Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 21:15, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
TAR napisał(a)


u mnie na brzozach plasty brzozowce i zwojki na modrzewiach. wrrrr zżeraja jak szarancza. zalatwialam je decisem ale trzeba oprysk co 2 tygodnie powtarzac. kolezanka mi doradzila polysect na mszyce kontaktowy i krazy w sokach 3 tygodnie i dal rade na te moje utrapience. pryskam jak tylko zobacze glizdy. wkurzajace jest to ze jednego dnia zaczna na jednej brzozie a tydzien pozniej na innej. ale rok temu mialam ich 10 razy wiecej, w tym roku sie przygotowalam i zlalam brzozy jak tylko zobaczylam.

udalo mi sie tez w przepieknej sosnie mszyce zwalczyc, decis nie dal rady.

Dobrze wiedzieć, nie wiem co to było to moje, ale mam fotkę to potem wstawię
Te brzozy już mam bardzo wysoki 4-5 metrów jak nic więc i tak opryskać całej nie dam rady jakby co, ale jeśli w sokach krąży to i do góry powinno zadziałaćJa się staram minimum chemii stosować, dopiero jak plaga na potęgę to sięgam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 21:32, 16 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dobrze wiedzieć, nie wiem co to było to moje, ale mam fotkę to potem wstawię
Te brzozy już mam bardzo wysoki 4-5 metrów jak nic więc i tak opryskać całej nie dam rady jakby co, ale jeśli w sokach krąży to i do góry powinno zadziałaćJa się staram minimum chemii stosować, dopiero jak plaga na potęgę to sięgam


ja tez, chemia u mnie to ostatecznosc. moja jedna brzozka w ciagu roku urosla z 2 do prawie 6 metrow i sporo wszerz poszla, tez bym rady nie dala opryskac po calosci. a płasty zzeraje cala blaszke lisciowa i brzoza wyglada jak gola. w ciagu paru dni potrafia tak obezrec ja cala i przenosza sie na kolejna. dla mnie to dramat, bo brzozy uwielbiam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mala_Mi 21:55, 16 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Toszko i inne osoby , które maja doświadczenie i widziały na własne oczy powiedzcie mi czy ubić bo to ta czy zostawić bo inna

To nie ta.
Czytamy ze zrozumieniem, to ,że widziałam ćmy w szklarniani, gdzie mam pomidory, nie oznacza, że jedzą pomidory.. może im nektar z kwiatów smakuje? a może zapuściły się na tajemna schadzkę? Napisałam, że widziałam je w szklarnii.. to motyl-ćma lata gdzie chce.. szkodnikiem są gąsienice, a nie motyle.. tyle, że motyl składa jaja, z których są gąsienice. Natomiast sama ćma nie zjada roślin a tym samym ich nie niszczy.


Zapłodnione samice z gotowymi do złożenia jajami zaczynają poszukiwać roślin, na których będzie mogło rozwijać się ich potomstwo. Niektóre są pod tym względem bardzo wybredne.


Bukszpanowa składa na bukszpanie, i bukszpan jest wpitalany przez gąsienice..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
abiko 21:55, 16 sie 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ta szarańcza obsiadła mi przed chwilą latarkę..Rozumiem Anię jak widzi je na oknach
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 21:59, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
TAR napisał(a)


ja tez, chemia u mnie to ostatecznosc. moja jedna brzozka w ciagu roku urosla z 2 do prawie 6 metrow i sporo wszerz poszla, tez bym rady nie dala opryskac po calosci. a płasty zzeraje cala blaszke lisciowa i brzoza wyglada jak gola. w ciagu paru dni potrafia tak obezrec ja cala i przenosza sie na kolejna. dla mnie to dramat, bo brzozy uwielbiam

Brzozy to jedne z moich ulubionych drzew, bardzo dużo ich posadziliśmy. Zatrważające to co piszesz mam nadzieje, że to nie te co u mnie były.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:02, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Aniaaa napisał(a)


Osy też mam I to takie,które uparły się na nasze meble teakowe i je najnormalniej w świecie traktują jako materiał na budowę gniazda,zdzierają wierzchnią warstwę.
Ja rozumiem,że potrzebują budulca ale nasze meble?
Czytam o ćmie i jestem przerażona.Niczym szarańcza..

Sylwia współczuję zalania ogrodu.Dobijające to jest bo człowiek stara się,dba a nagle przychodzi żywioł i nic nie możemy na to poradzić.Oby Matka Natura była łaskawsza dla nas.

U mnie tak obgryzają donice, rzeźby ogrodowe, płotki, meble też i nie przeszkadza im, że impregnowane bynajmniej.

Boisko chłopaków w chwili obecnej na tym naniesionym mule stanowi koniczyna. Zdecydowanie wystartowała i rośnie w oczach, chyba jej pasuje, że trawa wyeliminowana.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:05, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Mala_Mi napisał(a)

To nie ta.
Czytamy ze zrozumieniem, to ,że widziałam ćmy w szklarniani, gdzie mam pomidory, nie oznacza, że jedzą pomidory.. może im nektar z kwiatów smakuje? a może zapuściły się na tajemna schadzkę? Napisałam, że widziałam je w szklarnii.. to motyl-ćma lata gdzie chce.. szkodnikiem są gąsienice, a nie motyle.. tyle, że motyl składa jaja, z których są gąsienice. Natomiast sama ćma nie zjada roślin a tym samym ich nie niszczy.



Bukszpanowa składa na bukszpanie, i bukszpan jest wpitalany przez gąsienice..

Ciesze się, że to nie ta co do żerowania Toszka już mi wyjaśniła, ale dzięki, faktycznie źle skojarzyłam, ale jak przeczytałam wyobraźnia mi zadziałała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:06, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
abiko napisał(a)
Ta szarańcza obsiadła mi przed chwilą latarkę..Rozumiem Anię jak widzi je na oknach

Do światła lecą, gdyby tylko one leciały to do wyeliminowania wystarczyła by butla gazowa turystyczna, ale niestety wszystkie nocne do światła lecą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylszu 22:11, 16 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Sylwia, widzę, że trochę się podłamałaś...jak mogę się trochę pomądrzyć to powiem Ci z doświadczenia życiowego, że czasem trzeba być na dnie, żeby się mieć od czego odbić ! I tego się trzymaj.

Przyjdzie mroźna zima i wybije połowę robactwa, przyjdzie wiosna i roślinki wrócą do życia i będą jeszcze piękniejsze niż do tej pory. Zobaczysz.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
sylwia_slomc... 22:20, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
sylszu napisał(a)
Sylwia, widzę, że trochę się podłamałaś...jak mogę się trochę pomądrzyć to powiem Ci z doświadczenia życiowego, że czasem trzeba być na dnie, żeby się mieć od czego odbić ! I tego się trzymaj.

Przyjdzie mroźna zima i wybije połowę robactwa, przyjdzie wiosna i roślinki wrócą do życia i będą jeszcze piękniejsze niż do tej pory. Zobaczysz.

Wiem, wiem już przerabiałam to w 2013r po gradobiciu gdzie nawet źdźbło trawy nie zostało całe, ale to za każdym razem trudne tak samo Ciężko się patrzy na rośliny w takim stanie jak się tyle trudu włożyło żeby ładnie wyglądały i cieszyły. Ale masz rację przyjdzie nowy sezon.....może będzie łaskawszy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies