Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 19:42, 12 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
omelka1 napisał(a)
O matko i córko jakie u ciebie ruchy ogrodowe.Muszę sprawdzić czy u nas szkółki już pootwierali bo cisy też mam w planie sadzić.


Pootwierali, pootwierali obdzwoniłam w piątek chyba ze 20 szkółek i tylko w jednej mi pan powiedział, że za tydzień dopiero otwierają a reszta już czynna.
____________________
Ania Ogród Ani :)
omelka1 19:49, 12 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
anbu napisał(a)


Pootwierali, pootwierali obdzwoniłam w piątek chyba ze 20 szkółek i tylko w jednej mi pan powiedział, że za tydzień dopiero otwierają a reszta już czynna.


No to mus objazd zrobić.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Kawa 20:11, 12 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Hej śliczne cisy i reszta zakupów tez
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Karol99 20:22, 12 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Żywopłot z cisow jak podrosnie bedzie przepiekny. Ladne okazy kupiłaś.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MirellaB 20:24, 12 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fantastycznie
Uwielbiam oglądać zakupy
Cisy bardzo ładnie się prezentują, a trzmieliny przypominają mi moje kupione w zeszłym roku - tak samo wyglądały
Drzewa bardzo wysokie. Wszystko super
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
lojalna_ 14:40, 13 mar 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Swietne zakupy wszystko takie w dobrej jakosci super
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jolka 10:00, 14 mar 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
O kurcze, ale super akcja zakupowo-sadzeniowa
Piękne roślinki i kompościk też pierwsza klasa.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
iwka 11:44, 14 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
jakie wielkie wiśnie dostałaś trzmielinki też prościutkie, super
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
wodzyn 12:08, 14 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 416
Świetne zakupy. Teraz tylko czekać na efekt po posadzone
Aniu napisz mi na pw po ile city nabyła. Rozumiem, że w Pisarzowicach tak?
____________________
Marta-Pole na wichrowych wzgórzach które ma się stać ogrodem
Toszka 13:54, 14 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)
Potem było sadzenie. Ciemna noc nas zastała :/
Na razie wsadzone tylko cisy, dostały naszego kompostu (byłam w szoku, że on taki fajny się zrobił)(...)
...dobrej ziemi i mączki bazaltowej


To tyle, ledwo żyjemy z eMem ale frajda jest


Aniu gratuluję zakupów. ale...
Wybacz Kochana, myślę już kilka godzin czy mam ci to napisać czy nie... męczy mnie to okrutnie, a mysli typu "znienawidzi mnie, popłacze się kobitka" cały czas chodzą mi po głowie. Jednak abyśmy się dobrze zrozumiały - nie piszę tego złosliwie, ani zawistnie, ani po to by sprawić ci przykrość. Piszę właśnie z odmiennych pobudek. Z troski o przyszłość. Z troski o twoją satysfakcję. Nienawidzę sprawiać ludziom smutków, bo życie samo w sobie obfituje w takie momenty....

Czy rozumiesz moje intencje? Czy nie odbierzesz tego jako złośliwość i wytyk?

Otóż...
źle i nieprawidłowo przygotowaliście dołki. One są zbyt płytkie i zbyt wąskie. Korzenie muszą mieć na start "zachęcającą i kuszącą" dobrą ziemię na min. dwukrotną głębokość i szerokość doniczki. Minimum!
Teraz to tylko maleńkie bryłki korzeniowe obsypane są (w praktyce) z dwóch stron dobrą ziemią. Ale one mają rosnąć zwłaszcza w głąb. A tam co? - twardo i nieatrakcyjnie.
Jeśli zależy ci na niemal natychmiastowych przyrostach i ładnym wzroście w zdrowiu to korzenie potrzebują dołka z przygotowaną przestrzenią na wzrost. Ta przestrzeń to miękką, pulchną, łatwa do wzrostu ziemia obfitującą w kokietujące minerały, to taka ziemia, że korzonki chcą tam jak najszybciej pójść

Wiem, że się napracowaliście. Wiem. Jednakże dobrze by było, abyście jednak poprawili...

Aniu, jeśli sprawiłam przykrość, to proszę bardzo - wal między oczy, zniosę, nie będę się kłócić ani pyskować. Zniosę w milczeniu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies