Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Anitka 14:09, 16 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Toszko i inne osoby , które maja doświadczenie i widziały na własne oczy powiedzcie mi czy ubić bo to ta czy zostawić bo inna


Od dwóch tygodni pogrywam z nim "paletką" i na 200 % ta może ujść z życiem
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:12, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Anitka napisał(a)
Co to za dołek? Bierzemy "drabinkę" i wychodzimy z niego.
Za duży-za mały, wyrabiamy- nie wyrabiamy, każdy do pewnych rzeczy dojrzeje albo nie i w jakim czasie. Jego decyzja.
Mam już inne podejście do ogrodu, ale nikomu swego zdania nie narzucam. Ktoś ma plany, marzenia niech realizuje. Jaki świat byłyby bez pasjonatów lub wizjonerów lub ludzi którzy odpuszczają na starcie.

Wiem, że macie ciśnienie, bo Maja może zadzwonić w każdej chwili na nagrania. A wcześniejsze sugestie, że musi być wylizane i na cacy, bo ludzie skrytykują nie pomagają. Pogoda tym razem nie współpracuje, ale tak już bywa. Ale pomyśl, nawet najpiękniejszy ogród straci, gdy będzie miał pokazanych zflustrowanych właścicieli.

Wszelakie plagi to nierozerwalna część "ogrodowania". Ja już do tego dojrzałam.
Wkurza na maksa, ale tego nie unikniemy.


Kochana jestem po weekendzie u was I ogarniemy, krok po kroczku. Główka do góry.
A selery na nagranie wykopię u mnie i przywiozę

Anitka spoko jeszcze mega spiny nie ma może uda mi się samej po trochu, Zapraszam serdecznie w odwiedziny, a nie do roboty chyba, że zadzwonią na już to wtedy będę wołać pomocy
Kochane jesteście
Moje selery chyba po prostu wykopię i tyle, nie sadziłam na nagrania tylko do jedzenia, a porosły mi wielkości głowy sporego dziecka, aż się moja mam zdziwiła jak zobaczyła jakie wielkie. Liście żółkną, ale korzenia pilnuję jak tylko coś to grzebię i nie patrzę na TV
Marchewkę też mam bardzo ładną tylko pietruszka korzenna się nie udała bo nie powschodziła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:15, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Anitka napisał(a)


Od dwóch tygodni pogrywam z nim "paletką" i na 200 % ta może ujść z życiem

Mówisz Bo Toszka pisze, że nie tylko te jasne z ciemna obwódka to ona i że właśnie jak siada to skrzydełek nie składa....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 14:22, 16 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

Anitka spoko jeszcze mega spiny nie ma może uda mi się samej po trochu, Zapraszam serdecznie w odwiedziny, a nie do roboty chyba, że zadzwonią na już to wtedy będę wołać pomocy
Kochane jesteście
Moje selery chyba po prostu wykopię i tyle, nie sadziłam na nagrania tylko do jedzenia, a porosły mi wielkości głowy sporego dziecka, aż się moja mam zdziwiła jak zobaczyła jakie wielkie. Liście żółkną, ale korzenia pilnuję jak tylko coś to grzebię i nie patrzę na TV
Marchewkę też mam bardzo ładną tylko pietruszka korzenna się nie udała bo nie powschodziła


A ja do roboty chętna bardzo Odwiedzę i przy okazji coś utnę lub wyplewię.
Z dołka pomogę wyskoczyć
Wiem, że warzywa masz dla siebie posadzone nie dla TVNu. To tak dla banabka na buzi napisane
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:25, 16 sie 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mówisz Bo Toszka pisze, że nie tylko te jasne z ciemna obwódka to ona i że właśnie jak siada to skrzydełek nie składa....

Mówię, bo te azjatki mnie opanowały, a ja nie podam się bez walki, wiec co wieczór spotykam się z nimi na tenisie
I potwierdzam, że muszę się z nimi umawiać po 23. Wcześniej coś niechętne. No chyba, że do 23 seks uprawiają
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:33, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Anitka napisał(a)


A ja do roboty chętna bardzo Odwiedzę i przy okazji coś utnę lub wyplewię.
Z dołka pomogę wyskoczyć
Wiem, że warzywa masz dla siebie posadzone nie dla TVNu. To tak dla banabka na buzi napisane

Tojeści purpurowej sobie ukopiesz, choć ostatnio do niej nie zaglądałam bo ona tak z tyłu posadzona, ale przeniosę nad rów to pewne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 14:34, 16 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anitka napisał(a)


Od dwóch tygodni pogrywam z nim "paletką" i na 200 % ta może ujść z życiem

Nawet taka złoży jaja, z jaj będą gąsieniczki, które cos muszą zjeść. Mam nerwa na ćmy, co mi róże pożerają. Dziś wszystkie gąsienice zlałam wodą, co nie spadło, zdjęłam ręcznie i pogryzione liście wycięłam. O ile kwiatów mniej przez to obcinanie
Chyba będę ubijała wszystkie, co zobaczę
____________________
Ogródek Iwony II
sylwia_slomc... 14:34, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Anitka napisał(a)

Mówię, bo te azjatki mnie opanowały, a ja nie podam się bez walki, wiec co wieczór spotykam się z nimi na tenisie
I potwierdzam, że muszę się z nimi umawiać po 23. Wcześniej coś niechętne. No chyba, że do 23 seks uprawiają

A ta moja tak w dzień siedziała....czyli nie ta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:36, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Iwk4 napisał(a)

Nawet taka złoży jaja, z jaj będą gąsieniczki, które cos muszą zjeść. Mam nerwa na ćmy, co mi róże pożerają. Dziś wszystkie gąsienice zlałam wodą, co nie spadło, zdjęłam ręcznie i pogryzione liście wycięłam. O ile kwiatów mniej przez to obcinanie
Chyba będę ubijała wszystkie, co zobaczę

Kurcze nie chcę ubijać wszystkich bo w ten sposób Iwonko to i motyle by trzeba lać bo też żrą każdy co innego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 15:05, 16 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
wariacje kolorystyczne ćmy bukszpanowej

Ćma bukszpanowa jest przedstawicielem wachlarzykowatych (Crambidae), ale spośród nich jest największa i jak już oko się opatrzy to dość charakterystyczna.
W linku powyżej na pięknych zdjęciach wyraźnie widać opalizujący kolor.
Pod zdjęciami motyli są zdjęcia poczwarek, gąsienic i jaj. Oraz ciekawe informacje zbierane z Europy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies