Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 16:27, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82391
Dziś nabyłam pierwsze cebulowe mix krokusów 100 tkę i 10 cebulek narcyzy... Od czegoś trzeba zacząć no i jakoś sobie humor poprawić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
koliber 18:51, 13 sie 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Sylwuś, anomalii pogodowych współczuję Oby ogród przez to za bardzo nie ucierpiał.
Pozdrawiam i buziaka zostawiam
____________________
Zielona przestrzeń
sylwia_slomc... 21:12, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82391
koliber napisał(a)
Sylwuś, anomalii pogodowych współczuję Oby ogród przez to za bardzo nie ucierpiał.
Pozdrawiam i buziaka zostawiam

Dziś od nowa zaczęliśmy odmulanie, dalie podwiązane, ale wygląd opłakany, bo babcia próbowała podnosić jak nas nie było i połamała

Jakiegoś takiego doła złapałam, że najchętniej to poczekałabym do wiosny i dopiero startowała od początku......ale się nie da, trzeba się bezie zmierzyć z tym co jest....może mi ten dół minie jakoś.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 22:07, 13 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Minie ci ten dół
Zastanawia mnie twój rów i wyłożenie dna płytami chodnikowymi, a nie azurami. Płyty robią z niego kanał przepływowy. Ażury pozwalają na stopniowe wsiąkanie wody. Też "mamy" rów...nawet ma ambitną nazwę i mniej ambitne z nim problemy takie jak u ciebie. I też tereny uprawne.
Konkretne przepisy regulują "ochronę" rowu. Poszukaj regulacji u ciebie, bo znajomość prawa pomaga w walce z urzędami. Dwa lata eM udeptywał ściezki do wydziału ochrony środowiska. Najpierw pieniędzy nie było...ale się znalazły Teraz regularnie dwa razy w roku koszą i oczyszczają rów...i objadają owoce z ogrodów
Po dodatkowych interwencjach naprawiają zawalone mostki, bo u nas też rolnicy traktorami wjeżdżają niemal do rowu, choć przepisy wyraźnie mówią, że 1,5m musi być pas ochronny...a pod mostkami regularnie zalega masa mułu i obsypanej ziemi. Często nie pozostaje nic innego jak samodzielne oczyszczanie i poprawianie przepustowości.
Radzę napisać oficjalne pismo. Zebrać podpisy od okolicznych sąsiadów. Wręcz namówić sąsiadów do zalania urzędu pismami. Zazwyczaj ludzie są pasywni. Czekają aż ktoś za nich to zrobi. A wystarczy podjąć temat z sąsiadami i zacząć działać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosialuk 22:22, 13 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5338
Trzymaj się. Napisałam długiego posta i mi zjadło. Więc serdeczności przesyłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 22:40, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82391
Toszka napisał(a)
Minie ci ten dół
Zastanawia mnie twój rów i wyłożenie dna płytami chodnikowymi, a nie azurami. Płyty robią z niego kanał przepływowy. Ażury pozwalają na stopniowe wsiąkanie wody. Też "mamy" rów...nawet ma ambitną nazwę i mniej ambitne z nim problemy takie jak u ciebie. I też tereny uprawne.
Konkretne przepisy regulują "ochronę" rowu. Poszukaj regulacji u ciebie, bo znajomość prawa pomaga w walce z urzędami. Dwa lata eM udeptywał ściezki do wydziału ochrony środowiska. Najpierw pieniędzy nie było...ale się znalazły Teraz regularnie dwa razy w roku koszą i oczyszczają rów...i objadają owoce z ogrodów
Po dodatkowych interwencjach naprawiają zawalone mostki, bo u nas też rolnicy traktorami wjeżdżają niemal do rowu, choć przepisy wyraźnie mówią, że 1,5m musi być pas ochronny...a pod mostkami regularnie zalega masa mułu i obsypanej ziemi. Często nie pozostaje nic innego jak samodzielne oczyszczanie i poprawianie przepustowości.
Radzę napisać oficjalne pismo. Zebrać podpisy od okolicznych sąsiadów. Wręcz namówić sąsiadów do zalania urzędu pismami. Zazwyczaj ludzie są pasywni. Czekają aż ktoś za nich to zrobi. A wystarczy podjąć temat z sąsiadami i zacząć działać.

Toszko już próbowaliśmy Ich zalewać, ale niestety tłumaczenie jest jedno , brak środków na wszystko, teraz priorytetem Gminy jest jej skanalizowanie.
U nas tylko sam dół jest wyłożony płytami, góra to właśnie ażur będzie, już nawet zaczęte. Płyty nie są na szczelnie , ani na betonie, osadzane, żeby przesiąkanie było zachowane. Musimy sami, bo umocnień rowu w szczerych polach Gmina nie planuje. A i tak zeszły rok to było załatwianie papierów, żeby w ogóle móc cokolwiek z tym rowem robić
Dawniej rowy były wykoszone bo rolnicy hodowali krowy i na paszę to szło, a teraz krowy we wsi nie uświadczysz to i rowy zarośnięte
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:40, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82391
Gosialuk napisał(a)
Trzymaj się. Napisałam długiego posta i mi zjadło. Więc serdeczności przesyłam.

Buziaki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Muszelka 22:54, 13 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Sporo stron wstecz przeczytałam. O Waszej niezłomnej pracy i pomysłowości, o wizycie Mai, o noszeniu wody wiaderkami, i o ostatnim wydarzeniu...

Sercem jestem blisko Ciebie, Dzielna i Dobra Kobieto...

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
sylwia_slomc... 23:00, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82391
Naniesiony muł

dziś lepsze zdjęcia zrobiłam ile tego jest, ale nie zgrane do kompa jeszcze
a tak będzie poszerzone

to było bardzo trudne kopanie, mokra ziemia i woda, nie da się na dnie stanąć bo muł do gumiaków się wlewa, kombinujemy....

tyle się udało zrobić bo bardzo wolno szło, ziemia ciężka
Ta połówka ażuru będzie wymieniona, tylko wcześniej trzeba usunąć spróchniały pień, który koliduje, a ukazał się spod ziemi, Dookoła drzewa będą zabezpieczone korzenie przed wypłukiwaniem i podmywaniem drobną siatką....no niestety koliduje....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:02, 13 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82391
Muszelka napisał(a)
Sporo stron wstecz przeczytałam. O Waszej niezłomnej pracy i pomysłowości, o wizycie Mai, o noszeniu wody wiaderkami, i o ostatnim wydarzeniu...

Sercem jestem blisko Ciebie, Dzielna i Dobra Kobieto...


Jak Ty przez to przebrnęłaś Muszelko
Podziwiam, że Ci się chciało, ale to miłe
Ślicznie dziękuję za komplementa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies