Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

zawitka 08:32, 10 lis 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Cudowne zdjęcia .!!!!!!!

W jakim miejscu rośnie i Ciebie kiścien już 2 razy kupowałam i kombinowałam z nim i padał .Nie mogę dojśc co mu brakowało ,a tak mi si ę podoba.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
TAR 09:42, 10 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
Gosiek33 napisał(a)


Tylko czy to pozwoli mieszkać w domu bez wilgoci?
oj tam, w Wenecji wszystko na wodzie i jakos zyja a jak ktos wie, ze tamtedy plynie rzeka i sie buduje to nie moze miec pretensji do nikogo poza soba.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:50, 10 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292

Gosiek33 napisał(a)


Wszystko piekne ale co to są za boskie kwiatki? u nas ostatnie wiatry poczynily spustoszenie w lisciach. ostatnimi silami trzyma sie drugi Strzepiastokory, Osakazuki, Ryusen, Ambrowce, Perukowce i Kojou no Mai poza tym bryndza kolorowa. Teraz czekam na snieg. A ptaszory chyba na dokarmianie, bo jak wychodze to czekaja czy sypne. Przestawilismy karmniki w nowe miejsca, do starych juz bylo trudno podejsc, mezaty wszystko zadeptywal co niewidoczne. Teraz karmniczki sa ciut nizej i ja moge dosiegnąc no i blizej sciezek ale pomiedzy drzewami. Niektore ciekawskie sikory juz zagladaja do koryta

I mam niemal pewnosc, ze do domkow wprowadzily sie jeze, otwory wejsciowe wygladaja jak zaszpuntoane, liscie szczelnie domykaja wejscie. postawilam na wszelki wypadek przy domkach pojemniki z woda i dorzucilam na domek i wokol wiecej lisci debowych, tak dla pewnosci i zeby bardziej domeczki oslonic przed ciekawskimi, niech jeze maja spokoj do wiosny.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:52, 10 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
zawitka napisał(a)
Cudowne zdjęcia .!!!!!!!

W jakim miejscu rośnie i Ciebie kiścien już 2 razy kupowałam i kombinowałam z nim i padał .Nie mogę dojśc co mu brakowało ,a tak mi si ę podoba.


a jakie ma u Ciebie warunki? kiscien nie lubi suchego, nie lubi przypalania, lekko kwasna gleba. generalnie jak dla mnie malo wymagajacy. u mnie wysadzony wiosna przez caly sezon wegetowal w doniczce nim znalazlam mu miejsce, odbil i gwiazdorzy na bordowo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
violaskom 09:54, 10 lis 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)

Ależ piękna jest ta chryzantema. Piękna jesień u Ciebie, zdjęcia robisz jak zawodowiec.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
mrokasia 11:49, 10 lis 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ależ piękna jesień u Ciebie! Fenomenalne zdjęcia!

A co do budowania się na takim problematycznym terenie - nie wiem czemu ludzie w to idą. No chyba, że od dawna są właścicielami działki i nie mają możliwości kupić innej albo kupili bez wiedzy, że działka ma takie warunki wodne...
W każdym razie współczuję wąchania spalin.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 19:40, 10 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)


Ma same owocowe, wiecej nie bedzie bo nie ma miejsca ale dobre i to.


Różnie bywa, może doczekasz jakiś zmian na lepsze
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:45, 10 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
Gosia te jesienne liście urzekające.

Co do budowy na takich terenach... Chyba nich chciałabym obudzić się pewnego dnia na wyspie, otoczona wodą...



Większość liści opadła ale pod drzewami i krzewami na chwilę zostały piękne liście


Dziś popatrzyłam na tę działkę, wczoraj wylali beton na płytę fundamentową. Będzie teraz kilka dni spokoju. Prawie cała działka zajęta przez ten fundament, na zieleń zostały im tylko skrawki. Będzie bardzo rozłożysty parterowy dom. Jeśli nie podniosą tego domu to raczej dobrze nie będzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:49, 10 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Basieksp napisał(a)
Piękne zdjęcia nawet takie nasionka fajnie wyglądają


To nasienniki miesiącznicy trwałej, pachnąca wersja judaszowych srebrników
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:50, 10 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
JoannA napisał(a)
Piękne zdjęcia Gosiu.
U mnie już były przymrozki nocą i wszystko jest takie bleee ...
Pozdrawiam


Przymrozki wszystkich czekają, udało Ci się choć pierwszym szronem pozachwycać?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies