Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 08:09, 10 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)

Wypatrzyłyście coś ciekawego?



napisałam, napisałam i net mi uciekł ((((



Glediczja trójcierniowa Ruby Lace, wbrew nazwie bez kolców
Dąb błotny Green Pyramid
Lipa drobnolistna
Brzoza karłowa
Grujeczniki wysokie na pniu (?)
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:18, 10 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja też ostatnio na brzozy śmieciuchy patrzyłam ale płaczące. Ta brzoza i lipa co patrzyłyście fajne są.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
KasiaBawaria 09:40, 10 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje proso nie tne.Nie tne go jesienia i sie nie kladzie- ale stoi na suchym stanowisku.
____________________
Zapraszam na kawe
mrokasia 09:48, 10 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18116
Jak dla mnie sporo było ciekawych drzew. Klony polne różne bardzo mi się podobały i klon czerwony Armstrong. Te grujeczniki były boskie. Szkoda tylko, że bez względu na to jak wyglądały (pokrój, liście) wszystkie były podpisane jako "grujecznik japoński". Metasekwoja Gold Rush - muszę o niej więcej poczytać bo jednocześnie piszą, że szybko rośnie a po 10 latach ma 3 metry...podejrzewam, że im się zero zgubiło...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 10:42, 10 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
Jak dla mnie sporo było ciekawych drzew. Klony polne różne bardzo mi się podobały i klon czerwony Armstrong. Te grujeczniki były boskie. Szkoda tylko, że bez względu na to jak wyglądały (pokrój, liście) wszystkie były podpisane jako "grujecznik japoński". Metasekwoja Gold Rush - muszę o niej więcej poczytać bo jednocześnie piszą, że szybko rośnie a po 10 latach ma 3 metry...podejrzewam, że im się zero zgubiło...



Niekonsekwencja w opisie - szybko rośnie ale docelowa wysokość od 5 do 10 m

powinno być wolno ? - po 10 latach 3 m wysokości... i bądź tu człowieku mądry


a tu napisano, że nawet do 20 metrów kiedyś może urosnąć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Toszka 12:12, 10 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gosiu, znajoma z twoich okolic na jesieni tnie wszystkie trawy (i hortki). I żyją. Trawy tnie na ok. 50cm, a potem wiosną skraca przy ziemi.
Proso bardzo lubi żyzną ziemię i popiół co kilka lat.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 15:29, 10 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Toszka napisał(a)
Gosiu, znajoma z twoich okolic na jesieni tnie wszystkie trawy (i hortki). I żyją. Trawy tnie na ok. 50cm, a potem wiosną skraca przy ziemi.
Proso bardzo lubi żyzną ziemię i popiół co kilka lat.


Popiołem mogę sypać. Widziałam na filmiku całą plantację traw ozdobnych skoszonych jesienią bardzo nisko
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 17:11, 10 sie 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
No, szlag... zeżarło mi post

Gosia, tak jak Toszka pisze na pewno nie zaszkodzi, nawet jeśli u ciebie prosa mają bardziej wilgotno. Natomiast jeśli są w suchym miejscu, to tnij nisko. To nie pampasówki, które wygniwają.

O popiele nie wiedziałam. Dzięki Toszko U mnie jest dużo drzewnego, bo z kominka i z kotła pelletowego. Dotąd po prostu wsypywałam go do kompostownika. Razem z kompostem wędrował na rabaty. To właściwie u mnie jedyny nawóz. Mam w tym roku po raz pierwszy sporo ziemi liściowej. Wcześniej liście też sypałam do kompostownika. I wreszcie będę mieć własne zrębki do wysypywania na rabatach.
____________________
Kasia
Gruszka_na_w... 17:39, 10 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Toszka napisał(a)
Gosiu, znajoma z twoich okolic na jesieni tnie wszystkie trawy (i hortki). I żyją. Trawy tnie na ok. 50cm, a potem wiosną skraca przy ziemi.
Proso bardzo lubi żyzną ziemię i popiół co kilka lat.


Toszko, z tej Twojej rady na temat popiołu dla pros, skorzystałam zimową porą. Ścięłam je na wysokość 40 cm i posypywałam popiołem. Wyjątkowo piękne są w tym sezonie. Zwykle miały tendencje do wylegania po deszczach, a teraz stoją.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 20:15, 10 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Haniu, oj tam, to żadna moja rada... to tylko zastosowanie życia z życia prosa na amerykańskich preriach, gdzie co jakiś czas płoną trawy (i jeżówki dziko tam rosnące). Ogień dezynfekuje karpy z rdzy, a popiół nawozi. Jeżówkom widać to też dobrze robi (+ qpy bizonów)
Chociaż o tym życiu prosa to powinnam pisać w czasie przeszłym, bo prerie z bizonami to wspomnienia, a samo proso obecnie uprawiane jest jako biopaliwo...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies