Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 19:54, 30 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
MirellaB napisał(a)
Sylwia, a o co chodzi z tymi zdjęciami?


Aaaaa znalazłam kilka z dzieciństwa i młodości wywołanych z kliszy a, pokazujących jak wyglądało to wszystko kiedyś nim cokolwiek zaczęłam działać i zrobiłam im fotki i chciałam Wam pokazać i dooopa nic nie widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:55, 30 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Marga napisał(a)
Sylwia, zdjęcia lepiej zeskanuj i będziesz je miała od razu w komputerze


Nie mam skanera buuu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:00, 30 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Mariusz napisał(a)


Nie musisz, są malutkie, poradzą sobie bez problemu. Będzie lasek jak marzenie .


Dzięki, ze wpadłeś poradzić niedoświadczonej koleżance poleciałam zobaczyć jak przetrwały noc i jest ok. zając ich nie zauważył poobcinał dolne gałązki wierzbom, ale tym to akurat na zdrowie wyjdzie. a te brzózki nie bardzo mam jak zabezpieczyć przed nim i to mnie martwi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:02, 30 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
kasiek napisał(a)
Raczkujace fotki
I proszę co robi siła i zapał


Na fotkach nic nie widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 21:41, 30 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
sylwia_slomczewska napisał(a)
... poleciałam zobaczyć jak przetrwały noc i jest ok. zając ich nie zauważył poobcinał dolne gałązki wierzbom, ale tym to akurat na zdrowie wyjdzie. a te brzózki nie bardzo mam jak zabezpieczyć przed nim i to mnie martwi

Sylwio do osłony przed zającami doskonale się sprawdza siatka taka do styropianu. I drucikiem (nie sznurkiem, bo potrafia przegryść) zczepiasz boki i górę.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 22:06, 30 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Aniu ale ta siatka odfrunie mi z wiatrem bo brzózki mają tak 40-50 cm wysokości, a zając jak stanie na tylnych łapach jest bardzo duży i wszystko co będzie tej wysokości to dostaje mu do pyszczka niestety.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 04:36, 01 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Koło drzewka masz patyczki to drucikiem do patyczka. Ona nie fruwa. Albo trzy patyki po trójkącie wokół drzewka i na to siatka i od góry. Ja tak zabezpieczam wszystkie drzewka. Może pięknie to nie wygląda, ale na zające działa. Gorszy problem jest z sarnami.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
jona 06:42, 01 paź 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Brzozy szybko rosną więc na efekt nie trzeba będzie czekać latami . Ależ będzie fajnie chodzić taką ścieżką pomiędzy brzozami, i to o każej porze roku
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Rumianka 09:12, 01 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Brzózki małe lepiej się przyjmują, zobaczysz jak wiosną powitają Cię zieloniutkimi listeczkami. Dobrze, że masz je w takim oddaleniu od domu. U moich Rodziców brzoza (szt,1) rosnąca nieopodal domu robi tyle bałaganu, że szok. Po przekwitnięciu te małe "samolociki" w skutek wiatru wciskają się wszędzie, rano samochód odsypany cały. Jesienią natomiast spadające licie lecą wszędzie, najgorzej, że zatykają rynny gdy popada deszcz, są wtedy mokre i nie odfruną. Ciągle jest robota, ale ogólnie kocham brzozy i mam u siebie w ogrodzie 4 za patio (pod nimi mam konwalie), i 1 w rozecie (parasol).

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 09:18, 01 paź 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
To jeszcze dosadź do nich modrzew to stworzysz warunki na maślaczki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies