Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Mala_Mi 10:20, 01 paź 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Może foto przekłamuje, ale aby przejść pomiędzy brzozami (ścieżka) to powinno być ok 3 metry odległości , inaczej trzeba chodzić na kolanach.. albo krzesać gałęzie..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 15:11, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
anka_ napisał(a)
Koło drzewka masz patyczki to drucikiem do patyczka. Ona nie fruwa. Albo trzy patyki po trójkącie wokół drzewka i na to siatka i od góry. Ja tak zabezpieczam wszystkie drzewka. Może pięknie to nie wygląda, ale na zające działa. Gorszy problem jest z sarnami.


Sarny nie wchodzą w grę bo działka ogrodzona siatką leśną i tylko ten zając wychowaniec umie przez górne oczko przeskoczyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:12, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
jona napisał(a)
Brzozy szybko rosną więc na efekt nie trzeba będzie czekać latami . Ależ będzie fajnie chodzić taką ścieżką pomiędzy brzozami, i to o każej porze roku


Byłam dzisiaj w takim skupie gdzie drzewo opałowe sprzedają i pytałam o konary z brzozy na ławeczkę, maja się dowiedzieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:16, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Rumianka napisał(a)
Brzózki małe lepiej się przyjmują, zobaczysz jak wiosną powitają Cię zieloniutkimi listeczkami. Dobrze, że masz je w takim oddaleniu od domu. U moich Rodziców brzoza (szt,1) rosnąca nieopodal domu robi tyle bałaganu, że szok. Po przekwitnięciu te małe "samolociki" w skutek wiatru wciskają się wszędzie, rano samochód odsypany cały. Jesienią natomiast spadające licie lecą wszędzie, najgorzej, że zatykają rynny gdy popada deszcz, są wtedy mokre i nie odfruną. Ciągle jest robota, ale ogólnie kocham brzozy i mam u siebie w ogrodzie 4 za patio (pod nimi mam konwalie), i 1 w rozecie (parasol).



Piękne, ja przy domu nie mam, ale pod gospodą w stronę rowu 5 szt posadzone już 2 rok i mnie przerosły dawno

do rynny mają daleko, zresztą u mnie rynny zatykają liście z orzecha od sąsiada, całe podwórko nimi zasypane co roku, a my tylko grabimy i grabimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:18, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
mirkaka napisał(a)
To jeszcze dosadź do nich modrzew to stworzysz warunki na maślaczki


Modrzewie wsadzone trochę wyżej całe 5 szt 3 większe i 2 maluchy, które pies sąsiada połamał zanim ogrodziliśmy Zamiaruję zrobić im korony w parasole
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:23, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Mala_Mi napisał(a)
Może foto przekłamuje, ale aby przejść pomiędzy brzozami (ścieżka) to powinno być ok 3 metry odległości , inaczej trzeba chodzić na kolanach.. albo krzesać gałęzie..


Aniu foto trochę kłamie, ale ścieżka nie będzie pomiędzy poszczególnymi brzózkami tylko grupami drzew po 3 -5 szt, a w przyszłości pewnie niektóre się podetnie bo nie chcę dzikiego gąszczu z samosiejkami potem, tylko tak bardziej przejrzyście, żeby biały pień z liści było widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:25, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Aronia już się przebarwia



i dobrze bo wylatuje z warzywnika do jagodnika
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:29, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
hortka z kościoła dała w tym sezonie drugi raz kwiaty


Paulownia się opuszcza



Judaszowiec w tym roku strzelił.......... w bok



obiecane zdjęcie santoliny w kamykach



sorry, że dopiero teraz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:38, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Perukowce oba dwa



Trytoma też powtórzyła kwitnienie tym razem tylko jeden kwiat, ale nie ma się co dziwić jak koty w niej śpią non stop





Tuje opryskane, ale nie wiem czy nie za późno



najgorzej wyglądają te duże sadzone ro temu, a ja myślałam, że to z suszy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:42, 01 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Rabata sadzona w maju ładnie się rozrosła



i z drugiej strony chodniczka



kulki i jałowce urosły sporo





widać, że kore trzeba dosypać , ale już chyba dopiero wiosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies