Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Goniak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Goniak

goniak 20:43, 16 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
monteverde napisał(a)
Tak bo jest bardzo smaczne, jak miałam dużo dyni to nadwyżkę w postaci papki zamrażałam na zupe i ciasto a inne leżały w piwnicy, ważne, żeby ogonka nie odrywać, bo dynia zgnije, ale po co ja Ci to piszę? miłej niedzieli Gosiu


A jak zupkę gotowałaś?
____________________
Małgosia mój zielony świat
wojtas2101 20:45, 16 lis 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
goniak napisał(a)

Nigdy nie okrywałam ale dwa lata temu podczas srogiej, bezśnieżnej zimy straciłam kilka miskantów a rozplenice ledwo się pozbierały
Teraz mam w pogotowiu stroisze iglaste, jak będzie trzeba, to nie zawaham się ich użyć
Na razie to jeszcze żadnych roślin nie okrywałam, nawet budlei, bo uważam, że jest za wcześnie a rośliny muszą się hartować.
Czekam, aż ziemia lekko zamarznie i wtedy zacznę okrywać to co wiem, że muszę zabezbieczyć.


Miałem jutro już okrywać, ale poczekam jeszcze do mrozów. Pozdrawiam i zapraszam do mnie.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
monteverde 21:10, 16 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
goniak napisał(a)


A jak zupkę gotowałaś?

Gosiu, zupkę gotuję na swoim wywarze, najczęściej jest to rosół, którego ugotowałam za dużo, potem go zamrażam, dynię albo najpierw zapiekam w takich plastrach jak pokazałaś, dzisiaj właśnie tak zrobiłam, bo była na obiad albo kroję surową w kostkę i wrzucam na bulion i gotuję. Dodaję przyprawy takie jak curry, trochę kurkumy, ziarnka kolendry, imbir jakieś 3 cm starty, a przyprawy najpierw prażę, na suchej patelni i ucieram potem w moździerzu i wrzucam proszek do zupki, no i trochę jakieś z pół łyżki oryginalnej garam masali, doprawiam solą, miksuję i do talerza, a na wierzch po kleksie dobrej śmietanki i finito

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
goniak 21:17, 16 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Aniu, brzmi smakowicie, chyba muszę spróbować
____________________
Małgosia mój zielony świat
jotka 21:54, 16 lis 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Z warzywnych ciast jadałam dotychczas tylko marchewkowe. Czas spróbować dyniowe i wprowadzić dynie do mojego ogródka

Gosiu, z dużą "obsuwą" chwalę Ciebie, Wasz ogródek i występ u Mai Ogórki kiszone apetyczne. Też dużo używam ich w kuchni w sezonie jesienno zimowym. Wczoraj był tatar z łososia, gdzie jednym ze składników był właśnie drobno pokrojony ogóreczek. Z tym, że moje słoiczkowe Taras z kuchnia bajeczny
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 22:02, 16 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
goniak napisał(a)
Aniu, brzmi smakowicie, chyba muszę spróbować

polecam jest bardzo smacznaalbo wpadnij na jutro zostały jeszcze ze 3 talerze
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
goniak 22:15, 16 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Witaj Jolu
Tatar z łososia, pyszności, uwielbiam
Za pochwały dziękuję pięknie a obsuwa absolutnie nie ma żadnego znaczenia, ja też nie daję rady zajrzeć do każdego
Aniu, może wyślij tę zupkę szybką paczką
____________________
Małgosia mój zielony świat
monteverde 23:07, 16 lis 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
goniak napisał(a)
Witaj Jolu
Tatar z łososia, pyszności, uwielbiam
Za pochwały dziękuję pięknie a obsuwa absolutnie nie ma żadnego znaczenia, ja też nie daję rady zajrzeć do każdego
Aniu, może wyślij tę zupkę szybką paczką

Zupka nie warta kosztów błyskawicznej przesyłki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ANIA 10:21, 22 lis 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Podziwiam ogród. Przepiękne kompozycje i te drobne roślinki utopione w kamieniach. Wspaniała skarpa i kaskada. A ciasto dyniowe aż mi zapachniało. Podziel się przepisem.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
goniak 11:01, 22 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
ANIA napisał(a)
Podziel się przepisem.


Witaj Aniu, oto przepis, daj znać czy smakowało

Ciasto z dyni

2 szklanki mąki (polecam pełnoziarnistą)
1 szklanka cukru
1 szklanka oliwy
2 szklanki przetartej dyni (ja mielę wmaszynce do mięsa)
3 całe jaja
1 cukier wanilinowy
2 łyżki cynamonu
1 średnio czubata łyżeczka sody lub proszku do pieczenia (ja daję sodę)

Ubijam jaja z cukrem i cukrem pudrem na puszystą, gładką masę.
Dodaję po trochu mąkę, sodę, olej, dynię, cynamon ciągle mieszając.
Blaszkę smaruję cienko masłem i oprószam bułką tartą.
Wkładam do zimnego piekarnika, nastawiam temperaturę 180 st. C i piekę przez 50 minut.
Ciasto po wystygnięciu można udekorować lukrem z dodatkiem cynamonu.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies