agania 12:43, 08 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Czytam u Andy, że nabyłaś nowego kuklika...chyba w tym samym czasie się do nas
uśmiechał mam go i ja...jest bardzo fotogeniczny, nowe oczko czy Ty wiesz ile to czasu i pracy zabiera
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies