Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Iwk4 15:33, 16 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kurcze nie chcę ubijać wszystkich bo w ten sposób Iwonko to i motyle by trzeba lać bo też żrą każdy co innego

Motyle takie złe nie są, tylko te wszystkie gąsienice. Jak siedzą w warzywniaku, to mi nie żal, ze trochę naci pogryzą, ale na różach ich nie lubię. Czytałam, ze na róże to ćmy lubią siadać ...
mam takie
https://poradnikogrodniczy.pl/pliki/plikiporady/zielone-gasienice-na-rozach.jpg
i takie
https://chwastowisko.files.wordpress.com/2012/08/b-larwa8a.jpg
____________________
Ogródek Iwony II
sylwia_slomc... 15:49, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Toszka napisał(a)
wariacje kolorystyczne ćmy bukszpanowej

Ćma bukszpanowa jest przedstawicielem wachlarzykowatych (Crambidae), ale spośród nich jest największa i jak już oko się opatrzy to dość charakterystyczna.
W linku powyżej na pięknych zdjęciach wyraźnie widać opalizujący kolor.
Pod zdjęciami motyli są zdjęcia poczwarek, gąsienic i jaj. Oraz ciekawe informacje zbierane z Europy.

Dzięki Czyli moja słusznie z życiem uszła A ta opalizuje tak jak nie przymierzając mole spożywcze czy ubraniowe....Już raczej nie pomylę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:51, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Iwk4 napisał(a)

Motyle takie złe nie są, tylko te wszystkie gąsienice. Jak siedzą w warzywniaku, to mi nie żal, ze trochę naci pogryzą, ale na różach ich nie lubię. Czytałam, ze na róże to ćmy lubią siadać ...
mam takie
https://poradnikogrodniczy.pl/pliki/plikiporady/zielone-gasienice-na-rozach.jpg
i takie
https://chwastowisko.files.wordpress.com/2012/08/b-larwa8a.jpg

Tę pierwszą bym pewnie utłukła a nad tą drugą się zastanawiała
Ja ostatnio na brzozie nad rowem robaczki zauważyłam, ponieważ ich sporo coby uniknąć plagi puściłam rowem na listku dalej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 18:43, 16 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Toszka napisał(a)
wariacje kolorystyczne ćmy bukszpanowej

Ćma bukszpanowa jest przedstawicielem wachlarzykowatych (Crambidae), ale spośród nich jest największa i jak już oko się opatrzy to dość charakterystyczna.
W linku powyżej na pięknych zdjęciach wyraźnie widać opalizujący kolor.
Pod zdjęciami motyli są zdjęcia poczwarek, gąsienic i jaj. Oraz ciekawe informacje zbierane z Europy.


Bardzo ciekawe informacje. Muszę przysiąsc na dłużej i je przetrawić Po pobieżnym czytaniu wychodzi na to, że ptaki i osy są naszymi sprzymierzeńcami w walce z ćmą, a najlepszym sposobem na jej zwalczanie jest zbieranie jej gąsieniczek.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mirka 20:50, 16 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)

Anitka spoko jeszcze mega spiny nie ma może uda mi się samej po trochu, Zapraszam serdecznie w odwiedziny, a nie do roboty chyba, że zadzwonią na już to wtedy będę wołać pomocy
Kochane jesteście
Moje selery chyba po prostu wykopię i tyle, nie sadziłam na nagrania tylko do jedzenia, a porosły mi wielkości głowy sporego dziecka, aż się moja mam zdziwiła jak zobaczyła jakie wielkie. Liście żółkną, ale korzenia pilnuję jak tylko coś to grzebię i nie patrzę na TV
Marchewkę też mam bardzo ładną tylko pietruszka korzenna się nie udała bo nie powschodziła
A moje selerki liściory mają a koronka brak. Co robiłam źle że się nie udały. Rady potrzebuję
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
TAR 20:53, 16 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tę pierwszą bym pewnie utłukła a nad tą drugą się zastanawiała
Ja ostatnio na brzozie nad rowem robaczki zauważyłam, ponieważ ich sporo coby uniknąć plagi puściłam rowem na listku dalej


u mnie na brzozach plasty brzozowce i zwojki na modrzewiach. wrrrr zżeraja jak szarancza. zalatwialam je decisem ale trzeba oprysk co 2 tygodnie powtarzac. kolezanka mi doradzila polysect na mszyce kontaktowy i krazy w sokach 3 tygodnie i dal rade na te moje utrapience. pryskam jak tylko zobacze glizdy. wkurzajace jest to ze jednego dnia zaczna na jednej brzozie a tydzien pozniej na innej. ale rok temu mialam ich 10 razy wiecej, w tym roku sie przygotowalam i zlalam brzozy jak tylko zobaczylam.

udalo mi sie tez w przepieknej sosnie mszyce zwalczyc, decis nie dal rady.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 21:09, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Anda napisał(a)


Bardzo ciekawe informacje. Muszę przysiąsc na dłużej i je przetrawić Po pobieżnym czytaniu wychodzi na to, że ptaki i osy są naszymi sprzymierzeńcami w walce z ćmą, a najlepszym sposobem na jej zwalczanie jest zbieranie jej gąsieniczek.

Os mam w nadmiarze, a ptaszków co zimę więcej, jest szansa na ewentualne zwalczenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 21:10, 16 sie 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Takie ćmy miałam u siebie. Skutek wiemy jaki jest. Dziś znalazłam gąsienice na berberysie, ale je mam chyba od zawsze o tej porze. Już nawet nie reaguję.. mam dość. Spryskałam i czekam czy pomoże.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 21:12, 16 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Mirka napisał(a)
A moje selerki liściory mają a koronka brak. Co robiłam źle że się nie udały. Rady potrzebuję

A nie kupiłaś odmiany naciowej czasem? Bo te odmiany naciowe, selera, pietruszki i buraka korzenia nie wytwarzają dużego. Nie wytwarzają go też jak w kwiat wybiją, w przeciwnym razie nie wiem czemu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 21:13, 16 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Sylwio, bardzo się cieszę, ze będziemy mogli zobaczyć Twój ogród w telewizji
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies